dozvoljeno naknadno zatamnjivanje stakla


Recommended Posts

Pozadi 60% napred 30% i ja mislim da je to prava kombinacija, nije neka velika razlika u izgledu a opet je primetno kad si unutra... Tako cu ja da radim pa stavljam slike jedan dan... ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja danas zvao neki glass servis u sapcu koji izmedju ostalog rade i zatamnjivanje stakala.

pitao sam kako,sta sme,sta ne,kao da nikakvu informaciju nemam.

Uglavnom,rekose mi da je dozvoljeno 25% na stakla u ravni vozaca(prednja dva),a iza toga(na zadnja dva i zadnju soferku) koliko god zelim.Neizdaju nikakve potvde,nerade atest,koji inace nemoze nigde u Srbiji ni da se uradi,ali su u kontaktu sa AMSS i kao cim bude mogao atest da se radi,oni(firma iz Sapca) ce odmah poceti to da rade. Rade samo lumar foliju,cena je 100e za bilo koju limuzinu a 120e za bilo kog karavana.

Ja sam planirao na prednja tih 25%(dozvoljenih),na zadnja i zadnju soferku 50%.Tako mi je bilo i na prethodnoj 39ki,stim sto nije bila zatamnjena zadnja soferka i jako mi je smetalo nocu kad mi se priblizi auto,farovi ubijaju bukvalno od svakog auta.

To izmedju 25 i 50% se jako malo primecuje razlika gledajuci spolja,tako da mislim da je dobra solucija

Link to post
Share on other sites

i ja sam negde na netu video sliku tog atesta,mislim da je golf 5 bio u pitanju za koji je odradjen atest,ali neznam sta je istina,ovo sto sam napisao je sve ono sto su mi rekli

nego,sad bio na kafi sa nekim drugarima koji ugradjuju gas,kazu da trenutno nigde nemoze da se odradi atest za plinski uredjaj,da je poskupelo na 9000din i da nijedan auto koji nema atest nemoze da prodje tehnicki pregled za registraciju.

pre mesec dana jedan prijatelj je terao auto kod njih da mu izvade plinsku bocu iz polija jer nije mogao da prodje tehnicki jer atest od plina nema,a na tehnickom su poostrili i svaki auto koji dodje da odradi tehnicki mora da se slika fotoaparatom,sto je dokaz da je auto zaista bio na tehnickom (vajfert vise nemoze da pomogne)

Link to post
Share on other sites

Po zakonu svetlopropusnost bočnih stakala u ravni vozača min 75%. Pošto tonirano fabričko staklo ima oko 90-95% propusnost, to znači da se sme dodatnih 15-20% a pozadi koliko želite.

Evo kako kod mene izgleda 20% folija bočno u ravni vozača a 65% ostala stakla iza vozača. Dobio sam atest i stavljene su specijalne male providne nalepnice između folije i stakla sa brojevima folija i karakteristikama istih, i isti upisani u atest.

Rađeno u Black Glass servisu

http://www.tamnastakla.com/

1.jpg

Link to post
Share on other sites

Ako tako uradiš, izgledaće odlično, ali će noću pogled u retrovizor biti uzaludan a takođe biće ti i malo opasnije skretanje po mračnijim ulicama. Takođe već na prvi pogled pandur koji te zaustavu ima da primeti da nije po zakonu, pa ako mu je volja ima da te penali...

E sad, na tebi je odluka. Sve za lepotu ili ne... Inače, postavljene granice (25% u ravni vozača) su većinom iste takve i u EU, tako da nemojte odmah pljuvati naše zakone. Ima dobrih razloga zašto je tako postavljeno, ipak je bezbednost na prvom mestu.

Link to post
Share on other sites

Ako tako uradiš, izgledaće odlično, ali će noću pogled u retrovizor biti uzaludan a takođe biće ti i malo opasnije skretanje po mračnijim ulicama. Takođe već na prvi pogled pandur koji te zaustavu ima da primeti da nije po zakonu, pa ako mu je volja ima da te penali...

E sad, na tebi je odluka. Sve za lepotu ili ne... Inače, postavljene granice (25% u ravni vozača) su većinom iste takve i u EU, tako da nemojte odmah pljuvati naše zakone. Ima dobrih razloga zašto je tako postavljeno, ipak je bezbednost na prvom mestu.

To sto se tice mraka i retrovizora nocu si potpuno u pravu a jos kad zamagli malo ili padne neka kisica nista se ne vidi po 5-6 puta izadjem napole ako sam u nekom tesnom parkingu. E sad zakonska regulativa je takva kakva je s tim sto ja imam neki atest iz Vince i ja sam isao na foru dao 2000din na neku kinesku foliju zatamnio sam,sam ceo auto (sto ninasta nije licilo),otissao uradio atest i posle platio profi zatamnjivanje na 50% napred a nazad 80%. i sad kad me zaustavi interventna ili murija ako me pitaju ja pokazem atest i sve je u redu,ali obicno ne pitaju =)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ja danas zvao neki glass servis u sapcu koji izmedju ostalog rade i zatamnjivanje stakala.

pitao sam kako,sta sme,sta ne,kao da nikakvu informaciju nemam.

