Strugar pstenovi za felnu cena


Recommended Posts

Danas bio do strugara da mi odradi prstenove i lik mi trazi 2000 dinara za 4 prstena sto ja mislim da je sramota za tolike pare covek da radi...nzm al sta vi mislite za 4 male figurice plastike 2000...?

Link to post
Share on other sites

ja cu da napisem svoje misljenje a verovatno ce jos neko odogvoriti...

moras da pazis od cega su prstenovi,mora da bude mekan materijall kako ti ne bi razbio al-felnu...

video sam ovde na forumu,i to mi je prvi put da vidim metalne adaptere za felne,ja sam uvek imao plasticne.

jos nesto,da bi dobio taj prsten,mora mnogo vise materijala da se potrosi nego sto ce ostati.

ako ti kazem da jedan plastican ovde kod mene kosta 18€ mislim da ces se sloziti da ipak 18€ nije veliko za 4 prstena.

Link to post
Share on other sites

Nzm brate svugde su razlicite cene al ja mislim da je 2000 dinara previse...to je obicna plastika od 4 milimetra preteruju sa cenom..ici cu sutra ako nadjem nekog drugog strugara pa cu vidim tamo s njime.... vise od 1000 dinara ne dajem...ipak je mnogo za 4komada plastike

Link to post
Share on other sites

525iagdamkejga

kako onda glavcina na kojoj lezi felna ne razbije felnu, a ona je od tvrdom materijala. gvozdje?

idi u neku radnju pa pitaj kolko kosta metar pune plastike. kao sipka izgleda... pa ces videti gde je tu matematika. 15-20e je ok cena.

Link to post
Share on other sites

Nije skupo. Jeste da se time delimično bavim (za svoje i potrebe prijatelja) ali znam koliko košta materijal i koliko posla ima da se napravi plastični prsten. Pogotovo ako je neka tvrđa plastika.

Link to post
Share on other sites

@zeljko_srb

ako se pitanje odnosilo na mene,reci cu ti sta su meni rekli pre 15 godina po tom pitanju...

fabricke felne,radjene su precizno po dimenziji rukavca...

strugovi koje uglavnom koriste nasi strugari su stari i ne bas u toj meri precizni pa se zato treba voditi racuna o materijalu,te da to bude neki mek materijal tipa aluminijum ili mesing.

ako su lagali mene,onda i ja lazem vas...

Link to post
Share on other sites

realno to je mnogo para, jer duzni metar polyuretan debljine 100 mm je 20 eura, a od tog duznog metra on napravi sigurno 100 komada

znaci on za tvoja 4 prstena otplati materijal, za sledecih 4 struju i onda za sledeca 92 prstena ili ti 460 eura stavi u dzep, i kazete nije puno, i zalite se da nema posla ???? Pa i nema posla jer vecina hoce nema meru u marzi i svi bi da stave 100 eura u dzep a da prstom ne mrdnu....

Realna cena 4 prstena je 5 eura i veruj mi da je i tu dobra zarada

Link to post
Share on other sites

i ja mislim da je mnogo pitao sam vulkanizera koji poznaje te ljude i ja mu kazem za cenu on se smeje ne veruje kaze za jedan prsten 150 do 200 dinara max da ti naplati...isao sam danas al ne radi nazalost...ici cu u ponedeljak da vidim da sredim to pa javljam sta i kako :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To sam i hteo al postovanje prema starijim mujka mi je vise od svih strugara ovde jedan nikad nije radio i trazi mi 20 evra za 4 prstena sto je sramota za cenu! jedan ne radi prstenove a drugi eto kaze da nece da mi uradi to ja vise stvarno ne znam gde to jebeno da nabavim.muka mi je vise !

Link to post
Share on other sites

Pa onda dohvati strug, uradi 300 prstenova i kupi novu bembaru ako misliš da je tako.

Od tog dužnog metra, 40cm ode u kantu.

aj majke ti, pa ne zivim ja u prasumi, imam dva drugara i obojca su tokari ili ti strugari, a pravio sam te prstenove i znam koliko sam ih placao, los majstor mora nekako da opravda cenu... cuj 40 cm u kantu, ovaj moj ce ti napraviti nece otici 5cm u kantu.

a pravi majstor ne bira posao ....

relana cena za te 4 plastike je 10KM ili ti 5 evra i ne placajte vise od toga jer majstor i na tu cenu ima dobru zaradu.

pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ljudi koji to ne rade stalno misle da 20eur nije puno.

Prava cena za to gotovo i od renomirane firme nije manja od 20eur tako da... prodaje se za 1000-1200din kod par nekih vulkanizera koje ja znam.

primer.

Skoro sam isao kod jednog strugara da skine srce felne da bi moglo da se upasuje na jedan auto (desete su bile u pitanju :D ) i pitam ga onako iz zezanja koliko bi para trazio da mi odradi 4 distancera od 20mm, pokazem jedan koji sam imao u kolima, covek kaze 60eur samo ruke, ti donesi materijal. Samo sam ga pogledao i rekao javicu kad nadjem materijal, vazi... znam drugog koji ce to isto da odadi za 2000din. Pa nisam mislio da treba da mu lupim ni samar niti bilo sta drugo, svako ima svoju cenu, moja je stvar koliko ja hocu da platim i koga cu da izaberem da mi to uradi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...