Vozaci BMW-a najverniji...


Recommended Posts

Mozda je neko pomislio -najverniji zenama ali ipak se to odnosi na svoje automobile tj marku :lol:

Istrazivanje je sproveo sajt "polovniautomobili.com" na 11297 ispitanika i kao najverniji su se pokazali vozaci marke Alfa Romeo I BMW.

Sta mislite,da li ima istine u tome? I da li bi vi promenili marku kad bi vam neko recimo ponudio dobru cenu za vas auto i onda sa keshom mozete da birate sta zelite...

Link to post
Share on other sites

Da mi neko ponudi baš dobru cifru prodao bih i opet kupio BMW... :) Jednostavno kvalitet auta i uživanje koje u vožnji pruža su iznad drugih marki a da ne košta nebu pod oblake (tipa Porsche, Ferrari, itd, a oni ionako nisu porodični automobili pa odmah otpadaju)... A vozio sam što privatno, što službeno, i Fiat, Opel, VW, Škodu, Audi, Hyundai, Peugeot, Hondu, Suzuki, Ford... Niti jedan od njih mi nije bio dovoljno ubedljiv da ostanem na istoj marci automobila. Mislim svi su oni OK, ali ne pružaju dovoljno uživanja.

Nisam još istinski probao niti jedan noviji jači Mercedes (tipa C ili E klase, 250-350CDI) sa pogonom na zadnje točkove, to bih voleo, ali i dalje mislim da bi mi se BMW više svideo.

Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio par dana drugarov mercedes e250 L CGI Blue Efficiency 11.2011 kupio nov.Vozilo je stvarno bruka,ali ja kada bih imao toliko kesa,opet bih kupio BMW :dance3:

Link to post
Share on other sites

Naravno da bih prodao BMW......A onda ponovo kupio BMW .....pa sve tako u nedogled i kad ne bi imao para menjao bi desni bubreg za BMW v8 i 50litara goriva.................I opet bi bio najsrecniju na svetu.............

Link to post
Share on other sites

bmw i vernost.... evo pocnimo od "danas"

F 1 - 1-RENAULT - Red Bull

2-McLaren (MERCEDES)

3-RENAULT - Red Bull (sta onda reci za oglase tipa "prodajem reso")

ostalih nekoliko mesta ne treba komentarisati , jednostavno BMW ne postoji , zamislite "brend" sa toliko proizvodnog uspeha , prodaje .... sramno pobegao iz F1???

vratimo se na 2 tocka .... SUPERBIKE.... S100RR , ponekada udje u prvih 3 , ali samo u kvalifikacijama ... u trci ih nema nigde.... zamislite , nov dvotockas voljene nam bmw kuce , sa svom opremom kosta oko 19 600 evra , dok ostali koji ga siju uzduz i popreko , primera radi YAMAHA R1 , dobijete za 14 000eura .... nesto tu opet ne "stima"

idemo dalje WTCC .... zamislite , legendarna "trojka" , koju prosto receno "cepaju" CHEVROLET i SEAT ??? , zamislite imate seriju 3 koja od pomenutih automobila kosta mnogo vise , a na stazi ubedljivo mesecima nemoze da dobije prvi startni red , a kamoli trku???

dalje...RALLYE... imaju mini , ali sklopljen u Engleskoj od cuvene kuce PRO-DRIVE (kuca koja je Mcrae-a i Subaru podigla u "nebesa") ... nista da se uradi , cepa ih CITROEN i FORD ... sta reci opet za bmw i njihov smisao da potrose i uloze ...opravdaju svoje ime ???

ostaje nam da se nadamo u pocetak DTM-a , i da mastamo...inace kada bih prodavao bubreg , posle svega navedenog ipak to nebi bio BMW ...jeste da ih imam nekoliko , ali sta reci .... mufljuska fabrika , sa toliko profita , sa skupi rez.delovima i cenama novih - koji "siju" konkurenciju ... sledeci auto koji me zanima je NISSAN GTR , makar morao da prodam oba 4 bmw-a :) .... ako nista drugo , onda barem zbog naseg Srpskog "INATA" :)

