Recommended Posts

interesuje me,dali se one jabucice na viljuskama,sto idu do tockova,kada dobiju lufta mogu menjati bez skidanja cele viljuske??? :pleasantry: hvala na odgovoru :)

Link to post
Share on other sites

Moze, ali cemu to? Lakse je skinuti i na presi to zavrsiti

zato sto od kad sam kupio auto,nisam primetio,da mi je desna viljuska zavarena za skoljku,zvao sam prethodnog vlasnika da proverim,i rekao je da je on menjao viljuske,i da su pukli sarafi pri odvrtanju,pa je PAMETAN covek zavario viljusku,i sad ne znam,kako to da odradim,a morao bih menjati jabucice,kruskice ili kako se god vec zovu.leva vila mi nije problem,moze se skinuti,ali desna zavarena mi je problem,jer je zavarena,a lezi na gredi,sto znaci da bih je morao brusiti,seci,nabaviti drugu viljusku i sto je najgore,kako da ponovo napravim navoje u gredi i uvrnem sarafe,pa sam kontao da za prvu ruku zamenim jabucicu na licu mesta,al svaki dobar savet je dobrodosao :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

verovatno mislis da je zavarena uska od selen bloka?pa moze se iscupati viljuska iz selena.a sto se tice srafova,pa razbusis stare,urezes nove navoje i to je to :)

Link to post
Share on other sites

verovatno mislis da je zavarena uska od selen bloka?pa moze se iscupati viljuska iz selena.a sto se tice srafova,pa razbusis stare,urezes nove navoje i to je to :)

da,to sam mislio :pleasantry: interesuje me koliko tu ima mesa za busenje,posto je to na gredi,pa mi se cini prilicno debelo :(

Link to post
Share on other sites

pa kada skines tu usku,obrusis da lepo bude ravno,nadjes centar starog srafa, precizno udaris kirner,izbusis nekom manjom burgijom 3-4mm

onda izbusis vecom i urezes nov navoj,cini mi se da je fabricki M10 tu,onda izbusis burgijom 8-8,4 i urezes M10 navoj ,a nije nezgodno prici

Link to post
Share on other sites

pa kada skines tu usku,obrusis da lepo bude ravno,nadjes centar starog srafa, precizno udaris kirner,izbusis nekom manjom burgijom 3-4mm

onda izbusis vecom i urezes nov navoj,cini mi se da je fabricki M10 tu,onda izbusis burgijom 8-8,4 i urezes M10 navoj ,a nije nezgodno prici

jeste,tu je M10,a to me i plasi,jer mi ovako na oko izgleda,kao da cu da se otelim dok izbusim toliko mesa u metalu i ko zna koliko burgija slomim :( jer znam da su fabricki sarafi duzine 5-6cm

Link to post
Share on other sites

dobra burgija i to je jako brzo izbuseno iz kanala,mada moze i sa dizalice ,nije nepristupacno

imam preko puta komsiju limara,koji mi je radio auto posle udesa,a radi mi dosta toga drugarski,sto nas narod kaze,pomazemo se,tako da kanal i alat nije problem,jedino sto me plasi je posao :pleasantry: a kad vec razglabamo,zna li neko koliko mogu kostati obe viljuske,polovne,ali sa dobrim jabucicama???

Link to post
Share on other sites