Problem sa plinom


Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma sve sam gledao,pa ne mogu reći da je čist,ali ni da je baš toliko zaprljan,onako srednje,ali da li on može da prouzrokuje toliki problem da auto odjednom odbije da upali,a pre toga sve radilo?Ili me pitaš zbog ovog seckanja na velikom gasu?

Link to post
Share on other sites

druze a jesi li mozda skidao protokomer i pogledao da nije zaglavila klapna nakon te detonacije pa da zbog toga nema dotok vazduha i pali kad izvrne gumicu-dobije vazduh ???? :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Nije otvorio sam poklopčić odozgo da pratim položaj klapne,otvorena je.Sad pali i radi normalno :yahoo: šta je bilo u pitanju,nemam pojma ali nešto je bilo :unknw: Možda je taj šraf na rasplinjaču igrao neku bitnu ulogu,delovao je kao da presisa plina,znači posle svih muka on upali na ključ sa poremećenim paljenjem,bole me mišići na licu nisam mogo da skinem osmeh zadovoljstva sa lica celo veče :D

Link to post
Share on other sites

Nije otvorio sam poklopčić odozgo da pratim položaj klapne,otvorena je.Sad pali i radi normalno :yahoo: šta je bilo u pitanju,nemam pojma ali nešto je bilo :unknw: Možda je taj šraf na rasplinjaču igrao neku bitnu ulogu,delovao je kao da presisa plina,znači posle svih muka on upali na ključ sa poremećenim paljenjem,bole me mišići na licu nisam mogo da skinem osmeh zadovoljstva sa lica celo veče :D

:e30: :dance3: :dance3: :preved: :preved:

Link to post
Share on other sites

Aha al zamalo,pođem danas da natočim benzin,neće stoka opet,postaću ko ovaj lik

Jaaaoj..taj ti se izgleda naliva kao krava..Jel si menjao one gumice sto sam ti rekao u isparivacu i jesi li ih dobro postavio? Ja sam set membrani platio 1300din a drug je na najlonu kupio za 800din i zive muke, posle otisao u auto-gas, platio original i resio muke. Onaj metalni sraf odvrni malo a plasticni na isparivacu uvrci pa probaj tako..Ako nista od toga nije, tebe paljenje i struja jebava jer koliko da je los nastelovan plin, on mora bar da se javi.

Link to post
Share on other sites

Ma ja sam uzeo od čoveka koji sam drži proizvodnju zato su bile po toj ceni,problem je što se to javilo još pre menjanja membrana i gumica pa sam mislio da je do toga.Pa sam zamenio pa je upalio iz prve,sutradan opet isto.

Sad je klapna otvorena na protokomeru,a napolju je malo hladno on nema sad ništa što bi glumilo sauh,možda ga to muči.Jer on kad upali i ugreje se posle pali normalno.

Al još jednom kako je sve radilo i sve odjednom stalo to mi nije jasno.

Link to post
Share on other sites

Ma ja sam uzeo od čoveka koji sam drži proizvodnju zato su bile po toj ceni,problem je što se to javilo još pre menjanja membrana i gumica pa sam mislio da je do toga.Pa sam zamenio pa je upalio iz prve,sutradan opet isto.

Sad je klapna otvorena na protokomeru,a napolju je malo hladno on nema sad ništa što bi glumilo sauh,možda ga to muči.Jer on kad upali i ugreje se posle pali normalno.

Al još jednom kako je sve radilo i sve odjednom stalo to mi nije jasno.

Pa, da te ne muci bas to? Taj hladan motor i saug? Nije mi jasno kako to nema.. :unsure: A vidis, i proslih dana pre tog tvog problema je bas bilo toplo i onda dosao hladan vazduh i kisica pa i tebi problemi..msm, bar je kod nas takvo vreme :lol:

Link to post
Share on other sites

Pa nema jer je projektovan da pali i radi na benzin,i onda njemu računar kaže kolko će goriva i vazduha da da motoru.A kad je na plin on je glup ulazi uvek ista količina i sad možda si u pravu možda je do vremena pa mu ne odgovara ovo zahlađenje i vlaga.

