Problem sa plinom


Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Onda bi trebao da ima onaj mesingani sraf od gore i na njemu se radi fino podesavanje za ler,a jesi probao da namestis da lepo vuce a da mu ler dac na srafu za gas(mislim na srafu kod sajle gasa)koliko se secam to e30 ima

Link to post
Share on other sites

Mislim na onaj distancer sto regulise koliko ce se sama sajla zategnuti,pokusavam da se setim sada,imao sam kockicu ali davno jbg

Link to post
Share on other sites

Nije meni problem da smanjim ler,nego to što kad smanjim ler ne mogu da ga upalim na plin.Isti šraf diktira količinu plina za ler,i količinu plina koja će biti puštena pre paljenja.Ako namestim ler na 800 obtaja,onda kad dam kontakt on jedva da pusta plin i treba da verglam ko kreten da bi upalio,kad upali radi i ide normalno.

Evo kako to izgleda,ima mesingani šraf,ali rekli mi da se to ne dira :huh:

m201a.jpg

Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da ti kazem druze,ali taj auto trazi lovato plus uredjaj,elektronski,da pali na benzin a da prebaci sam na plin na 1500-2000 obrtaja,sve osim toga ce da bude muka

Link to post
Share on other sites
Ocisti klapnu :DD nego jel imas nekog plinadziju,mozda bi trebalo izmenjati te membrane i ustelovati to lepo ??

Ovo je slikano pre rađenja glave,očišćeno sve,membrane zamenjene

Ja sam imao ovakav isparivac na m10, nije bilo sanse da upali na plin kad je hladan
Ne znam sta da ti kazem druze,ali taj auto trazi lovato plus uredjaj,elektronski,da pali na benzin a da prebaci sam na plin na 1500-2000 obrtaja,sve osim toga ce da bude muka

Ništa hvala na pomoći,jednostavno auto treba da pali na benzin,takav je i prekidač da čak i na položaju za paljenje na plin on pusti plin na 3 sekunde i prebaci na gorivo,čim upali (na benzin) vraća na plin,dakle nema seljačenja nego dizne na čišćenje.

Link to post
Share on other sites

+ jos nesto,jel imas mesac plin-vazduh na tom automobilu odnosno na uredjaju za plin,trebao bi da stoji izmedju vazdusnog filtera i protokomera na telu filtera,pa onda protokomer pa anti-detonator,i pogledaj da li mozda protomer zaglavljuje klapnu,sada sam pricao sa drugarom koji je extra majstor za plin pa me podsetio

Link to post
Share on other sites

Kod Marudze 6 dizni za 20e, uzmi i montiraj :)

Ma ja kod marudže ne idem bez 200€ kolko mi toga treba,probaću da očistim ove dizne,imam gratis čišćenje inače nebi

+ jos nesto,jel imas mesac plin-vazduh na tom automobilu odnosno na uredjaju za plin,trebao bi da stoji izmedju vazdusnog filtera i protokomera na telu filtera,pa onda protokomer pa anti-detonator,i pogledaj da li mozda protomer zaglavljuje klapnu,sada sam pricao sa drugarom koji je extra majstor za plin pa me podsetio

Ima sve to i baš tako stoji,protokomer ne glavi,mada bi mogo da ga pomerim malo al neverujem da će to da pomogne.

Stara je slika ovo crevo je sređeno ,nema falša nigde.

photo0098j.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Vidi,da bi auto lepo radio na plinu mora da radi isto tako i na benzinu,iz iskustva ti kazem. Da bi resio benzin,ako ti nalivaju dizne ne menjaj njih nego probaj drugi ECU(komp) ponovo ti kazem iz iskustva,ako ponovo zeza,probaj drugi protokomer. Treca stvar koja moze da ti pravi problem i oko plina moze da bude razvodnik. Inace isparivac i ja imam najobicniji vakumski lovato,palim direktno na plin i pali kao mina i radi na 700 obrtaja ko sat,samo ide kao kombajn... A stavljao sam i druge isparivace i isto ide... Kada prebacim na benzin,ne prepoznajem auto. Kontam da ako na benzinu imam 130ks na plinu ima 60ks! A ako imas para,savetovao bi ti da lepo preradis na Motronik,taj jetronik je tesko njesra,i pun je nekih vakuma,znaci katastrofa. Moja stara kocka sa jetronikom nikad nije radila kako treba ler nikad ispod 1200 obrtaja...

Link to post
Share on other sites

A ako imas para,savetovao bi ti da lepo preradis na Motronik,taj jetronik je tesko njesra,i pun je nekih vakuma,znaci katastrofa. Moja stara kocka sa jetronikom nikad nije radila kako treba ler nikad ispod 1200 obrtaja...

Lakse je to reci nego uraditi... :D

Link to post
Share on other sites

Uštelovao ga malo,dosta bolje ide,ler je i dalje 1200+,od kako je sve odrađeno nije detonirao nijednom.Jes loš ovaj jetronic,vuče vazduh ko blesav sa onih vakuma.Ono što mi ide u korist je da je puknut blok motora :huh: i da ću morati kad naiđe neka povoljna kombinacija da zamenim motor ,auto vozim svakodnevno ali mu povremeno ispiram rashladni sistem od ulja i dolivam ulje u motor,ne da se m20 tek tako.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jel zna neko za šta služe ova dva vakum creva.Ona idu u onaj neki razdelnik a on u veliko usisno crevo.U čemu je problem,auto mi radi na leru na 1200-1500 obrtaja,petom bez gasa ide skoro 50,a i nervira me bruji na semaforu ko blesav.Kad bi zaštopao ova dva creva ler gas bi mu bio normalan jer opet ostaju vakumi kroz icv koji je spojen sa servom kočnice.Dakle auto se ne vozi na benzin i ne koristi diznu za hladan start,hoće li bit neke pi*darije ako ja malo prigušim ova creva.

Evo slike

vakumi.jpg

Link to post
Share on other sites

Nema to je neko čudo kroz koje ide čini mi se voda iz bloka na dve račne a na dve vazduh :blink:

Drugo rešenje bi bilo plin sa karburatorskog modela,koji ima ono crveno "čok" dugme,jer ne može da se pali na plin ako je ler na 800 obrtaja.Dizne su odnete ne čišćenje ali se nebi nešto puno uzdao u benzinsku instalaciju,zato mi je bitno paljenje na plin.

Link to post
Share on other sites