Recommended Posts

Izmene u odnosu na dosadasnji Pravilnik koje sam ja registrovala>

Clan 72...

Vetrobran se ne sme naknadno zatamnjivati. Bočna okna u ravni vozača mogu biti

naknadno zatamnjena tako da ukupna vrednost prigušenja svetla ne prelazi 30%. Ostala

stakla na vozilu mogu biti naknadno zatamnjena bez ograničenja ukupne vrednosti

prigušenja svetla pri čemu na vozilu moraju biti ugrađena dva bočna retrovizora

Clan 113..

U periodu od 1. novembra do 1. aprila vozila moraju biti opremljena zimskom opremom

ako se zbog vremenskih uslova na kolovozu nalazi sneg, led ili poledica. Van navedenog

perioda vozila mogu biti opremljena zimskom opremom.

Link to post
Share on other sites

Ovo je, mislim, bilo i ranije>

Clan 48...Ksenoni

U slučaju da je vozilo vrste M ili N opremljeno kratkim svetlima sa gasnim izvorom

svetlosti obavezan deo glavnih farova kratkog svetla je i uređaj za čišćenje farova.

Vozila vrsta M i N moraju imati uređaj za nivelaciju snopa glavnih svetala u skladu sa

jednoobraznim tehničkim uslovima. Ovaj uređaj može biti sa ručnim ili automatskim

podešavanjem. U slučaju da je vozilo opremljeno kratkim svetlima sa gasnim izvorom

svetlosti ovaj uređaj mora biti automatski.

Link to post
Share on other sites

Clan 25....auto sa desnim volanom se moze registrovati do 1.jula 2012

Vozila vrste M i N, osim vozila diplomatskih, konzularnih i kulturnih predstavništava,

misija stranih država i predstavništava međunarodnih organizacija sa sedištem u Republici

Srbiji i njihovog osoblja, prvi put registrovana u Republici Srbiji nakon 1. jula 2012. godine

ne smeju imati komandu uređaja za upravljanje i druge komande direktno vezane za

proces upravljanja vozilom na desnoj strani.

Link to post
Share on other sites