Recommended Posts

O LANDIJU je bilo dosta reči, ima i starih postova, a budući da se vremenom neke stvari menjaju

treba mi vaše mišljenje.

Znači e46, motor M43TU, imam ponudu za Landi, kompletna ugradnja, instalacija i delovi Landi, toroidna boca

i ventil turski. Cena 430 eura, + atest 50e, u servisu sa višegodišnjim iskustvom.

Cena mi deluje sumnjivo dobra, kakva su vaša iskustva sa ovim sekventom ?

Link to post
Share on other sites

U međuvrmenu proverio još na dva mesta, svi daju toroidnu bocu, 2 god garancije,

kompletna ugradnja REG 490 e, a Zavoli 530 e.

Trgovci kao trgovci, svakom je njegova roba najbolja, ovi što više ne rade Zavoli, imaju izjava

tipa, "nikada više, imali smo mnogo reklamacija".

Dva majstora tvrde da su otprilike uređaji po kvalitetu isti (?!?) i da uzmem LANDI.

Na jednom od postova sam naleteo da Landi ima problemm sa lerom...

... Saveti ? ...

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao lovato na starijem automobilu i nisam imao nikad problema ,hteo sam ponovo njega da ugradim ali ga nisu imali na lageru a meni se zurilo ,imamo isti model ja sad sam ugradio AC sa tomaseto isparivacem bocom u rez tocku valjda 47 lit , mimigas ventilom i valtek diznama .Izaslo me 290e oprema i 100 e ugradnja kod mene . landi nikad nisam imao ali trebalo bi da je ok sobzirom da ga fabricki stavljaju u punta.Poz

Link to post
Share on other sites

Vidi, nikada nisam imao gas, niti me je ineteresovao, pa ni ne znam mnogo o njemu.

Samo sam zvao za cene, a trebao bih malo da obiđem majstore, međutim ovih dana sam bio u gužvi pa nisam ništa uradio po tom pitanju.

Cenovno su tu negde 430-530 eur, jedino što je neka bitna razlika je u tome koliko brzo prebacuje sa benzina na gas. Ovo mi je drugi auto u kući, vozi se na kratkim relacijama, pa mi je malo glupo u zimskom periodu da trećinu vožnje prelazim na benzinu (pod saugom) da bi posle prešao na gas.

Konsultovaću se sa Babićem, obići ljude pa ću videti.

Kakvi su ti prvi utisci ? Sa čime se zadovoljan a sa čime nisi ?

Link to post
Share on other sites

Po meni nema neke razlike vuce isto kao i na benzin ,prebacuje se automatski na plin kad temperatura vode dodje malo ispod 40 stepeni znaci leti skoro odmah zimi malo duze .Zadovoljan sam ugradnjom sve je odradjeno odlicno onaj prekidac sam rekao da majstor stavi iznad piksle u onom redu gde su i ostali prekidaci bas pregledno,hteo sam da tocilica za plin bude dvodelna tj da bude smestena na mestu gde se toci i benzin video sam vec negde ,ali majstor me je odgovorio kaze da se dosta savija cev i da hoce da pusta posle nekog vremena ;) verovatno mu je to bilo teze da radi meni je bilo svejedno samo da se ne busi lim ili branik mnogo grozno deluje pa smo ga stavili da se toci od ispod .Sve u svemu cist benzin se ne isplati uzeo sam auto oko nove godine za sad sam presao oko 6000 tj grubo oko 600 litra benzina i dao sam oko 850-900e, a za plin bi dao oko 500 znaci skoro bi ga isplatio da sam ga odmah ugradio.Ako imas vremena ugradi sto pre .Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Nisam te razumeo , gde točiš gas ? Nije ni na braniku ni kod čepa rezervoara.

Link to post
Share on other sites

Nisam te razumeo , gde točiš gas ? Nije ni na braniku ni kod čepa rezervoara.

sada je namesteno ispod zadnjeg branika sa zadnje strane http://img87.imageshack.us/img87/9013/12022008032dn2.jpg na ovoj slici je busen branik a kod mene nije vec je stavljeno nesto kao drzac odmah pored koji je usrafljen u karoseriju.

ja sam hteo da bude ovako http://www.autogascenter-peper.de/joomlatest/images/phocagallery/thumbs/phoca_thumb_l_bmw%20e46%20tankstutzen%20lpg.jpg i postoji jos jedan seo koji se nasrafi kada se puni http://autogas-lpg.co.uk/396-1395-large/filling-point-adapter-dish-m10-steel-tip-l80.jpg

ni slucajno nisam hteo da se busi lim http://www.ozonlpg.com/lpg_conversion_bmw_525i_year_2002_LPG_filling_point.jpg jer po meni izgleda ruzno.

A prekidac je ovde http://www.geg.vel.pl/album/STAG%20(MAGIC-JET)/BMW%20E46%20318%20KOMBI%202000r-%20GEG%20AUTO-GAZ/slides/GEG%20BMW%20E46%20LPG%20(6).JPG

Link to post
Share on other sites

Naravno, bušenje ne dolazi u obzir.

Pored čepa rezervoara sa desne strane (kao na tvojoj slici) nisam još video, a sa leve strane ne može da stane.

Ima mesta, više nego sa desne, ali je problem prilikom zatvaranja poklopca, pošto on mora da se pritisne da bi se zatvorio, pa mu debljina točilice ne dozvoljava.

Ali sada ću razmisliti o montaži sa desne strane, ne izgleda baš reprezentativno, ali je bar sakriveno sa poklopcem.

Link to post
Share on other sites

ma bilo mi bitno samo da se na prvi pogleed ne vidi a to sto je ispod auta nije mi ni bitno ionako necu ja da se saginjem i da cucim kad ga punim nego oni pumpacije.Ono gore nisu moje slike samo sam hteo da ti pokazem na sta da obratis paznju kada vec planiras da ga radis kazes majstoru hocu to i to ,to su sitnice ali ipak mozes da biras gde ce se puniti ,gde ces staviti prekidac itd.Mada moze da stane i sa leve strane ali je potrebno malo ,,elegancije,, tipa cuk i pajser :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Zavoli je kvalitetan uredjaj,tu nema price,ali je zajeban za stelovanje,nema ih mnogo koji ga rade.Drugo,ima nekih stvari koje su dobre tipa nemoze na plin dok je nabije 40 stepeni,ali s druge strane ko vozi kratke relacije dzaba mu plin,kod Staga je to bolje reseno da mozes da ga nastelujes da bukvalno na 5 stepeni prebaci na gas.

Ja sam imao zavoli i rekao sam nikad vise jer dizne nisam mogao nigde da nadjem,na Stag stavis sta hoces od dizni,itd

U ss po meni bolja varijanta ti je Stag i ne kosta toliko para,a radi bez greske.

Link to post
Share on other sites