Recommended Posts

Nisam zeleo da otvaram novu temu...ali..moram,sta cu :hi:

Danas sam kupio senzor spoljne tamperature,i namestio ga.Ali da bi proradio morao sam da otkacim kleme sa akumulatora...i eto mi problema :blink: ...ne radi mi sada zvucni signal (GONG) koji sam imao kada dam kontakt...

Zna li neko sta se desilo,sta treba da radim? :wacko:

U medjuvremenu sam skinuo jos jednom kleme...ali nista,ne radi...???

Link to post
Share on other sites

Da li treba da se cuje gong kad se da kontakt? Kod mene (benzinac) cuje se gong samo kad ima gresku i kad je spoljna temperatura ispod 3 stepena. Kad dam kontakt nema gong. Nzm, mozda je imao gresku koja se restovala kad si skinuo kleme.

Link to post
Share on other sites

Da li treba da se cuje gong kad se da kontakt? Kod mene (benzinac) cuje se gong samo kad ima gresku i kad je spoljna temperatura ispod 3 stepena. Kad dam kontakt nema gong. Nzm, mozda je imao gresku koja se restovala kad si skinuo kleme.

izvini sto se smejem ha ha al i ja sam imao problem takav.na bordu gde pise ora(ili time,zavisi za koje trziste je radjen)ili nekako vec drugacije pritisn to dugme.mene je boban naucio.dugme je prvo s leve u donjem uglu.naravno kad je upaljen auto.

Link to post
Share on other sites

Ako ti je stari sentor bio neispravan onda je pokazivao verovatno negativnu temperaturu i onda je zbog toga svirao gong kad das kontakt.

Link to post
Share on other sites

izvini sto se smejem ha ha al i ja sam imao problem takav.na bordu gde pise ora(ili time,zavisi za koje trziste je radjen)ili nekako vec drugacije pritisn to dugme.mene je boban naucio.dugme je prvo s leve u donjem uglu.naravno kad je upaljen auto.

Izvini ali nisam razumeo sta si hteo da kazes.

Link to post
Share on other sites

Izvini ali nisam razumeo sta si hteo da kazes.

na bordu prvo dugme u levom uglu pritisni kad je auto u radu.ugasi i upali opet.trebalo bi da proradi.uostalom procitace ovo i clan pod nikom 777boban pa nek on lepo objasni.meni je pokazao.valjda sam lepo objasnio.

Link to post
Share on other sites

Da li treba da se cuje gong kad se da kontakt? Kod mene (benzinac) cuje se gong samo kad ima gresku i kad je spoljna temperatura ispod 3 stepena. Kad dam kontakt nema gong. Nzm, mozda je imao gresku koja se restovala kad si skinuo kleme.

Verovatno da je tako..,pitacemo jos ponekog ovde,pa neka napise neko slovo da li treba i kada da se cuje GONG,,ali neka napise i na kojem modelu BMWa...hvala ti care.... :preved: .Osecam se uvek dobro kada mogu nekoga da pitam ovde :preved:

Link to post
Share on other sites

Pritisni dugme UHR na boardu,i proradice gong,ili jednostavno nasteluj sat i datum.

da to.kod mene je ORA al dobro zavisi za cije je trziste radjen auto.i treba uvek kad das kontakt da se cuje GONG.inace pricam za benzinca.n eznam za dizela.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pritisni dugme UHR na boardu,i proradice gong,ili jednostavno nasteluj sat i datum.

Bobane..vise puta sam probao da podesim GONG.Mozes li da mi objasnis,detaljno kojim redosledom da to uradim.

Hvala

Link to post
Share on other sites

Ne shvatam, tebi uopste ne radi gong? Recimo, izvadis kontakt kljuc, upalis sveto i otvoris vrata.

Ti verovatno mislis na upozorenje da su ostala upaljena svetla...ne to,to mi radi.

Ne radi mi GONG kada se da kontakt..tako samo cuo da radi na nekoliko auto kod mojih drugara.To sam imao,ali kada sam prvi puta skidao akumulator,od tada se ne cuje.Neko je ovde rekao da se to podesava,ne znam kako???

Link to post
Share on other sites

Mislio sam da li ti uopste radi gong. Zvuk gonga je upozorenje na neku neispravnost, opasnost. Ne vidim zasto bi se oglasavao kad das kontakt a sve je ispravno. Mada ne znam kako je kod dizela ali nelogicno mi je da se oglasava odmah kad das kontakt.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

I na kraju jel treba da se cuje gong prilikom davanja kontakta ili ne? Meni se cuje prilikom davanja kontakta i prilikom gasenja auta. Na tabli pise kulerwasher uvek kad palim auto, a nivo antifriza je ok.

Link to post
Share on other sites