Kako proveriti da li su kola prosla carinu kako treba?


Recommended Posts

Drugar me pita da li je moguce proveriti da li su kola prosla carinu tj uvoz kako treba tj da li je to moguce proveriti i kako? Ima u ponudi nekog golfa 3 da kupi ali ipak hoce da ga proveri...

ako neko nesto zna nek napise... posto ja ne znam rekoh hajde na forumu da okacim

Link to post
Share on other sites

Ne shvatam sta hoce da proveri ,golf 3 nema euro 3 i ne moze da se carini, a ako mislis da je vec uvezen ranijih godina ne mozes sad to da proveris nikako osim ako vlasnik nema uvozne papire a i zasto bi to radeo proveris samo u sup da nije u bazi i to je to ,mada ako je auto dignuto negde u eu oni vode evidenciju samo 4 god nakon toga ga brisu iz evidencije pa ga mozes registrovati i na prave brojeve :e30:

Link to post
Share on other sites

auto je registrovan pre par godina mu je prva registracija. nema carinske papire tako da to otpada..u supu je ok ali on se cima jer su nekim likovima oduzimali kola jer su bas na golfove i opele valjali neke laznecarine nemam pojma ne razumem se u to i registravali kola.ljudi voze koju godinu i onda im oduzmu .... cisto onako sam pitaoa ..zna li neko. ja mu kazem sve je ok ako sup tako kaze

Link to post
Share on other sites

Alo ljudi,ja sam kupio e36,4 godine bio registrovan u srbiji,ja isao i registrovao i posle 2 meseca dosli i uzeli.

Fals papir sa carine!!!

Sup ili ti MUP nema uvid u carinske papire,to su 2 odvojene institucije,kad carina potrazuje vozilo to ide pa ide!!!

MOze u Mup-u da bude cist ko suza,tj da se ne trazi po poternici ili da ga ne trazi interpol,ali svi znamo sta se sve ovde radilo sa papirima tako da ako kupujem auto trazim garanciju nekretninom i onda dajem pare.

Link to post
Share on other sites

nisam znao da si se ti opekao.... tj ne secam se mozda je i pisano ranije o tome...

Link to post
Share on other sites

kakva garancija nekretninom????

o cemu pricas, pa covek sutra prodan stan i sta ces onda,

a sa pravne strane ne znam kojim bi institutom opteretio tu nekretninu ???

resenje 100% ne postoji, ali:

1. sa vlasnikom vozila provozas se do granice i na carini zamoli da ti provere auto i kazes kupio sam ga pa hocu da vidim da li je cist, obicno izadju u susret

2. i ne daj boze da ti ga oduzmu, ako si ti kao kupac postupao savestno, `radja` se obligacioni odnos izmedju tebe kao poverioca i prodavca kao duznika, odnosno pravno gledano on mora da ti vrati kupoprodajnu cenu i torskove postupka, dobar advokat i na sudu se dobija 100%, ali kao sto sam rekao gore ako si postuapo savestno ( znaci ne mozes biti savestan, ako si kupio e46 za 3000 eura, ili ako nisi proverio brojeve sasije i motora, ili u papirima jedna a na autu druga boja, ili motor dizel a u papiru benzin, ili u papirima 1996 a ono e46 )

Link to post
Share on other sites

Sednes u auto sa vlasnikom pa na granicu i provera. Ako je sve u redu tek onda mu das pare za auto. Ako je petljano sa papirima sta te briga, nisi ni na kakvom gubitku jer nisi platio auto.

Link to post
Share on other sites

kakva garancija nekretninom????

o cemu pricas, pa covek sutra prodan stan i sta ces onda,

a sa pravne strane ne znam kojim bi institutom opteretio tu nekretninu ???

resenje 100% ne postoji, ali:

1. sa vlasnikom vozila provozas se do granice i na carini zamoli da ti provere auto i kazes kupio sam ga pa hocu da vidim da li je cist, obicno izadju u susret

2. i ne daj boze da ti ga oduzmu, ako si ti kao kupac postupao savestno, `radja` se obligacioni odnos izmedju tebe kao poverioca i prodavca kao duznika, odnosno pravno gledano on mora da ti vrati kupoprodajnu cenu i torskove postupka, dobar advokat i na sudu se dobija 100%, ali kao sto sam rekao gore ako si postuapo savestno ( znaci ne mozes biti savestan, ako si kupio e46 za 3000 eura, ili ako nisi proverio brojeve sasije i motora, ili u papirima jedna a na autu druga boja, ili motor dizel a u papiru benzin, ili u papirima 1996 a ono e46 )

To sa tuzbom je cisto gubljenje vremena,ja sam jos uvek na sudu,i posle 5 godina neki dan mi stigne da platim taksu za tuzbu od 60e,sve je ok ja sam savestan kupac,platio muski sve je to ok,ali nema para a auto stoji na bezaniji na placu,mozda je do sada propao u zemlju.