Uglavnom,rekose mi da je dozvoljeno 25% na stakla u ravni vozaca(prednja dva),a iza toga(na zadnja dva i zadnju soferku) koliko god zelim.Neizdaju nikakve potvde,nerade atest,koji inace nemoze nigde u Srbiji ni da se uradi,ali su u kontaktu sa AMSS i kao cim bude mogao atest da se radi,oni(firma iz Sapca) ce odmah poceti to da rade. Rade samo lumar foliju,cena je 100e za bilo koju limuzinu a 120e za bilo kog karavana.

Ja sam planirao na prednja tih 25%(dozvoljenih),na zadnja i zadnju soferku 50%.Tako mi je bilo i na prethodnoj 39ki,stim sto nije bila zatamnjena zadnja soferka i jako mi je smetalo nocu kad mi se priblizi auto,farovi ubijaju bukvalno od svakog auta.

To izmedju 25 i 50% se jako malo primecuje razlika gledajuci spolja,tako da mislim da je dobra solucija

koji je broj tog servisa za zatamnjivanje stakala?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ako tako uradiš, izgledaće odlično, ali će noću pogled u retrovizor biti uzaludan a takođe biće ti i malo opasnije skretanje po mračnijim ulicama. Takođe već na prvi pogled pandur koji te zaustavu ima da primeti da nije po zakonu, pa ako mu je volja ima da te penali...

E sad, na tebi je odluka. Sve za lepotu ili ne... Inače, postavljene granice (25% u ravni vozača) su većinom iste takve i u EU, tako da nemojte odmah pljuvati naše zakone. Ima dobrih razloga zašto je tako postavljeno, ipak je bezbednost na prvom mestu.

Ako je tako druze zasto su onda iz zakona izuzteva vozila vlade Srbije, zar oni ne treba da budu bezbedni?

Milion razloga ima zasto je bolje zatamniti stakla, dok negativnih pratkicno da i nema...

Link to post
Share on other sites

Ako je tako druze zasto su onda iz zakona izuzteva vozila vlade Srbije, zar oni ne treba da budu bezbedni?

Milion razloga ima zasto je bolje zatamniti stakla, dok negativnih pratkicno da i nema...

Kako nema? Retardima koji ne znaju da koriste retrovizore (a takvih je mnogo) je mnogo teze parkiranje u rikverc pogotovu nocu...

Link to post
Share on other sites

Kako nema? Retardima koji ne znaju da koriste retrovizore (a takvih je mnogo) je mnogo teze parkiranje u rikverc pogotovu nocu...

Te "retarde" kako kazes, nece ni tamniti kola, mada i za njih ima resenja, parking senzori, kamerica,...

Sve to ne kosta upola koliko zatamljivanja stakala...

Dok sa druge strane, cuvas enterijer od sunca, ne smeta ti sunce dok vozis i ne usija ti se auto leti, ne daj boze u slucaju udesa staklo ostaje celo u vecini slucajeva..

Mnogo prednosti ima, ja vozim 5 godina kola sa zatamljenim staklima i niko me nikad nista pitao nije, planiram sad i na 34-ci da zatamnim samo cekam malo pare da prikupim, inace vozi normalno i ne manijaci se po gradu i niko te nece dirati...

Link to post
Share on other sites

zatamnio sam stakla na 60-80% pre nesto vise od mesec dana:

- kad stoji na suncu, tek za nijansu manje upekne jer i dalje przi kroz soferku. Pozadi je prijatnije pa vadi prosek

- Panduri su me zaustavljali par puta, stakla nit spominju nit gledaju

- Auto lepse izgleda spolja, unutra je lepsi osecaj, i voznja je generalno prijatnija. Kad ides na more, nakacis neki tablet pozadi i banja za sapatnike

- Parkiranje je malo teze jedino ako se oslanjas na zadnju soferku. kad se naviknes bude isto kao pre

u svakom slucaju odlicna stvar

Link to post
Share on other sites

ovo za udes je lupetanje. a i ostalo nije daleko.

Pricam iz iskustva, do duse ne licnog, drug je imao bocni udes sa kockicom, oba bocna stakla su isprskala ali se ni jedno nije rasulo i ne mozes da mi kazes da folija tu ne vrsi nikakvu ulogu...

Link to post
Share on other sites

zatamnio sam stakla na 60-80% pre nesto vise od mesec dana:

- kad stoji na suncu, tek za nijansu manje upekne jer i dalje przi kroz soferku. Pozadi je prijatnije pa vadi prosek

- Panduri su me zaustavljali par puta, stakla nit spominju nit gledaju

- Auto lepse izgleda spolja, unutra je lepsi osecaj, i voznja je generalno prijatnija. Kad ides na more, nakacis neki tablet pozadi i banja za sapatnike

- Parkiranje je malo teze jedino ako se oslanjas na zadnju soferku. kad se naviknes bude isto kao pre

u svakom slucaju odlicna stvar

+1

U svakom slucaju je odlicna stvar, a za parkiranje, mislim ko ne zna da vozi i parkira ne mora ni da vozi, ljudi parkiraju onolike slepere a neko da ne moze kola od 4m, pa kolilo god da je zatamljen, ima rikverc svetlo, sva 4 migavca i mora da se vidi, ili spustis prozor za toliko dok se ne uparkiras..

Link to post
Share on other sites