s50b32 motor u non-m model e36


Recommended Posts

pozdrav

uzmimo da imam 318is i hocu unutra staviti s50b32 motor iz m3 e36 3.2. sto mi za to sve treba osim motora, instalacije, satova, kardana, i koliko dodje takav posao?

Link to post
Share on other sites

pozdrav

uzmimo da imam 318is i hocu unutra staviti s50b32 motor iz m3 e36 3.2. sto mi za to sve treba osim motora, instalacije, satova, kardana, i koliko dodje takav posao?

A sta je sa ogibljenjem,kocnicama,trapovima,auspuhom.......

Sto se motora tice ti mozes da ga stavis ali nije to to ;)

Link to post
Share on other sites

pozdrav

uzmimo da imam 318is i hocu unutra staviti s50b32 motor iz m3 e36 3.2. sto mi za to sve treba osim motora, instalacije, satova, kardana, i koliko dodje takav posao?

Dođe ti mnogo ako hoćeš sve to da uradiš u e36.

Da ti je e36 u perfektnom stanju, opet čupaš iz njega sve što si nabrojao i još dosta toga.

Opet ako je u perfektnom stanju onda nema smisla, bolje ga prodaj, manja bi ti bila doplata za drugog.

S druge strane ako je osrednjem ili slabom stanju, opet je finansijski neisplativo,

i bolje ti je uzeti drugog, osim ako baš ti hoćeš da uradiš projekat i napraviš nešto.

Link to post
Share on other sites

Onda cepaj... :pilot:

Svakako ljudi na forumu, uključujući i mene, vole projekte, tj. radove na vozilu.

Savet pre početka radova je da se ipak realno informišeš oko toga šta sam možeš uraditi, a za šta ti treba stručna pomoć, kao i koliko će te ona koštati uključujući i delove (kao što si već počeo), da se ipak ne bi preračunao.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Onda cepaj... :pilot:

Svakako ljudi na forumu, uključujući i mene, vole projekte, tj. radove na vozilu.

Savet pre početka radova je da se ipak realno informišeš oko toga šta sam možeš uraditi, a za šta ti treba stručna pomoć, kao i koliko će te ona koštati uključujući i delove (kao što si već počeo), da se ipak ne bi preračunao.

Pozdrav

I na to dodaj 30% jer uvek izadje preko u odnosu na planirano ulaganje. :lol:

Link to post
Share on other sites

:lol: Leone, nemoj da kočiš čoveka odmah na startu... :lol:

Ali u pravu si, mora da doda još neki procenat na proračun jer UVEK nešto JOŠ mora da se doda. :yes:

E, a posle, posle nema kraja (još ovo, još ovo...) :dance3:

Link to post
Share on other sites

Kocnice mozes da uzmes i neke druge, dobro bi ti dosle od e46 330d ili 330i, imaju 325mm a za debljinu nisam siguran, malo su tanji ali koce isto a za manje para. trebaju ti i druge poluosovine, posto na ///M dif idu vece, pumpa za gorivo ti treba od 3.2 jer ona ima veci pritisak od ostalih. Letvu volana ne moras menjati, samo nadji nosace motora od m52 ili m50. Trapove bi najbolje bilo ako bi nasao cele, jer sve je slicno ali nije isto.

Link to post
Share on other sites

Kocnice mozes da uzmes i neke druge, dobro bi ti dosle od e46 330d ili 330i, imaju 325mm a za debljinu nisam siguran, malo su tanji ali koce isto a za manje para. trebaju ti i druge poluosovine, posto na ///M dif idu vece, pumpa za gorivo ti treba od 3.2 jer ona ima veci pritisak od ostalih. Letvu volana ne moras menjati, samo nadji nosace motora od m52 ili m50. Trapove bi najbolje bilo ako bi nasao cele, jer sve je slicno ali nije isto.

a sto ako imam s50b30 i hocu unutra staviti s50b32?

Link to post
Share on other sites

i kak cu ga uvest u zemlju i registrirati? trazim po netu tko je vec swapao 3.2 umjesto 3.0 i nemrem nis naci.

Link to post
Share on other sites

ne reg ga,neko samo prebacis sve sa njega na tvoj...

uf lako za mehaniku ali sto sa zicama? ma mislio sam da je manja kemija ubaciti 3.2 umjesto 3.0. no sad kad vidim probleme ne isplati se zbog 15hp razlike.

Link to post
Share on other sites

Kupis instalaciju od modela posle 94, jer od te godine svi imaju ews, kupis ceo 3.2 sa ews-om i kljucem i neces imati nikakvih problema. Nije to samo 15hp, ja bih se rado upustio u takvu igru.

Link to post
Share on other sites