Ovo je srbija ovde nema pravde!!!

A to na carini provera,neverujem.

Link to post
Share on other sites

deda pravnik, cale advokat, ja apsolvent prava, ujak visi tuzilac, ujna zamenik tuzioca, brat i sestra strucni saradnici i ti meni kazes da je gubljenje vremena, promeni kralju advokata to ti je moj savet...

kad god sam gledao auto, zadnji uslov je bio preko grane, i zamolis kazes da si kupio auto i da bi zeleo da ti ga provere da budes cist, meni je samo jednom rekao kao zamisli da svakom proveravam, al kao ajde dobrooo....

preporucuje se da znas kupac gde zivi tj njegovu kucu, pa kad bude nesto odes ili nekog posaljes na kucnu adresu ;)

Link to post
Share on other sites

brko ali nemoj pogresno da me shvatis zaista ne mislim nista lose.. Kad te advokati uhvate u kolo najebo si ko zuti (lako je tebi vi ste svi pravnici ali obican covek...e to kosta i para i zivaca i nema svrhe jednostavno sistem te proguta dobijes secer i cao kaput) i pravosudni sistem o kojem u srbiji a verujem i dalje ne treba trositi reci vec primeniti za svu tu bagru u drzavnim institucijama zakon kao u arabiji (saudijskoj) odrubljivanje ruke glave i molim lepo pa da vidis kako ce da rade kao pcelice u kosnici... izvinjavam se za off bilo je jace od mene

da se vratimo na temu... bobane gledaj da izbegnes da platis neke kazne a auto alali...nema svrhe ako stoji 5 godina propao je 90%

i dlaje ne kontam pa sve to sto se recimo tebi dogodilo za sve to je kriv neko bas sa carine i policije jer tu sve nastaje i prestaje..

Link to post
Share on other sites

deda pravnik, cale advokat, ja apsolvent prava, ujak visi tuzilac, ujna zamenik tuzioca, brat i sestra strucni saradnici i ti meni kazes da je gubljenje vremena, promeni kralju advokata to ti je moj savet...

kad god sam gledao auto, zadnji uslov je bio preko grane, i zamolis kazes da si kupio auto i da bi zeleo da ti ga provere da budes cist, meni je samo jednom rekao kao zamisli da svakom proveravam, al kao ajde dobrooo....

preporucuje se da znas kupac gde zivi tj njegovu kucu, pa kad bude nesto odes ili nekog posaljes na kucnu adresu ;)

Eeee moj pravnice,kad odes na adresu ili kad posaljes nekog trebao bi da znas kakve posledice mozes da snosis.

Ja sam jedan samar platio 1000e,nekakvu iznudu ili nanosenje lakih ili nedaj boze teskih telesnih povreda moze da te zakopa bar 3 godine,tako da od te solucije nema nista.

Da sam neozzenjen,mozda,ovako nikako.

Inace zastupa me jedan od najboljih advokata u okolini panceva,ali veruj mi u Srbiji od te price nema nista,osim ako ti tata nije neki mudonja ili uvazeni clan demokratske stranke(do sad).

A ti ako mislis da mozes nesto da napravis dodji i zastupaj,od tadasnjih 5000e do sada sa kamatom moze da bude dobra suma,meni samo 2000e a tebi sve ostalo,moze??? :)

Link to post
Share on other sites

Zašto da ide do granice ? Zbog naše ili strane carine?

Ako je do strane carine, oni mogu da provere samo da li se vozilo potražuju po interpolovoj poternici.

Ako je zbog naše može otići u bilo koju carinsku ispostavu u zemlji, oni nemaju njegove papire,

šta da vide? On nema JCI, carinski račun, ništa na čega da se pozove da oni pronađu dokumentaciju, osim svoje registracije a njima to ne znači ništa.

Kako je rekao boji se da nisu falš carinski računi a to ne može proveriti kada ih nema.

Link to post
Share on other sites

ma kad god kupis polovan auto kupis macku u dzaku ne znas sta sve moze da te stigne ali jbg ponovo moras da ga kupis retko ko ima para za novi pa da se ne cima oko svega ovoga ja kad sam uvezao moj posle kad sam ga registrovao u mup -u stavili mi zabranu otudjivanja u roku od 40 dana dok ga ne provere dali je kraden u inostranstvu (to je redovna procedura) fala bogu nisu mi se javljali :e30:

Link to post
Share on other sites