Crvena lapmica - akumulator


Recommended Posts

Juče u toku vožnje počela je da mi blinka ova lampica, da bi nakon par minuta počela konstantno da svetli. Ugasio sam auto i upalio ga nakon 10-ak minuta, i lampica se ugasila. Onda opet nakon nekoliko minuta počela je da blinka, upali se na sekund-dva, pa ne svetli 10-ak sekundi, pa onda se upali na 20-ak sekundi pa se ugasi na nekoliko sekundi, i tako sve u krug.

Ići ću na dijagnostiku čim nađem vremena, ali čisto me interesuje šta bi moglo da bude!?

Link to post
Share on other sites

Juče u toku vožnje počela je da mi blinka ova lampica, da bi nakon par minuta počela konstantno da svetli. Ugasio sam auto i upalio ga nakon 10-ak minuta, i lampica se ugasila. Onda opet nakon nekoliko minuta počela je da blinka, upali se na sekund-dva, pa ne svetli 10-ak sekundi, pa onda se upali na 20-ak sekundi pa se ugasi na nekoliko sekundi, i tako sve u krug.

Ići ću na dijagnostiku čim nađem vremena, ali čisto me interesuje šta bi moglo da bude!?

nema potrebe da ides na dijagnostiku,alternator ti ne puni tj ne pravi struju...ako si zainteresovan mogu da popravim...

Link to post
Share on other sites

Proveri kontakte na alternatoru,ili osigurac za punjenje,ako nije to onda je alternator sa cetkicama ili diodama gecrk!!!

Čim stignem otići ću do majstora da proverim. Mada, danas sam vozio auto nekih 40-ak minuta i lampica se nije nikako palila. Ali čim nađem vreme, pravac majstor! Hvala za savet!!!

Link to post
Share on other sites