Recommended Posts

Bobane,kad nesto ne znas,pitas. Meni je jedan poznanik rekao da je lakse ako se zameni ceo far,zato sam pitao. Far 70 e,a otkaci se jedan cinc,i cetiri srafa,a sijalica 45e,i treba mi ceo dan da se macujem sa njom. Ipak je far resenje :)

Link to post
Share on other sites

Bobane,kad nesto ne znas,pitas. Meni je jedan poznanik rekao da je lakse ako se zameni ceo far,zato sam pitao. Far 70 e,a otkaci se jedan cinc,i cetiri srafa,a sijalica 45e,i treba mi ceo dan da se macujem sa njom. Ipak je far resenje :)

nesto mi sumnjivo to da je far za e90 samo 70e

proveri bolje

Link to post
Share on other sites

Mogu oni da traze koliko god hoce,pogledaj na ovom sajtu koji sam gore naveo. Nigde veze sa ovim ovde. Msm i dalje ima onih koji se ubijaju sa cenama,ali ima i skroz ok cena.

Link to post
Share on other sites

daj bre ne lupaj gluposti

kakva bre četiri šrafa? kakav far za 70e?

da bi zamenio far na e90 moraš prethodno da skineš branik kojeg drži 18 šrafova, još 6 šrafofa koji drže nošače branika, dva šrafa što drže prskalice pa tek onda ta 4 šrafa koja drže far

far za 70e postoji i u xenon varijanti ali go. bez sijalica, trafoa i sa nekim defektom

Link to post
Share on other sites

Babicu,da bi zamenio sijalicu trebas da skines tocak,trebas da skines masku (znam menjao sam poziciju)i trebas da radis oko silice bar pola sata,i na kraju da ubacis kinesku. Ko ti je rekao da se branik skida,taj te je mnogo izlagao,skida se samo prskalica,i to je bas tehnika,izvuce se srafcigerom,i odsrafi,a skidanje fara ja macji kasalj. To sto vi mislite da sve trebate da preplatite da bi bilo dobro,to je vase. Zamena pozicionog svetla po servisima se krece tu oko 40e,a sijalica kosta 4e. Far za 70-80e mozes da nadjes,eno ti sajt,pa gledaj,ispravan far. Sijalica iz kine koju prodaju za 50e nikada ne moze biti ni upola dobra kao polovna nemacka,zato cu zameniti ceo far,ionako cu ga prodati za iste pare. A vi se slobodno zanosite time da far za auto star 5 god kosta 500e. Svi bi ih u delove prodali.

Link to post
Share on other sites

ja sam opisao operaciju "mačji kačalj" kako se radi. ako ti skidaš far pomoću 4 šrafa i činča tebi onda fali 20ak šrafova ili nemaš branik uopšte.

što se zamene xenona tiče za to treba 2 minuta po faru i ne skida se ništa sem poklopca fara.

a zamena pozicione sijalice se radi kroz podkrilo

Link to post
Share on other sites

Potvrđujem. Ja sam takođe pre nedelju-dve promenio xenon sijalice (Osram D2S) jer jedna je otišla u ljubičasto i oslabila. Operacija prosta ko pasulj, ne znam zašto se ne savetuje da to ljudi to sami rade. Naravno, svetla MORAJU biti isključena dok se radi, jer napon je inače tu visok i opasan - par stotina volti umesto 12v kod običnih halogenki. Ali ako je isključen, isključen je, zar ne. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Babicu,da bi zamenio sijalicu trebas da skines tocak,trebas da skines masku (znam menjao sam poziciju)i trebas da radis oko silice bar pola sata,i na kraju da ubacis kinesku. Ko ti je rekao da se branik skida,taj te je mnogo izlagao,skida se samo prskalica,i to je bas tehnika,izvuce se srafcigerom,i odsrafi,a skidanje fara ja macji kasalj. To sto vi mislite da sve trebate da preplatite da bi bilo dobro,to je vase. Zamena pozicionog svetla po servisima se krece tu oko 40e,a sijalica kosta 4e. Far za 70-80e mozes da nadjes,eno ti sajt,pa gledaj,ispravan far. Sijalica iz kine koju prodaju za 50e nikada ne moze biti ni upola dobra kao polovna nemacka,zato cu zameniti ceo far,ionako cu ga prodati za iste pare. A vi se slobodno zanosite time da far za auto star 5 god kosta 500e. Svi bi ih u delove prodali.

Slažem se sa tobom

Mislim da Babić nema pojma

Link to post
Share on other sites