Link to post
Share on other sites

Takmičenja su samo odraz ko koliko ulaže u njih, odnosno u marketing. Chevrolet-u nije išlo najbolje pa je rešio da uloži u svoju promociju u WTCC i u tome uspeo. Slično i sa Renaultom i F1. Kad tako gledaš, nema ni Mercedes-a... Nemoj samo da kažeš da zaista misliš da su Renault-ovi ili Chevrolet zaista bolji automobili od BMW-a? BMW je jednostavno procenio da mu je trenutno takva vrsta marketinga i promocije nepotrebna, jer mu prodaja i ovako ide odlično.

Nissan GT-R je nešto sasvim drugo, to je izuzetak kakvog nema. Aždaja na točkovima za "sitne pare" - razbija i duplo skuplje sportske automobile. 550ks, 632Nm, 3.5s do stotke i ludilo kako prolazi krivine. BMW M3/M5 mu ne mogu prići ni na puškomet, pa čak ni Porsche 911 Turbo (tek njegova skuplja Turbo S varijanta, ili jače, GT2, itd). Rado bih GT-R više puta provozao na stazi, ali realno, za srpske uslove, ne bih ga posedovao. Realno, 3800ccm, preskupa registracija, kasko, održavanje, gume itd, itd. Nije to za nas balkance, čak ni za one sa solidnim platama za naše uslove (reda 1000-1500e mesečno). Moraš da budeš lop**, ops biznismen, da bi mogao da ga si priuštiš. U Nemačkoj, polovni, 2009-to godište (485KS) startuju od 40-tak hiljada evra plus prevoz, carina itd, eto na 50.000e za 3 godine star. Registracija 2000e, kasko 3000e godišnje, redovno održavanje još minimum 1000e godišnje. Gubitak vrednosti minimalno 12-15% godišnje, dakle 6000-7000e. Dakle bez goriva, samo da stoji u garaži 1000e mesečno. A gorivo, pa računaj oko 25L/100km u gradu, na putu pošto bi ga gazio, ispod 15L/100km ne bi išlo. Jel' još uvek misliš da ga kupiš?

Link to post
Share on other sites

a vidi tek sada "tragedije" :) ...

imam E 36 M 3 .... registracija prosle godine 804 eura , ove godine 740eura ... posto "volim" da ga imam blizu sebe , doterao sam ga u ITA .... mesecni troskovi garaze 90 eura , pomnozi sa 3 godine , pa vidi ... trzisna vrednost je svima nama dobro poznata... za taj nissan , mogu reci da ce za par godina biti oko 30 000 eura , sto je za takav auto sasvim "povoljna" cena .... sta mislis , obicni BMW serije 3 ili 5 , par godina star - koliko ce kostati ??? (ako uopste i moze da se uporedi sa obicnom serijom , da ne uzimamo u obzir M-seriju) .... taman posla da ja ne volim BMW , ali zar nisu malo preterali i sa cenama i servisima i sa svojim nacinom odnosa prema potencijalnim kupcima ???

Sto se MERCEDESA tice , ne volim ga , ali cinjenice su da u F1 , trenutno daje motore za 2 ekipe , koje su favoriti (Mclaren i Mercedes) , cinjenica je da u sampionatu V8-stars , Mercedes i Maserati brisu patos sa BMW-om !!!

Koliko vas misli , da bi i BMW trebalo da uradi nesto "pod hitno" , kako bi povratio staru slavu , ili cemo nastaviti da zivimo u ubedjenju da je BMW naj naj ... ja volim bmw , ali sada su tu neki "novi klinci" , koji nude isto ili vise , za mnogo manje !!!

Link to post
Share on other sites

@pontdom...

