Problem sa plinom


Recommended Posts

Prvo da kažem da auto ne radi na benzin.

Auto je palio i radio na plin do pre neki dan,primao gas,ponekad se gasio,ali nije detonirao.

Onda je jedno jutro odbio da upali.Posle izvesnog vremena upalio ja okrenem krug parkiram,sve radi.Sutradan jedva ga upalim,trokira ko lud.Vidim puklo gumeno crevo na usisu.Kupim neku traku zalepim sve namontiram,ništa..mrtav.Kad dam kontakt nekda se ne čuje kako pusta plin a nekad pusti ali nekako mi to slabo,kad upali mirno radi na leru ali neće da ide trokira neravnomerno,i onda ga ugasim i opet neće da pali.Eto probao sam da objasnim jel neko ima ideju dal da tražim problem u onom rasplinjaču,membranama i slično??

Link to post
Share on other sites
  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Čistio sam filter pre par dana nije bio puno zaprlja.Evo sad upalio i ide normalno,na zadnju trećinu gasa detonira.Opet upalim dođem kući parkiram ugasim ga ,da ga upalim...opet mrtav,sumnjam na membrane jer kad je gurnem kroz onaj otvor na poklopcu ona pusti plina i upali nekako.

Palim indžekšn sa ručnim sauhom :dance3:

Link to post
Share on other sites

Ne mogu da sedim miran,odem da ga upalim neće,čujue se da šušti plin ali slabo.Potpomognem malo membranu ručno ,upali i posle lepo radi sve normalno (zamislite pozu,jednom rukom verglam drugom čačkam membranu,jednom nogom dajem gas,na drugoj stojim,pri tom sam pola u autu pola napolje)...mrzim plin :angry:

Link to post
Share on other sites

Ne mogu da sedim miran,odem da ga upalim neće,čujue se da šušti plin ali slabo.Potpomognem malo membranu ručno ,upali i posle lepo radi sve normalno (zamislite pozu,jednom rukom verglam drugom čačkam membranu,jednom nogom dajem gas,na drugoj stojim,pri tom sam pola u autu pola napolje)...mrzim plin :angry:

Ahaahha, BOKTE mazo! To samo ti mozes-ispadne da si neki super heroj :D E, salu na stranu..Hajde za pocetak ispusti talog iz isparivaca na onom dole strafu. Ako nekada upali kao mina, pa trokira pa nece da pali i tako u krug, ili ti je to uzrok ili one male gumice na klackalici u samom isparivacu..Ja sam radio pre ned dana remont i skoro pa vecu ulogu ti igraju te male sitne gumice u isparivacu nego same membrane..Ti ako moras da je pritisnes pa onda tek upali, onda talog ili remont isparivaca.javi sta si uradio :e30:

Link to post
Share on other sites

Druze definitivno prvo remont isparivaca pa onda proveri da ne falsira jos negde osim tog creva na usisu i obavezno kod nekog plinadzije da ti nasteluje smesu.

Skoro sam imao slican problem,auto tesko palio a i kad upali na leru radi normalno,na prvi potisak gasa pocne da trokira i sto se ti vise nerviras i dodajes gas on na kraju BOOM

u pitanju bio fals vazduh i slaba smesa vazduh-gas zbog toga se ponasa kao da trokira.

Link to post
Share on other sites

Idem sad kod onog kamila da kupim membrane sutra menjam pa javljam ishod...uštelovaću sam kolko budem mogo jer mi auspuh nije baš najbolji a neću bez sonde da štelujem u servisu.A mešač je extra rupa prečnika daj bože 3cm i to samo jedna,ko na jugiću,možda zato i detonira na visoke obrtaje jer sa tim mešačem nikad neće imati dovoljno plina za pun gas.

Link to post
Share on other sites

Idem sad kod onog kamila da kupim membrane sutra menjam pa javljam ishod...uštelovaću sam kolko budem mogo jer mi auspuh nije baš najbolji a neću bez sonde da štelujem u servisu.A mešač je extra rupa prečnika daj bože 3cm i to samo jedna,ko na jugiću,možda zato i detonira na visoke obrtaje jer sa tim mešačem nikad neće imati dovoljno plina za pun gas.

Ajoj, ja tek sada videh 320i.. Nemas odgovarajuci isparivac za taj motor 90% i to ti je uzrok pucanja na visokim obrtajima (provereno vise puta) :) A ako jeste, onda ti je losa smesa (al onda bi stalno pucao)-treceg nema. Meni u servisu nastelovali-trosio 13/ ja promenuo gumice i membrane, sam prestelovao i 9-10l.pozz i srecno :e30:

Link to post
Share on other sites

Isparivač sigurno slabiji nego što bi trebalo u to ne sumnjam,to mi je i prethodni vlasnik rekao .Zamenio membrane i gumice,pali lepo,radi lepo,prima gas,ne detonira...eto 650 dingera,1 kafa i rešen problem .Havala vam svima na pomoći :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

Isparivač sigurno slabiji nego što bi trebalo u to ne sumnjam,to mi je i prethodni vlasnik rekao .Zamenio membrane i gumice,pali lepo,radi lepo,prima gas,ne detonira...eto 650 dingera,1 kafa i rešen problem .Havala vam svima na pomoći :thumbsup:

:e30: :preved:

Link to post
Share on other sites

Ajoj, ja tek sada videh 320i.. Nemas odgovarajuci isparivac za taj motor 90% i to ti je uzrok pucanja na visokim obrtajima (provereno vise puta) :) A ako jeste, onda ti je losa smesa (al onda bi stalno pucao)-treceg nema. Meni u servisu nastelovali-trosio 13/ ja promenuo gumice i membrane, sam prestelovao i 9-10l.pozz i srecno :e30:

Drugari koj bi trebao da bude prečnik mešača za moj motor?

