Recommended Posts

Ovako,imam problem sa brisacima,ne rade prve 2 brzine,samo 3(najbrza),i ne radi pumpa za pranje soferke.

Desavalo se i ranije da se izgube na par dana pa se samo povrati,sada nece.

Sumnjam na neki kontakt,menjao sam motor brisaca,menjao palicu kod volana(3 komada),menjao module ispod sedista i nista.

Sa jednom palicom je proradila pumpa za soferku ali prve 2 brzine i dalje ne rade.

Osigurac na kosu je ok,svi osiguraci su dobri,na osigurac od brisaca dobija struju i pod haubom i pod sedistem,na modulu sa 2 dzeka(crni i beli)imam struju samo na jednom pinu,svi ostali su bez napona,na onom drugom modulu sa 4 dzeka nema struju na onom belom dzeku za koji predpostavljam da je naponski.

Da li neko ima predstavu sta moze da bude izludjuju me pogotovu ovih dana sa kisom,mlate mi brisaci po soferci.

Link to post
Share on other sites

Niko??

Aj ovako,ima li ko shemu kompletnu za brisace na e34??

Negde sam citao da hoce modul da se zbuni pa je potrebno resetovati ga skidanjem kleme na 10-ak sekundi,pa isto tako da moze i senzor brzine na diffu da pravi problem,kao i ne odgovarajuci broj na modulima,ja sam to menjao kako sam stigao tako da sad neznam koji su od mog auta :blink:

Link to post
Share on other sites

Bobane, Bobane, nisi od juce na forumu. zasto nisi postavio temu na odgovarajucem delu foruma? Mozda bi neko pre video :) . Skini odavde semu. Ako ne mognes sam probacemo zajedno.

Link to post
Share on other sites

Bobane, Bobane, nisi od juce na forumu. zasto nisi postavio temu na odgovarajucem delu foruma? Mozda bi neko pre video :) . Skini odavde semu. Ako ne mognes sam probacemo zajedno.

Danas sam probao sa klemom,mrka kapa,fazon je da kad sam menjao palice probao sa probnom lampom da vidim dali ima struje na kontaktima na palici spojio masu(preko lampe) na jedan od kontakata i poceli su brisaci da rade ali samo 4 brzina,moguce je da sam izgubio masu ili na motoru ili na palici.

Nisam probao da na palici stavim u recimo 1 polozaj i da opet dajem masu da vidim hoce li proraditi,moracu to da probam.

Nemogu da sumnjam ni nasta drugo jer su se vec gubili pa se povratre i shljakaju,znaci verovatno je neki smrdljivi kontakt ili neka masa u pitanju.

Zna li ko jel masu dobijaju preko vratila volana ili na nekoj drugoj strani???

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Nasao sam! :preved: Nije relej-da je relej u problemu ne bi radilo nista sto se tice brisaca.

Osigurac 24, pod haubom, on napaja pin 10 na klemi X255 uredjaja centralne karoserijske elektronike.

Kontakti osiguraca oksidirali i nije bilo dobrog napajanja-inace osigurac bio citav, nije pregoreo itd-inace elektricari govorili da je sve pod haubom u perfektnom stanju i da 'eto, ne radi, a sve je dobro'-samo nervni slom da dobijes.

Ako neko ima nesto slicno sa brisacima da ne rade itd, nek se javi B)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 years later...
Aj da se i ja upisem,zna li neko zasto na e38 dve poslednje brzine rade istom brzinom,
Probaj prvo motor zameniti, samo prikopcaj na džek. A inače može biti i do ručice, generalnih modula i releja. Brzinomer pretpostavljam da radi dobro.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
ja imam slican problem na e39...ne rade brzine preko tockica, ostali polozaji normalno rade.
Kako misliš brzine preko tockica? To je za interval ili ako imaš senzori za kišu, za osetljivost.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites