dozvoljeno naknadno zatamnjivanje stakla


Recommended Posts

Uradjeno sve u 60%, taman koliko treba, apsolutno ne smeta pri voznji, nema naprezanja i slicino, a vrlo lepo izgleda B) a sa policijom, nece biti apsolutno nikakvih problema ;)

20130506_142902_zpsd5d1f76a.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja sam tamnio stakla na e46 u Rumuniji, izaslo me 65e za sva sakla sem soferke, pozadi max. samo 5% propustljivosti a napred min. To je cena sa nalepnicama na staklima o stepenu propustljivosti i o servisu gde je radjeno, dobio sam i sertifikat koji je u Evropi nesto kao atest. Naravno lumarr folije.Ima i za 40e (ortak ce da radi na njegovom e46)samo bez tih nalepnica i sertifikata ali cimaju panduri bez toga

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Trazim kvalitet, sta god radio na autu. Daj broj...hvala

Ima li neko iskusniji, ili ozbiljan servis?

Jel radi taj u Batajnici?

I jel panduri i dalje prave problem?

Link to post
Share on other sites

imas koliko hoces.. top glass, cfc, dark glass, cobra, autostyle lajkovac, odprilike u svakom naselju po jedan

a za sad niko ne pravi problem, dok im ne dune da prave akciju: drkanje vozila koji napred imaju preko 30% zatamnjen auto. Nazad mozes cetku da uzmes i ofarbas stakla nije problem.

Link to post
Share on other sites

Mene su vise puta zaustavljali i niko mi nikad nije ni pomenuo stakla, tj. sto mi je oko 80% staklo zatamnjeno, mislim i na prednja, pa neka tako i ostane, skidati foliju necu svakako :)

Link to post
Share on other sites

Mene interesuje kako se vidi kroz zadnju šoferku sa recimo 60% - 80% zatamljenja, a da pritom imate retrovizor sa samozatamljivanjem. Ne bi voleo da noću izgubim puno vidljivosti kroz retrovizor.

Link to post
Share on other sites

A šta će da ti rade na tehničkom? Da izmere propustljivost...sa čime!?

Šacometrijom :)

Za sada zaista nema problema, a dokle će tako biti videće se... Za tehničke ne znam kako je, jedino znam da atest plina nema šanse proći.

Link to post
Share on other sites

Garware suncontrol ili Llumar, 3m,...?

Metalik, keramika,...?

Nacitah se svega po raznim forumima.

A svaki servis kaze da su njihove folije najbolje.

Link to post
Share on other sites

To da, naćiće sigurno nešto, npr xenon ako imaš za početak...

Eone, za najbolje važe llumar, al oni koji njih rade su uglavnom i nešto skuplji. Ima ekipe koja radi druge folije koje su sasvim ok u praksi, jedina mana je što imaju manje % zatamnjenosti za birati. I da, 50% ne izgleda kod svih isto, moj utisak je da llumarove izgledaju svetlije od npr suncontrol za isti navedeni %.

Što se tiče kvaliteta rada, kod skoro svakog servisa sam video poneku brljotinu, po koji mehurić itd, al ono što sam video da uglavnom dobro rade su Black Glass (llumar), Ivan iz Kumodraža i Jova iz Batajnice (oni rade mislim suncontrol i jako lepo postave).

Link to post
Share on other sites

Ja sam 4 auta kompletno zatamnjivao u Black Glass-u i nemam ni jednu primedbu. Medju skupljima su, Lumarom rade. I ici cu opet kod njih.

Link to post
Share on other sites