Recommended Posts

Pozdrav

Kupio sam pre par dana 320d,2005.god.Odjednom je poceo mnogo da pusi na auspuh(siv dim).Ne znam sta mu je,licno sam ga doterao iz Nemacke.Kada sam ga uzeo nije imao ni trunke dima.Ne znam sta moze da bude problem,sipao sam gorivo na nisu,da li je moguce da je gorivo lose???Sta da radim???

Link to post
Share on other sites

Naš evrodizel sigurno jeste nešto lošiji, ali ne baš toliko da primećuješ dim... Uostalom motor je verovatno Euro4, pa bi trebalo da bez problema trpi naš, NIS evrodizel (koji je navodno Euro5, ali realno verovatno tek zadovoljava Euro4).

Da li ti se auto inače normalno ponaša, normalno vuče, ne štuca itd? Istroši to što imaš pa napuni na nekoj Mol-ovoj ili Eko pumpi, pa vidi. Ako i dalje bude dimilo a nema drugih simptoma, najbolje je na BMW dijagnostiku.

Link to post
Share on other sites

Naš evrodizel sigurno jeste nešto lošiji, ali ne baš toliko da primećuješ dim... Uostalom motor je verovatno Euro4, pa bi trebalo da bez problema trpi naš, NIS evrodizel (koji je navodno Euro5, ali realno verovatno tek zadovoljava Euro4).

Da li ti se auto inače normalno ponaša, normalno vuče, ne štuca itd? Istroši to što imaš pa napuni na nekoj Mol-ovoj ili Eko pumpi, pa vidi. Ako i dalje bude dimilo a nema drugih simptoma, najbolje je na BMW dijagnostiku.

Normalno vuce ali pusi mnogo,ne znam jednom mi se ugasio na ler gasu.Probacu da potrosim gorivo,pa da naspem negde drugo.Kacio sam na kompijuter kod druga,pokazao je da treba da se zameni relej grejaca.Ali kaze da ne moze da zbog toga pusi.Plasim se da nije turbina ili tako nesto sto ne moze da se pokaze na dijagnostici,ali vuce odlicno...

Link to post
Share on other sites

Normalno vuce ali pusi mnogo,ne znam jednom mi se ugasio na ler gasu.Probacu da potrosim gorivo,pa da naspem negde drugo.Kacio sam na kompijuter kod druga,pokazao je da treba da se zameni relej grejaca.Ali kaze da ne moze da zbog toga pusi.Plasim se da nije turbina ili tako nesto sto ne moze da se pokaze na dijagnostici,ali vuce odlicno...

Može lako biti i turbina. A to što si kod ortaka kačio najverovatnije na univerzalni OBDII skener grešaka ne pomaže mnogo. BMW ima svoj specijalizovani skener (GT1/OPS/DIS) koji pokazuje mnogo više. Uz to, pokakazuje i mnoge "real-time" parametre dok motor radi u leru, pa iskusan serviser može odatle štošta da zaključi...

Link to post
Share on other sites

Danas sam isao u servis isto je pokazao relej grejaca ali su rekli da zbog toga ne pusi.Menjali su mi neka creva,cak su mi stavljali drugi protokomer i nista sve isto.Kazu da radi odlicno i da je sve ok.Turbina je je u redu tako bar oni kazu.Rekli su da je verovatno do goriva,mada ja ne mislim tako.Posle cu da odem negde da naspem pun pa cu da vidim.Valjda ce biti ok,javljam kad vidim da li ima promena .HVALA

Link to post
Share on other sites

Prvo sam mislio da je do interkulera, ali s obzirom da kažeš da dobro vuče ništa od toga.

Kako kažu momci beli dim je verovatno turbo, ako je malo plavkast onda može biti i do karike a da ide dobro,

(mada bi ti to vervatno rekli u servisu).

Naspi malo goriva pa da eliminišeš u startu ako je do njega,da se ne patiš više.

Javi šta je bilo.

Link to post
Share on other sites

NIJE DO GORIVA. Sipao sam na jos dva mesta i ista stvar.NIje beo dim nego crn,i to bas crn mnogo.I mnogo pusi.Rekli su mi u servisu da je moguce da je dizna zaprljana.Ne znam ni ja vise bas sam se iznervirao,ostavio sam ga u servisu valjda ce napraviti.Javlajm cim resim,hvala

Link to post
Share on other sites

Napisi u profilu odakle si, pa cu reci kod koda da odes da ti pregleda auto kako treba i ustanovi kvar, ovako samo mozemo da nagadjamo sta moze biti.

