Ugradnja daljinskog modula za centralnu


Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam radio na kocki, kod nje imas dve glavne zice koje idu do motorcica

Obe su na minusu, kad zakljucavas signal sa motorica od vozacevih vrata ode do modula on odspoji od minusa jednu od one dve zice i pusti plus kroz nju i zakljuca.. kad otkljucavas on pusti plus kroz drugu i tako otkljuca.. a tako ti je isto i kod aftermarket modula za daljinsko

E sad, modul za daljinsko moze da se poveze paralelno preko releja i dioda na te dve zice, ili da se skine fabricka centrala pa da se poveze samo ova od daljinskog, jer ne mogu cisto da se povezu jedna pored druge bas zbog tog "pustanja" plusa - svi vodovi u stanju mirovanja su na minusu.

Verovatno ti je isti princip i na E34, ako ti je bas bitno mogu sutra pregledati neke seme da utvrdimo koje su tacno zice u pitanju

Link to post
Share on other sites

Treba mi uputstvo za "idijote" tipa tu i tu zicu vezi na tu i tu zicu :) ako je to moguce :)

Link to post
Share on other sites

Modul treba da je ispod zadnjeg sedista, gledao sam semu isto je plava i bela zica, otkaci fabricku, nadji na dzeku plus i minus da napojis ovu aftermarket

Vidi koje su ti dve zice na tom modulu od daljinskog za komandu, odnosno na kojim se pojavi plus kad pritisnes otkljucavanje/zakljucavanje na daljincu, spoj ih na plavu i belu i probaj :)

Link to post
Share on other sites

Tamo nesto spominje prebacivanje sa negativnog pulsa na pozitivni i modele e30, e32. Mrzelo me da rascitavam. Jedno je u pravu, mora preko relea jer kod tebe ne moze preko dioda. Nece ti raditi otkljucavanje ili zakljucavanje. Trebaju ti dva releja. Jesi li vec kupio daljinski?

Link to post
Share on other sites

Kupljen je daljinski, nije ovo za moj auto al smo naumili drugar i ja da ugradimo na njegov auto. Uz modul ima i shema, samo sam hteo da pitam za iskustva pre nego sto nesto zapalimo :)

Link to post
Share on other sites

e34 ima pp aparat ispod vozacevog sedista :D . ja sam mislio da te interesuje kako povezati. jednu stvar ne zaboravite, modul centralne stalno, u mirnom stanju, kontakte prema motoricu drzi na minusu i ne smete direktno paralelno spajati izlaze.

Link to post
Share on other sites

Dobro, dal da vadimo modul ili da vezemo sa relejima na njega, ima li razlike na kraju?

Otkaci fabricki i isprobaj kao sto sam ti rekao, ako radi onda je ok i mozes tako da povezes

Nema neke razlike, osim sto ti nece raditi opcija da kad zakljucas recimo na onaj pipak na vozacevim vratima iznutra

nece se zakljucati sva vrata, a kad ces to uopste i koristiti

Ako te ipak interesuje sema sa relejima i vezivanje paralelno sa fabrickom, nacrtacemo :)

Link to post
Share on other sites

A posle cemo se baviti migavcima i podizacima :)

na e34 kad su prozori spusteni i zakljucas kljucem i drzis kljuc okrenut, prozori se sami podignu. Da li i to mozda ide preko modula za zakljucavanje posto bi hteli da zadrzimo tu opciju ( na modulu daljinskog postoji zica za podizanje prozora)

Probamo sutra, pa sta bude :)

Link to post
Share on other sites

Evo ti ovde uputstvo sa semama pa pregledaj

http://www.wedophones.com/Manuals/BMW/1992%20BMW%20525i%20-%20525it%20-%20535i%20-%20M5%20Electrical%20Troubleshooting%20Manual.pdf

Ako hoces da stavljas releje mogu da ti nacrtam kako da napravis ovaj DLS modul sa linka koji si dao odnosno da povezes ta dva releja koja treba da se ubace

Sto se tice podizanja prozora u vozacevim vratima je prekidac koji to odradjuje, ako skines fabricku centralu to nece raditi, a tacnije nece raditi zbog toga sto inace radi samo kad je kljuc okrenut u bravi

Zato se mora naci na semi gde da se odvede i poveze ta zica za podizanje prozora sa modula za daljinsko

Treba da se pogleda i sema za povezivanje tog modula za daljinski

Link to post
Share on other sites

Zasto da skines fabricku centralnu, ne smeta ti a moze uvek dobro doci. Ako ostanes bez daljinskog (prazna baterija, crkne) tu je fabricko centralno. Kad ti Casper bude nacrtao videces da se vrlo jednostavno nadovezuje.

Link to post
Share on other sites

Ok, zadrzavamo fabricku centralnu zbog podizanja prozora, Caspere, sad ti nastupas sa shemom :)

Link to post
Share on other sites