Rastavljanje retrovizora


Recommended Posts

Postovanje,

imam problem sa levim retrovizorom na e39 2000. god. zapravo plasticni poklopac je na milimetar da otpadne jer su zabice koje drze tu plastiku sa telo retrovizora popucale. Intresuje me kako se skida ogledalo sa retrovizora, na netu sam naso da je samo ogldalo zakaceno nekim zabicama. Intresuje me imali ko iskustva na sta da obratim paznju, moze li se ogledalo jednom skinuto vratiti na nosac.

hvala unapared

pozz

Link to post
Share on other sites

stavi krpicu sa unutrasnje strane i lagano srafcigerom povlaci staklo,ima 4 zabice i gledaj da to radis po toplom vremenu kad je plastika malo bolja za saradnju,inace ako izgubis kapu retrovizora ona kosta od 30e do 40e plus je moras farbati

Link to post
Share on other sites

neznam kako je na pre fejs modele, ali na fejsliftu postoji jedna mala poluga dole na sredini ispod ogledala koja ide levo desno, odnosno otkljucava i zakljucava ogledalo.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Da ne otvaram novu temu. Imam problem sa elektricnim retrovizorima na e 46. Pomeraju se gore dole ali ne i levo i desno,cuje se da motorcic radi ali nista se ne desava.I jos nesto kako da znam imam li grejace u njima tj kada se ukljucuju posto posebno dugme nigde ne postoji? Hvala

Link to post
Share on other sites

Grejaci retrovizora se pale zajedno sa grejacem zadnjeg stakla, na istom su prekidacu..

Jedini nacin da saznas da li ih imas a ne rade, je da skines staklo i da pogledas da li ima buksni na koje se kace zice..

Sto se tice pomeranja, moguce da ti se sjebo neki od zupcanika ili polugica koje pokrece motor.. U sv sl najbolje je da rastavis pa da vidis sta i kako, ja sam recimo mislio da nemam grejace, i tek kad sam rasturio retrovizore, provalio sam da neko ko ih je ranije rasturao nije prikacio zice za ogledala, vratio sve gde treba i sad rade..

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Koliko se secam,na mom E46 kada je hladno,a nakon paljenja motora sam ukljuci grejanje retrovizora.Da li grejaci rade, osetices kada dodirnes retrovizor,malo se zagreju tj.odaju toplotu.

Sto se tice uspravnih linija na retrovizorima,one oznacavaju mesto od koga pocinju da izoblicavaju sliku.

Kod restajlinga se retrovizor rasklapa tako sto se ogledalo skroz podigne i na sredini,a ispod donje ivice,ogledala,otkaci srafcigerom-naravno pazljivo.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ljudi imam problem sa retrovizorima. Uzeo sam retrovizore koji imaju funkciju sklapanja, medjutim nece da rade . Cuje sa da odradjuje motor nesto, ali se ne desavaa nista. Skinuo sam kapu retrovizora i ispod ima dosta korozije, da li je moguce da treba ceo retrovizor da se rastavi i da se naulji, ili sta vec?

Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem sa retrovizorima. Uzeo sam retrovizore koji imaju funkciju sklapanja, medjutim nece da rade . Cuje sa da odradjuje motor nesto, ali se ne desavaa nista. Skinuo sam kapu retrovizora i ispod ima dosta korozije, da li je moguce da treba ceo retrovizor da se rastavi i da se naulji, ili sta vec?

mislim da nije dovoljno uzeti samo retrovizore da bi imao funkciju sklapanja,ako se ne varam treba ti i poseban modul za to,ali javi ce se vec neko ko je malo upuceniji

Link to post
Share on other sites

Mora da se uzme prekidac za regulisanje retrovizora i sva 4 podizaca koji ima funkciju sklapanja, naravno mora sve da se prepoveze, nije veliki problem, ali ima posla.

Link to post
Share on other sites

Ima to sve kod mene, jer retrovizori koji se sklapaju su bili u paketu sa autom , samo kad sam ja kupio auto nisu bili na autu. Video sam da na ebayu ima neki setovi za reparaciju, tacnije zupcanici se prodaju , ali bi ispala skuplja pita od tepsije. Mozda naidjem nekad na neke za povoljnu cenu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...