Koliko bi kostalo da se ovaj auto preveze kod nas


Recommended Posts

Druze euro 2 nemozes da carinis i registrujes kod nas nikako,cak ni neke mladje automobile koji se u inostranstvu vode kao euro 3 zbog kolicine uzduvnih gasova sto bi i trebalo da bude merodavno ovi nasi slepci ne priznaju kao euro3! :(

Link to post
Share on other sites

Količina izduvnih gasova? Kolika je ta mera za euro norme?

Pošto znam da poršei i ostale jače makine izbacuju najmanje 250grama po 1km...

Link to post
Share on other sites

A neznam tacno koliko je mera

Znam samo da ovi nasi slepci gledaju da se uveze sto mladji auto da bi te vise odrali za carinu,katalosku vrednost,taksu na lukzuz-dodatnu poremu itd...

Link to post
Share on other sites

Jedinu uslov za uvoz je euro3 ,carina i na sve to porez se odredjuje na po kataloskoj vrednosti koja se moze proveriti i preko interneta .Po meni sad je skroz ok mozes uvesti npr 99 godiste(naravno nemaju svi euro3) to je vec 12-13 godina star auto starije od toga se i ne isplati uvoziti ,da podsetim ranije je bilo da auto nije stariji od 4 godine tj kao sada 2008god sto je vec bilo dosta strogo.Da ne ispadne da branim drzavu ali do pre nekoliko godina je golf2 kostao 3000 e koji je bio star preko 20 godina a sad za te pare se vec moze naci nesto tipa clio,206 za nesto malo vise i golf4.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Bilo koji špediter što se bavi uvozom automobila može da ti kaže dali ili nije euro 3

Posavetuj se sa špediterima koji će ti odraditi papire, jer ćeš sigurno morati čekati i veštačenje po kojem

će ti zvanično biti priznat auto kao euro3, da bi ga mogao ocariniti.

Link to post
Share on other sites

Ja imam katalog po kom se određuje koliko treba da te izađe carina po modelu automobila,sada već malo zastareo ali ipak možeš da se orijentišeš koliko ti treba para za carinu, ako budeš uvozio javi se da pogledam pa ćeš makar znati šta te čeka,ali dobar špediter može da odradi čak i manje nego što je u katalogu.

Link to post
Share on other sites

http://www.taxapoluare.com/pdf/Liste_euro3.pdf lista euro 3 po pocetnom broju motora ali ima kod mene i na sasiji

http://www.up.aci.it/trieste/IMG/pdf/tabella_emissioni_inquinanti-2.pdf a ovo je spisak euro normi koja se gleda iz italijanskih papira (naravno samo za auta iz italije)

ja sam tako uzeo 99 godiste (15.12 99) ali posle ti treba uverenje iz agencije za bezbednosti saobracaja da auto ispunjava euro 3 ceka se oko 10 dana i kosta oko 6500din ,dok za auta novija od 2002 god negde traze negde ne zavisi od carinarnice. poz

Link to post
Share on other sites