Link to post
Share on other sites

Zvali su iz servisa,resili su problem.Kazu da je zapusio neki ventil erg ili tako nesto,ja se ne razumem bas.A nisam ih ni cuo bas najbolje preko telefona.Kazu da nije strasno,i pomenuli su mi da moraju da skidaju i usisnu granu da urade nesto.Bice gotov sutra do 12h pa cu javiti sta je tacno bilo,i koliko je para.DObro je samo kad su resili sta je

Link to post
Share on other sites

Brate tebi je auto možda čipovan, vole to nemci da rade. A ako nije, promeni filter vazduha ako nisi, očisti egr ventil. A ako i dalje puši crno onda je moguće da ubrizgava više goriva, znači nešto do dizni.

Link to post
Share on other sites

Zamenili su mi erg ventil,skidali su klapne na usisnoj grani i cistili. I nista opet isto pusi mnogo,rekli su mi da sve radi kako treba i da teram dva,tri dana ako ne bude bolje da dodjem ponovo. Poludeo sam ne znam vise sta da radim,tek sam uzeo auto a odmah neki problemi.Uzeli su mi 27000 din u servisu.Zamenili su mi prednje diskove i plocice i plus te ventile i klapne na usisu.Dobro to sam ionako morao uraditi ali me nervira sto pusi i dalje.Ne znam sacekacu ta dva,tri dana ako ne bude bolje teram im pa makar mi ceo motor zamenili vise im ne placam nista.A hvale bas taj servis u kome sam bio,kazu da lepo ljudi rade...

Link to post
Share on other sites

I zaboravio sam da dodam seperator uljanih para ako nije menjan promeni, zna da začepi i dimi

Menjao sam filter vazduha i nafte.Recicu im da provere i taj separator,ne znam vise ni sam .HVALA

Link to post
Share on other sites

Menjao sam filter vazduha i nafte.Recicu im da provere i taj separator,ne znam vise ni sam .HVALA

sad sam 100% siguran da ti dimi zbog njega, možeš i sam da promeniš. Evo ti link oil brather Ako neće moraš se prvo registrovati

Link to post
Share on other sites

sad sam 100% siguran da ti dimi zbog njega, možeš i sam da promeniš. Evo ti link oil brather Ako neće moraš se prvo registrovati

Zamenicu u ponedeljak sigurno,on ionako nije skup mislim da na racunu stoji negde oko 1000 din.Komplikovano mi da je menjam.U servisu su rakli da je ostalo jos jedino da dizne ociste,kazu da na dijagnostici pokazuje da su dizne ok ali kao moguce je da pustaju vise goriva nego sto treba pa zbog toga mozda pusi mnogo,ne znam sta ti mislis? U svakom slucaju nek zamene prvo filter vazduha pa ako ne bude nek rade te dizne. A zamenili su mi taj separator sto si mi rekao.Hvala

Link to post
Share on other sites

U koji si servis isao, najbolje ti je da ti u ponedeljak zapucas kod Bate u Mirijevo, jeftinije ce te ispasti put i da ti covek resi problem, nego sto te taj servis odrao.

Link to post
Share on other sites

imao sam isti problem .... isao od majstora do majstora i na kraju otisao u BMW servis .... rece mi jedan iz servisa (slovenac iz Kopra) idi napuni rezervoar i vrati se .... covek sipao 1L "neke" tecnosti u rezervoar , posalo me na auto put .... vec posle 30 min voznje nije dimio .... iz auspuha je bukvalno izlazio "tecni" crni mulj ... preporuka za aditive , barem 1 put godisnje i gas u patos !!! poz.

Link to post
Share on other sites

imao sam isti problem .... isao od majstora do majstora i na kraju otisao u BMW servis .... rece mi jedan iz servisa (slovenac iz Kopra) idi napuni rezervoar i vrati se .... covek sipao 1L "neke" tecnosti u rezervoar , posalo me na auto put .... vec posle 30 min voznje nije dimio .... iz auspuha je bukvalno izlazio "tecni" crni mulj ... preporuka za aditive , barem 1 put godisnje i gas u patos !!! poz.

da li znas koji aditiv ti je sipao, t.j. za sta ?

Link to post
Share on other sites