....za automoto sport si u pravu, znaju i mogu a opet rezultati losi, ja bih rekao manjak ambicija, neverujem da gigant poput bmw-a nemoze da napravi masinu koja moze da parira citroenu iliti fordu...nebitno. Ja koliko vidim oni se baziraju vise na putnicki program i sportske masine, ///M naravno za ulicnu verziju. Nagledao sam se testova i zaista je bmw u vrhu, primera radi novoj sedmici malo ko sem S klase moze stati na crtu, po pitanju svih segmenata. Druga stvar jako bitna, ja koliko znam ///M modeli su uvek bili verzije PUTNICKO SPORTSKIH masina, nisu uvek najbrzi ali ni ne zaostaju po pitanju ubrzanja i vremena na stazi za razliku od nekih automobila koji su poput porsea, nisana gtr..itd KLASICNO SPORTSKE masine i samim tim su za par stotinki brzi......a i treba biti vozac i imati idealne uslove pa da bi to doslo do izrazaja. Banalan primer ali kad bih se M5 i gtr jurili ibarskom ko ce pre stici od Cacka, neverujem da bi gtr razbio bmw-a a verujem da je i ///M udobniji.........kao sto rekoh mozda glup primer ali realan.......Tako da verujem da je tu uspeh bmw-a........

Link to post
Share on other sites

Dobra tema.Ja sam kao klinac jako voleo BMW,ćale je imao e21 i e12 i ostao sam zauvekl zaljubljen u te modele,a i druge BMW-e.Stvari se manjaju kad sam kao prvi auto dobio Citroen GS.Nakon njega još 5 Citroena,među kojima i BX 19 gti kome skidam kapu kad god ga vidim.Dosta ljudi znam u svetu Citroena i mislim da su jako verni ovom autu.

Ja sebe jednostavno nisam pronašo tamo,citroen je ok ,ali da se večito okrećem za tuđim BMWima--NE!Nisam kupio neki sad tu bmw,ali mene i moja kockica čini srećnim i jako je volim.Još uvek ne razmišljam šta ću nakon njega,ali bi voleo E 39.

A za Alfiste su takođe u pravu imam dva druga koji ne izbijaju iz svojih Alfi i ne interesuje ih drugo.

Link to post
Share on other sites

Deo mog prvog posta na ovom forumu je glasio: "Moj stav je da se mobilni telefoni dele na Nokia-u i ostale, tako se i automobili dele na BMW i ostale". Jos uvek se i posle 12 godina toga pridrzavam.

Link to post
Share on other sites

Nije bezveze receno ko jednom sedne u bmw vise ne seda u drugi auto! Trenutno vozim kocku imao sam e34 , e32, e36 i jako kratko e46 i sa svima nijima sam zaista bio prezadovoljan i opet bih ih vozio ali trenutno finansije dozvoljavaju samo kockicu !

Link to post
Share on other sites

a vidi tek sada "tragedije" :) ...

imam E 36 M 3 .... registracija prosle godine 804 eura , ove godine 740eura ... posto "volim" da ga imam blizu sebe , doterao sam ga u ITA .... mesecni troskovi garaze 90 eura , pomnozi sa 3 godine , pa vidi ... trzisna vrednost je svima nama dobro poznata... za taj nissan , mogu reci da ce za par godina biti oko 30 000 eura , sto je za takav auto sasvim "povoljna" cena .... sta mislis , obicni BMW serije 3 ili 5 , par godina star - koliko ce kostati ??? (ako uopste i moze da se uporedi sa obicnom serijom , da ne uzimamo u obzir M-seriju) .... taman posla da ja ne volim BMW , ali zar nisu malo preterali i sa cenama i servisima i sa svojim nacinom odnosa prema potencijalnim kupcima ???

Sto se MERCEDESA tice , ne volim ga , ali cinjenice su da u F1 , trenutno daje motore za 2 ekipe , koje su favoriti (Mclaren i Mercedes) , cinjenica je da u sampionatu V8-stars , Mercedes i Maserati brisu patos sa BMW-om !!!

Koliko vas misli , da bi i BMW trebalo da uradi nesto "pod hitno" , kako bi povratio staru slavu , ili cemo nastaviti da zivimo u ubedjenju da je BMW naj naj ... ja volim bmw , ali sada su tu neki "novi klinci" , koji nude isto ili vise , za mnogo manje !!!

Apsolutno podrzavam
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...