Ugradnja daljinskog modula za centralnu


Recommended Posts

Mislim da cemo morati da se cujemo telefonom :)

ovaj daljinski modul ima varijantu da se veze tako da pusta plus ili minus ili oba, pretpostavljam da treba da izaberem plus?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zato sam i stavio ovde, more daljinskih modula po oglasima :)jel imaju ove diode i releji neke parametre koje treba da trazim kad budemo kupovali?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Aj sad i ja da se umesham...kod mene na E34 centralna je na kljuc,bez daljinskog i nemam tu opciju da kad drzim kljuc na toj jednoj strani da mi se zatvore prozori (imam samo prednje podizace). Pitanje je sledece: posto sam ja potpuni "idiot", sta i gde da kupim i kome da odnesem da mi to sve namontira,znaci hocu da mi sljaka centralna na daljinski (preko aftermarket kljuca bi bilo idealno), da blinkaju migavci i da se zatvaraju prozori? U Beogradu.

Link to post
Share on other sites

Projekat na holdu zbog nedostatka slobodnog vremena :)

Vedrane, da li si probao da zakljucas vrata dok su ti spusteni prozori tako sto okrenes kljuc na desno i drzis ga tako. Trebalo bi prozori da se zatvore.

Modul uzmes na primer www.hidxenon.rs/default.asp?T=20&G=634&NIVO=11&N=AUTO ALARMI - Centralne brave&Page=1

(treci odozgo na strani) ima sve funkcije i kljuc skakavac koji mozes da narezes. Odes kod bilo kog autoelektricara i on ti to poveze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Probao sam suprotno,da zadrzim dok su zatvoreni-da se otvore, i nece. Dal ima neke veze sto imam samo prednje podizace (mada ce da legnu i zadnji)? I ne bih skakavac kljuc nego onaj sto ide za e46 recimo,ali hocu da mi radi barem lock dugme (bmw logo) i ono za gepek...? Kapiras sta tacno hocu? :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@Iga: znas li mozda,posto ne bih da imam skakavac kljuc,to mi je za audi i vagene...,moze li modul iz kljuca da se prepakuje u onaj BMW-ov kljuc,kao za E46 npr. sto ima ona 3 dugmeta ili moram da imam poseban daljinski?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Jesi nasao fabricku centralu? Ima li plavu i belu zicu?

Evo kako da povezes relej, objasnjavam ti semu za jednu (plavu) zicu, za drugu (belu) isto tako

86267152.jpg

Preseci plavu zicu, kraj ka motoricima vezi na izvod 11, kraj ka fabrickoj centrali na izvod 12

Na A2 dovedi minus, a izmedju A1 i 14 zalemi parce zice da budu u spoju

I na 14 dovedi signal za zakljucavanje sa modula za daljinsko

Link to post
Share on other sites

Da li stavljam i diode kao na prethodnoj shemi? Pretpostavljam da da? Ako sam dobro razumeo shemu, katoda je okrenuta ka releju i motoricima a anoda prema fabrickom modulu?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

E ovako, sve smo lepo povezali, cak smo i nasli konektor sa ovog linka koji je postavio Casper (dva posta iznad), medjutim pograsili smo pri povezivanju i signal za otkljucavanje smo povezali na pin br 6 (pise ovde da je to (-)Rear door trigger. Kada sam pritisnuo dugme na daljinskom pregoreo je osigurac na modulu, i koliko vidim samo on. Otvorio sam GM i unutra nista nije izgorelo, bar ne ocigledno. Ono sto je pocelo tad da se desava je da kada zakljucam auto kljucem on se otkljuca pa mora jos jednom da se zakljuca, a isto tako kada otkljucam, on se zakljuca sam, pa mora ponovo da se otkljuca. Ima li neko ideju sta je resenje?

Link to post
Share on other sites