Link to post
Share on other sites

Pa nema jer je projektovan da pali i radi na benzin,i onda njemu računar kaže kolko će goriva i vazduha da da motoru.A kad je na plin on je glup ulazi uvek ista količina i sad možda si u pravu možda je do vremena pa mu ne odgovara ovo zahlađenje i vlaga.

Verovatno je do vremena jer nije moguce da samo odjednom nece ni da cuje a pre palio..Sta odredjuje ler na plinu (step motor)? On kod mene radi i kada je na gasu jer sam par puta raskacio dzek i oseti se razlika..Probao onako sa srafovima da korigujes, jos uvek mrtav?

Link to post
Share on other sites

Naišo sam na iste probleme sa istim motorom,uglavnom se svodi na kupovinu svećica kablova i kape,pa ću ajde i to da uradim da probam .Svećice sam skidao sve su trokrake a čuo sam da nevaljaju za plin.A palio na 2 stepeni al nije bilo vlage sad se zavlažilo i sve pomalo izgleda se nakupilo.

Opet vergla onako na foru evo samo što nisam upalio.

A ja sam danas hteo da uverim sebe da nije do rasplinjača,otvorio i očistio sve kolko sam mogo i pažljivo sklopio,možda nekom pomognu slike ako ne daj bože bude imao sličan problem

Njegovo veličasnstvo rasplinjač,isparivač,raspršivač,ona velika limena budža ....i slični nazivi

hpim1395.jpg

hpim1396i.jpg

elektroventil,onaj na rasplinjaču bez filtera

hpim1397.jpg

membrane

hpim1398c.jpg

i sve to skupa

hpim1399.jpg

Link to post
Share on other sites

Naišo sam na iste probleme sa istim motorom,uglavnom se svodi na kupovinu svećica kablova i kape,pa ću ajde i to da uradim da probam .Svećice sam skidao sve su trokrake a čuo sam da nevaljaju za plin.A palio na 2 stepeni al nije bilo vlage sad se zavlažilo i sve pomalo izgleda se nakupilo.

Opet vergla onako na foru evo samo što nisam upalio.

A ja sam danas hteo da uverim sebe da nije do rasplinjača,otvorio i očistio sve kolko sam mogo i pažljivo sklopio,možda nekom pomognu slike ako ne daj bože bude imao sličan problem

Njegovo veličasnstvo rasplinjač,isparivač,raspršivač,ona velika limena budža ....i slični nazivi

hpim1395.jpg

hpim1396i.jpg

elektroventil,onaj na rasplinjaču bez filtera

hpim1397.jpg

membrane

hpim1398c.jpg

i sve to skupa

hpim1399.jpg

Pre neki dan sam nesto radio na nekoj Skodi, i kako god nastelovao, ona opet trokirali itd..posle 2dana dodje covek nece da upali, javi se ali nista..na kraju bilo na kapi kada sam poskidao kablove jako puno oksidacije, zamenuo kapu i kablove i 'samo po gasu'. Ja koristim sa dva pipka 'ngk-r' i zadovoljan sam. Svecica je tu samo da baca kvalitetnu varnicu a ona ti zavrsi prvo od paljenja, ruke, kape i kablova pa tek onda svecice igraju ulogu, proveri..

Link to post
Share on other sites

Stručno lice nije došlo....

Nalio svećice benzinom ko blesav mokre skroz,dakle problem nije ni u plinu ni u benzinu već negde u paljenju.Kapa-kablovi-svećice,ne znam šta bi drugo moglo da bude i dal bi uopšte moglo nešto drugo.

