Recommended Posts

Pozdrav

Alternator mi prepunjava, sumnjam na regler,frka mi je da vozim tako(napon je 14,5v) i interesuje me da li neko ima preporuku za nekog kvalitetnog električara iz Bg-a koji ujedno radi i remont ako je potreban.E46 1.9 je u pitanju

Link to post
Share on other sites

Nije mi ovo jasno, ako ima neko nekog iskustva neka se javi, ne znam kako to moze da se smanji napon

Bio sam kod čoveka i on ga je nakačio na dijagnostiku zato što mi trepteri pozicija prsten na desnom faru,a na levom je sve ok,i to trepteri kad upalim auto.Na dijagnostici je izmeren napon od 15v i čovek ga je smanjio na 14,5 i rekao mi je da mora da se pregleda alternator jer prepunjava. čovek ne radi alternatore i zato moram da tražim električara

Kad ga je priključio na dijagnostici kaže da je napon bio 15v,kad ga je "smanjio" onda je prsten manje treperio i auto je mirnije radio.To mi je uradio bata bmw i rekao mi je da treba da se skine alternator jer prepunjava,da on ne zna oko struje nego da ga nosi kod nekog električara.Ja ću da idem kod njega,nego mi samo nije jasno,jer sam bio kod drugog električara i on mi je izmerio pre batinog podešavanja napon 14,2 na alternatoru i kaže da je napon konstantan i da je sve ok.Ovo je da poludiš,ja ipak više verujem bati,ali mnogo stvari mi tu nije jasno i samo želim da se raspitam da li neko ima neku ideju.

Link to post
Share on other sites

Nije mi ovo jasno, ako ima neko nekog iskustva neka se javi, ne znam kako to moze da se smanji napon

Kako ne može da se smanji, samo ga malo zavrneš na levo :))))) Prvi put to čujem. Ali dečku prepunjava definitivno, jer je max dozvoljen napon za taj model 14.3 V

Link to post
Share on other sites