dozvoljeno naknadno zatamnjivanje stakla


Recommended Posts

Manja je kazna ako ga zgazis

LLumar ATC 80 GR SR HPR folija je neprimetna na staklu, tako da moze posle atesta da se stavi na prednja stakla, a ima 99.9% UV i zadovoljavajucu toplotnu zastitu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OVAKO IZGLEDA TRENUTNI VALIDAN DOKUMENAT IZDAT U AMSS TJ ATEST (koji inace kosta 2400din)

Da li su bočna stakla u ravni vozača kod tog golfa bez folija, i imaju stepen zatamnjenja od 20%? Ako je tako, onda efektivno nikakvu foliju nije moguće na njih staviti a da se prođe atest, zar ne? Takođe ako se naknadno stavi LLumar ATC 80 GR SR HPR, koja možda jeste neprimetna, ali se odmah vidi po rubovima kada se spusti staklo, a što se mora uraditi kada čika policajac priđe?

Link to post
Share on other sites

Moze samo termoreflektujuca folija

Gde ima takva, koja je tačno oznaka? Ni ona sigurno nema 100% propusnost, a morala bi da ima barem 90% kako u zbiru sa fabrički toniranim staklima od 80% propusnosti ne bi bilo preko 30% zatamnjenja...

Link to post
Share on other sites

U sustini je providna ali merenjem doda par % tako da maltene na svakom autu zibrno bude ispod 30%. Ima i minimalni ogledalo efekat

Znam da je ljudi rade kod Lacike iz Sremske Kamenice, samo tako znam :) I bas je zovu termoreflektujuca

Link to post
Share on other sites

Da li su bočna stakla u ravni vozača kod tog golfa bez folija, i imaju stepen zatamnjenja od 20%? Ako je tako, onda efektivno nikakvu foliju nije moguće na njih staviti a da se prođe atest, zar ne? Takođe ako se naknadno stavi LLumar ATC 80 GR SR HPR, koja možda jeste neprimetna, ali se odmah vidi po rubovima kada se spusti staklo, a što se mora uraditi kada čika policajac priđe?

samo staklo (netonirano) je po njihovom merenju oko 17% i na to kada se doda llumar atc80 ispadne oko 36% i to je prolazno za dobijanje atesta jep postoji par procenata otstupanja pri merenju.Tako da tada i milicajac ako resi proveru ,pogresice.....

Link to post
Share on other sites

Gde ima takva, koja je tačno oznaka? Ni ona sigurno nema 100% propusnost, a morala bi da ima barem 90% kako u zbiru sa fabrički toniranim staklima od 80% propusnosti ne bi bilo preko 30% zatamnjenja...

Postoji takva folija LLumar ATC80 i kosta oko 18e kvadrat,sto se po meni neisplati davati taj novac , ali sdruge strane sigurno ce vas zastititi od uv zracenja,jer je to visoko kvalitetna folija a ne ova pijacarka...

Link to post
Share on other sites

Postoji takva folija LLumar ATC80 i kosta oko 18e kvadrat,sto se po meni neisplati davati taj novac , ali sdruge strane sigurno ce vas zastititi od uv zracenja,jer je to visoko kvalitetna folija a ne ova pijacarka...

Akcija 17.99

Isplati se jer ima 99,9% UV zastitu kao i neka tamnija nijansa, 76% propusta toplotu a i kod loma, zadrzava staklo u komadu.

IoI

Link to post
Share on other sites

A gde ima te Lumar folije da se kupe, obicno se po oglasima i radnjama nailazi na razne folije sumnjivog kvaliteta?

Link to post
Share on other sites

ja sam kupio neke ,,sumnjive,, folije cena oko 6e dali se isplati da se neko zajebava sa tim ili da trazim neke bolje?

Link to post
Share on other sites

A gde ima te Lumar folije da se kupe, obicno se po oglasima i radnjama nailazi na razne folije sumnjivog kvaliteta?

Pogledaću u ponedeljak kada odem na posao, imao sam negde vizitku ili zapisano (kao i gomilu drugih stvari),

predstavnik je negde oko Kanjiže, Sente ... Nisam posebno obraćao pažnju, znam da je radio i bazirao se na

folijama za građevinska stakla i sl.

U svakom slučaju kada nađem, javiću.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

zavisi za koji auto i kod koga se radi . uglavnom od 80 do 130e. Ja imam ATR35 i za rollu (3 vrata) sam platio 90e u DarkGass-u.

ATR50 ima zastitu kao ATC35 s tim sto ATR ima 5 slojeva od toga jedan aluminijumski a ATC ima 3 sloja i nema Al.

Link to post
Share on other sites

da li mora da se odradi atest ako su samo zadnja stakla zatamljena, mislim da li glupo raditi ga ako je dozvoljeno zatamniti koliko hocemo?

Koliko znam treba, jer je potrebno izmeriti i refleksiju, koja jeste ograničena. :) Ne boj se, smislili su način da uzmu pare u svakom slučaju...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ova "legalna" fora 30% napred a pozadi koliko nam se ćefne mi se uopšte ne sviđa...što reče bgsinger 92% i teraj...neznam radije bih sve spičio u nekih 50% možda i jače ali opet nebih voleo da "gulim" sa prednjih kad me neki podučeni pandur zaustavi.

mnogo mi je lepši auto kad su svi prozori jednaki a ovako mi više liči na pogrebni

Link to post
Share on other sites

Lepše jeste kada su sva stakla ista... zato i stavi tih dodatnih 20% napred, a recimo 50% ostala, neće se videti velika razlika, jedino što nije ni neko veliko zatamnjenje... Ja sam tako stavio i OK je. Imam još i dodatne zavesice da namaknem kada sunce baš sprži na nekom dužem putu.

U principu, zakon je zakon, i ne verujem da će ga skoro menjati. Ako ne uradiš kako propoveda, svaki put će ti biti manja ili veća frka kada te panduri zaustave... Možeš se provlačiti godinama, a možeš se pokajati prilično brzo. Odluka je samo na tebi.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ma samo napred 50 ostalo 100 i to je to

:e30:

I onda

1) Noću ćeš morati dosta da paziš da pri skretanju u sporednu ulicu ne bi nekog pešaka pokosio

2) U rikverc ćeš da voziš ko zavezanih očiju

3) Pandure ćeš odmah obradovati čim te vide - ako im se ne dopadneš ima da te kecaju samo tako...

Uživaj.

Link to post
Share on other sites

Po mraku kada vozis zatamnjena kola(tipa 70 posto napred)retrovizore mozes da das deci u komsiluku da se igraju jer ti nizasta ne sluze!! Kada je bila ona akcija za skidanje folija mene navataju i opominja li me nekoliko puta,meni se smuci i skinem foliju JEDNOM RECJU SAM PROGLEDAO :P :P Sad bih mozda samo malo tonirao stakla po 30 ili 25 posto sve nista preko toga ;)

Link to post
Share on other sites