Link to post
Share on other sites

Jao brate muka je to mnogo gora namestiti da radi na benzin. Za plin imas 3 komponente gorivo, vazduh i varnica, koje se relativno lako usteluju. Ja sam isto kao i ti imao muke da upalim bivsu kocku na plin, do duse nije detonirala, ali mi potrosi na verglanje 2 dobra akumulatora i ne upali. I na kraju sam resio isto kao i ti da to namestim na benzin, pa neka kosta sta kosta, a kostalo je i para za delove i vremena od majstora do majstora i zivaca. Na kraju je auto sredjen i danas radi na benzin i pali novom vlasniku ko mina i na plin, ali takve akrobacije nebi vise radio, ni kod nekih majstorcica, a ni sam. Ako bas imas jaku zelju za mazohizmom, odvuci ga kod dobrog i pouzdanog majstora da ti proveri komplet benzinski sistem, protokomer, struju i ventile, pa ako se ti uklopis u te cene onda nastavi odiseju.

Link to post
Share on other sites

Ovaj moj je palio na benzin ali je loše radio i na gas.Sad se nešto opasno poremeti.Pa nema druge šta ovako da upali kad se njemu hoće,ili ću da ga napravim na benzin da radi normalno il ćemo da se rastajemo.

Link to post
Share on other sites

Ovaj isparivac sto ti imas nije elektronac, ovo je ako se ne varam vakuumski Voltran isparivac iz kog je neko izvadio drugu malu membranu za plin. Od ovih 6 pipaka koji se vide na prvoj slici od ovih sto si postavio verovatno membrana ne moze da ode u krajnji polozaj, elektronac Voltran ih nema - mada taj Voltran i inace nije nesto na dobrom glasu sto se tice isparivaca, ali opet nema razloga da ne radi.

Trokrake svecice nisu za plin, a verovatno i nisu za taj motor, za taj motor svecice su Bosch W8LCR, Champion N9YCC ili NGK ZGR5A

Link to post
Share on other sites

Nemam pojma na njemu piše Lovato,i uklopile su se membrane od njega,oni pipci ne smetaju membrani ide ona do kraja normalno.Neverujem da je neko to budžio na taj način eventualno da je neka kopija tako kupljena.

Problem je sledeći,on baci varnicu samo jednom i to je to,pole baca nešto jedva.Kad se prespoji ruka probnom lampom na 12v ne daje znake života,probaću sa drugom rukom pa ćemo da vidimo rezultat.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Da ne otvaram novu temu,dakle proethodni problem sa plinom uopšte nije bio vezan za plin ali ovaj jeste.

Problem je u tome što nemogu da spustim ler ispod 1200rpm.Štelovao sam šraf na račvi i podosta ga zavrnuo jer je smrdelo na plin na kilometar od auta.Auto mirno radi,lepo prima gas,čak i bolje nego kad je dobijao više plina,problem je što kad mu namestim ler na 800o/min posle ne mogu da ga upalim na plin jer el.ventil ne pusta dovoljno plina za paljenje.Palim ga na plin jer su dizne u jako lošem stanju,nalivaju ko lude.

Moje pitanje je da li je ovo normalno za plin koji je ugrađen tako da auto treba prvo da upali na benzin,ili treba da se ušteluje bolje?I još jedno,šraf na račvi je poprilično zavrnut,ali auto dobro ide,nelogično mi ali mi majstor reko da će tako više da mi troši nego kad otpustim malo taj šraf ???

Link to post
Share on other sites

Da druže tako je,zavrnuo sam šraf za ograničavanje protoka podosta,auto fino poteže,ima dovoljno snage i na uzbrdicama.Šraf za štelovanje lera,plastični na samom isparivaču je meni problem.Kad dam kontakt ventil pusti plin na nekih 3-4 sekundi i onda prekine.Čim auto upali,pušta normalno plin.Ako smanjim ler na 800 obrtaja,nema dovoljno plina da upali,pusta plin ali slabo,ako popustim malo šraf da ler bude na nekih 1200 obrtaja,onda daje više plina i auto lakše pali.E jbg sad ni ja ne razumem :unsure: :unsure:

Link to post
Share on other sites