Link to post
Share on other sites

Ovo počinje da mi ide na živce,vergla ko blesav a neće da upali,varnicu ima,plin ima,nema falš vazduha nigde i neće živ da upali,sve što je uradio je da je detonirao jednom kad sam plin prevezao da ide direktno.Da napomenem da je prekjuče upalio ko svaki normalan auto provozao se došo kući i opet ista priča,neće da upali.

Link to post
Share on other sites

Nema 'leba od tog paljenja na plin, a nije ni zdravo.. moras osposobiti auto da pali na benzin

Slazem se :e30: Ali opet, ja recimo ujutru palim na benzin i u toku dana mozda jos jednom..Stvarno ne znam koji je kod teebe fazon, ja dam kontakt i dok ne klikne (4sec) jos jednom na prekidacu, ne palim..posle odmah pali. Probao, dam kontam i posle 1-2sec verglam i onda tesko upali, nzm kako je kod tebe..

Link to post
Share on other sites

Miloše ne moj mi staješ na muku,pet puta sam ugrizo sebe za jezik što sam kupio auto na plin sa ujebanim benzinskim sistemom.

Mackaski i kod mene tako radi i vergla i sve kao evo sad će samo što nije i nema šanse da sastavi.

Pročitah negde sad ne mogu da nađem da je čovek u e34 sa istim motorom imao identičan problem,zamenio svećice i proradilo.

Link to post
Share on other sites

Vidi sad krša,upali na gurku detonira i radi i ja mu vratim gumicu,nije bila puno iskočila,i on trtrtr ugasi se posle desetak sekundi i mrtav ni da mrdne.Ili dizel ili benzin ovo je prevelika zajebancija.

Link to post
Share on other sites

Vidi sad krša,upali na gurku detonira i radi i ja mu vratim gumicu,nije bila puno iskočila,i on trtrtr ugasi se posle desetak sekundi i mrtav ni da mrdne.Ili dizel ili benzin ovo je prevelika zajebancija.

O majku mu i tom autu..Hajde oteraj kod plinadzije da ti presteluje, to ti je najsigurnije od svega. A citam i na bmwak da se zalis kako, kada mu potopis gas da puca/stuca, rekoh ti..to ce ti stalno tako biti jer verovatno koristis isparivac do 1.6 kubika i jednostavno kada je motoru potrebna jaca i veca smesa (vece obrtaji) isparivac ne moze da je napravi jer nije stvoren za taj motor. Oko toga nemoj da se brines, ali ovo paljenje...

Link to post
Share on other sites

:suicide2:

Ma bi ja rado da ga oteram samo da ga upalim :( A vidim da je većina ljudi na oba foruma al reko možda ima neki mučenik koji ima slične simptome.

Pošto je ispraznio akumulator sad se puni,probaću nekako benzin da mu dostavim do cilindra jer pumpa radi,senzor za temperaturu vazduha je neispravan,protokomer poluotvoren,dizne prljave,ali možda uspem nešto.

Ako ni to ne uspem,e onda idem do crkve da platim popa da ga opeva.

Čim se dokopam neke kinte komplet sređujem benzinsku instalaciju,a možda čak i izbacim ovo zlo od plina.

Link to post
Share on other sites

Ajoj u kakvim mukama si..Cim ga upalis, oteraj na stelovanje ili ako imas para, nov odgovarajuci isparivac i resio si muke jer u suprotnom ces se stalno patiti. Plin mora odlicno da sljaka skoro na svakom autu ako je sve kako treba, nemoj toliko da se razocaravas..Ako je pumpa okej, gledaj pritisak koliki je,regulator,ciscenje dizni, pa protokomer, senzor temp i + da su ti komp i senzor radilice okej. javi u svakom slucaju sta si uradio zbog drugih i puno srece :)

Link to post
Share on other sites

Ma ne razočaravam se,znam ja da to mora i kako mora da se odradi,samo sam se ispružio za auto i registraciju pa će morati da sačeka,e onda kad se odradi mora da bude kako valja,izgleda da je bmw jedan od auta koji ne trpe fušarenje i budženje.

Link to post
Share on other sites

Napunio acc,zategnem onaj mesingani šraf na isparivaču do kraja,pomerim malo paljenje ulevo,za pola santima i malo smanjim ler na plinu i brrrrrrm,upali makina :preved: .Ali trokira i to teško i čuju se blage detonacije u auspuhu,pustim ga malo tako da odradi,onda vratim paljenje gde najmirnije radi,pali radi ide,čak čini mi se i bolje vuče nego pre...eto možda je samo hteo da me opomene da hoće benzin.

Link to post
Share on other sites