Trokira kada je vlazno vreme


Recommended Posts

Primetio sam ovo odavno, ali sada je problem izrazeniji posto par dana nisam vozio auto jer sam odjavio tablice i cekao papire iz Sapca da bih mogao da registrujem na BG. Stajao je tri dana na onoj monsunskoj kisi prosle nedelje, i kada sam sav srecan stavio nove tablice i krenuo da se provozam poce da trokira i da se gusi cim mu dam gas. To se desava negde oko 2000 obrtaja, pre i posle toga radi dobro i ide dobro. Pretpostavljam da negde struja vuce vlagu, ali reko da pitam ovde, mozda neko ima iskustva sa necim slicnim. Poz.

Link to post
Share on other sites

Upravo tako,loša struja.Nego kad smo već tu da pitam da ne otvaram novu temu.Motor radi i ja se uhvatim za kapu,pri tom ruku prislonim na protokomer i osetim peckanje struje na tom mestu gde dodirujem protokomer.U tom trenutku auto izgubi snagu i ugasi se,jel to znak da je kapa rikavela ili imam bioenergiju :D

Link to post
Share on other sites

Probaj umesto kape da se uhvatis za carapu, ako se i tad ugasi stvarno imas bioenergiju :lol: . Bez ljutnje. Polako pripremaj novu kapu. pozz

Link to post
Share on other sites

Znaci komplet sve, super! Registrujes auto i onda ga lepo parkiras, bitno da smo budzete i ostala s..nja namirili. Kol'ko para kablovi, ruka i kapa, dajte varijantu sa polovnim i novim delovima ako zna neko. I naravno, sta bi bilo bolje novo a sta polovno (mislim bolje polovan original nego nov kinez, bar iz mog iskustva). Poz!

Link to post
Share on other sites

Probaj umesto kape da se uhvatis za carapu, ako se i tad ugasi stvarno imas bioenergiju :lol: . Bez ljutnje. Polako pripremaj novu kapu. pozz

Iza ovog komentara se sigurno krije Milan tarot :lol:

Link to post
Share on other sites

Ruka za razvodnik u bloku je 1100 dinara,ma novo druže pa polovno već imaš na svom autu.

@vranjin-more ne hvatam se ni za šta više,ne znam šta sam se uopšte hvatao za kapu pa sad moram novu da kupujem :lol:

Link to post
Share on other sites

jel nije problem to ja sam da zamenim, ja sam voljan i zainteresovan ali ne znam da li su potrbne neke posebne vestine kao stelovanje paljenja posle zamene. Na mazdi 626 sam sam skidao kapu i cistio kontakte, ne znam kako to ide na BMWu.

Link to post
Share on other sites

nema tu nikakve majstorije kako skines tako i vratis, samo pazi na kablove da ih ne izmesas mora po redosledu u smeru kazaljke na satu... sad nisam nisugran koji je redosled za sestake za cetvrtake je 1 3 4 2

pitaj nekog samo nekog za redosled ili pogledaj kako ti je vec namesteno a i siguran sam da ti pise na dekli ventila ili glavi motora koji je redosled :)

Link to post
Share on other sites

Cim resim problem javljam sta sam uradio, evo ga sada nema sanse da upali da upali posto je stajao tri dana na ovoj kisurini. Hvala na savetima. Pozdrav!

Link to post
Share on other sites