Recommended Posts

  • 1 month later...

Pozdrav ljudi,slican problem :) Desni xenon postao ljubicast a bio je svetlo plave boje,sto znaci da ce verovatno uskoro da rikne :) E mene zanima,do skora dok nije promenio boju kada upalim kratka svetla oba xenona budu svetlo plava i za 1-2 minuta se prebace u zutu boju,zbog cega to? Sad kad upalim kratka svetla budu svetlo plava,posle 1-2 minuta desni ode u ljubicasto a levi kao i pre u zuto?? Da li to znaci da ce i levi uskoro da rikne? I jos nesto,posto nisam nikada menjao xenon sijalicu,pretpostavljam da ide H7,koliko kostaju original,koje preporucujete,kakve su one xenon sijalice sto mogu da se uzmu na benzinskim pumpama? pozdrav

Link to post
Share on other sites

Bezi od tih sa benzinskih pumpi. To nije proslo pored xenona. To sto ti posle minut-dva sa plave predju na zutu boju, govori da imas sijalice od 4300 K. Otisla ti je sijalica i moras kupiti novu, Ako ti je fabricki xenon, nije u pitanju H7, vec D2S.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bezi od tih sa benzinskih pumpi. To nije proslo pored xenona. To sto ti posle minut-dva sa plave predju na zutu boju, govori da imas sijalice od 4300 K. Otisla ti je sijalica i moras kupiti novu, Ako ti je fabricki xenon, nije u pitanju H7, vec D2S.

Proverio sam na faru od auta unutra pise D1S..E sada,pokusao sam da dodjem do sijalice da je skinem ali mi ne ide nikako,previse je sve nekako stisnuto oko poklopca fara unutra pa jedva ruku zavucem,mozes li mi nekako objasniti kako da je izvucem,sta treba da otkacim itd? pozdrav

Link to post
Share on other sites

Voziti E90 i eksperimentisavati sa stvarima o kojima se pojma nema je u najmanju ruku degutativno,kad si imao pare za E90 onda plati majstoru električaru neka ti sredi slučaj.

Definitivno si u pravu,samo sto je kod nas problem naci dobrog elektricara jer su svi "experti"...

Link to post
Share on other sites