Par pitanja u vezi modela 320d E46


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na koje misliš da je naduvao? Ticovman je rekao za koliko da proba da obori :

zamajac 350-400, gume 380, turbina 300-350, trap 150 ...

Borise, čak i mislim da će se teško uklopiti u tu cenu remonta kvačila ili turbine.

Gume 40.000 din. A da su 17" po 10.000 din/kom. Za te pare može ali neka srednja ili niža srednja klasa.

Nije naduvao.

Može jeftinije, ali samo da krpi, ili polovnjaci.

Link to post
Share on other sites

Na koje misliš da je naduvao? Ticovman je rekao za koliko da proba da obori :

zamajac 350-400, gume 380, turbina 300-350, trap 150 ...

Borise, čak i mislim da će se teško uklopiti u tu cenu remonta kvačila ili turbine.

Gume 40.000 din. A da su 17" po 10.000 din/kom. Za te pare može ali neka srednja ili niža srednja klasa.

Nije naduvao.

Može jeftinije, ali samo da krpi, ili polovnjaci.

remont turbine je 250e,diskovi takodje ne kostaju toliko,itd,kapiram ja da proba da obori sto vise ali da decko ne dobije sliku da odrzavanje e46 kosta kao da je e65

Link to post
Share on other sites

Ma u redu Borise, bitno je na šta da obrati pažnju.

Orijentacione cene ima, +/-, može više para da potroši na gume a manje da ga izađe nešto drugo.

Možda ima 15" ili 16" pa će cena biti 20.000. - 35.000.- ,

Remont kompletnog kvačila plivajućeg, korpe, ležaja bi bilo znatno više,

a kao i uvek zavisi kakva delove ugrađuje. Febijevi diskovi su 70e a pločice 35e ...

Kao što sam rekao bitno je na šta da obrati pažnju

Link to post
Share on other sites

remont turbine je 250e,diskovi takodje ne kostaju toliko,itd,kapiram ja da proba da obori sto vise ali da decko ne dobije sliku da odrzavanje e46 kosta kao da je e65

Pa jes' za kočnice si u pravu, nek bude 200 EUR za diskove i pločice, ali mislim da treba uzeti kvalitet ili OEM, nije u redu kao reper za cenu održavanja uzimati cene za najjeftinije delove. Ali gde ima remont turbine za 250 EUR, a da dobro rade?

Ja sam do sada čuo za neki servis u Užicu koji je prvi počeo da radi turbine i BDC Žeravica u Novom Miloševu, ali kod njih nije 250 jura...

Sa druge strane, nove viljuške i sileni su mu u kvalitetnoj aftermarket varijanti (npr. Lemforder) minimum 340 jura - tj. meni na ovom od 110 KW, ne znam da li su isti (Fabrika je jako skupa a mislim da je kvalitet isti kao Lem), naravno da mu neće trgovac oboriti cenu za vrednost novog dela, ali nek' ima čovek orjentaciju.

P.S. I nećemo o remontu kugli na viljuškama pošto se po meni apsolutno ne isplati, vozio sam takve čitava četiri meseca.

Link to post
Share on other sites

Što se remonta turbine tiče,

taj servis u Užicu je veoma ozbiljan. Mnogo ljudi poznajem koji su ga hvalili, između ostalih

i transportne kuće koje remontuju turbine za teretna vozila.

Žeravicu sam upoznao, takođe važi za veoma kvalitetan servis, stim da koliko znam remontuju

dizne, pumpe... Da li remontuju i turbine, ne znam.

U svakom slučaju otići kod mehaničara, platiti rad, slanje, čekati remont,

pa da neko površno odradi (zato što je jeftniji), i da mi deo ponovo rikne je bezveze.

Šta je tu jeftinije ?

Link to post
Share on other sites

Hvala vam, a posebno Ticovman-u na onako opsirnim savetima... Ujutru idem da ga gledam, obraticu paznju na te stvari, istestiracu ga u voznju... da vidim za koliko puni do 130kmh recimo...

Vozio sam jednog 320D E46 nekih pola sata, vlasnik je moja prijateljica, pa sam je zamolio da mi da da "osetim" auto... Tako da orijentaciono imam predstavu... Meni je njen 320D posle mog punta, bio kao da sam seo u avion.. :e30: Nadam se da cu ga pazariti sutra! :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Aj' sa srećom :driv_ing:

Nemoj da te zabrinjavaju troškovi održavanja, jer na benki kada nešto uradiš znaš da si uradio, samo treba uraditi kvalitetno.

Pamet u glavu, nemoj da se zalećeš ima e46-ica i biće ih u ponudi. Ako ti nešto bude sumnjivo dogovori pregled u dobrom servisu tj. kod dobrog majstora, ako je auto stvarno ispravan, prodavac nebi trebalo da se femka oko toga.

Link to post
Share on other sites

E pa, neka ti je sa srećom :clapping:

(sda si i zvanično "član" porodice :dance4: ;) )

Link to post
Share on other sites

vidjam u oglasima neki su sa 5, neki sa 6 brzina. Koju varijantu je bolje da gledam?

Gledaj da nađeš što bolje stanje vozila !

Da li on ima cd, tempomat , 6 brzina, svakako da utiče mnogo, ali ako kupiš krš oprema ti ne znači ništa,

ima da pukneš u njega gomilu para, a da stalno imaš problema.

Već su ti ljudi naveli, gledaj naravno da prođeš sa što više opreme, kada kupiš vozilo i kreneš da ulažeš u njega,

da ti posle ne bude žao, ali prvenstveno ti bitno kompletno stanje vozila.

Link to post
Share on other sites

pohvatao sam manje vise sve sta treba da gledam. Trenutno recimo ima 4-5 njih na polovnim automobilima koje bih isao da gledam, u rangu ~6800 eur (toliki mi budzet, i ja bih voleo da dam 8k za euro4, ali smara vise cekanje). Jos da mogu da biram godiste vlasnika bilo bi idealno :)

Link to post
Share on other sites

Godište vlasnika ne znači ništa :lol: :lol: :lol:

www.youtube.com/watch?v=b4HTLVpey9s

(jeste da golf u pitanju, ali bakica je extra) :drive2:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Godište vlasnika ne znači ništa :lol: :lol: :lol:

www.youtube.com/watch?v=b4HTLVpey9s

(jeste da golf u pitanju, ali bakica je extra) :drive2:

xaxaxaxa luda reklama skroz :lol:

Link to post
Share on other sites