Koliko moze da se predje sa rezervom?


Recommended Posts

Da li neko zna koliko kilometara otprilike moze da se predje kada se na kompjuteru, kada je ukljucen mod koji pokazuje koliko jos moze da se predje sa preostalim gorivom, pojave crtice??? Konkretno pitam za model 316 ti compact 2002.god. Par puta mi se to desilo ne tako blizu benzinske pumpe jer nisam obracao paznju na to...

Link to post
Share on other sites

teorijski, nista... rezerva ti je cim udje u crveno i to je otprilike 100km... meni su se samo jednom pojavile te crtice, ali na moju srecu vrlo blizu pumpe.. da ti je skroz ostao bez benzina ode pumpa cas posla.. pregreje se jbg.. taj benzin je hladi... zato se i preporucu je uvek bar 1/4 rezervoara s obzirom da se veca kolicin tecnosti leti teze zagreje pa je samim tim i radnz temeratura pumpe manja.. ako neko ima drugacije objasnjenje, neka ga podeli sa nama....pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo da ne treba ni na rezervi da se vozi iz dva razloga jedan je vec naveden zbog hladjenja pumpe a drugi da hoce da sa dna povuce necistoce koje su se talozile vremenom pa da dodje do kvara.U svakom slucaju moras da sipas benzin kad - tad pa je bolje da to ucinis na vreme.

Link to post
Share on other sites

ne razumem... na e46 se crtice pojave kada je skala na minimumu minimuma, znaci tebra nema bre vise goriva, sa cim ti predjes 50km, vazduhom? ili on i posle toga ima jos malo goriva u rezervi,ebem li ga, nista meni tu sada nije jasno!?!

Link to post
Share on other sites

sve zavisi od modela do modela,ali te crtice nisu uopste pouzdan pokazatelj...npr.auto vozis stedljivim rezimom voznje i na bordu ti pokazuje autonomiju od 20km sa preostalim gorivom,stisnes ga 2-3 puta u vece obrtaje i on ce ti izbaciti crtice jer tim rezimom voznje ti kaze da neces pregurati tih 20km,ali da nastavis opet normalno da vozis,precices sigurno jos 50km,iako su ti crtice na bordu...

ovo pricam iz licnog iskustva,godinu dana sam vozio 328i e46 i desavalo mi se to x puta....

ali sve u svemu,nije pametno voziti auto konstantno pod teskom rezervom...

Link to post
Share on other sites

daklem kao sto je marudza rekao, otprilike, ne znam sad za kocku, ali moja 2 e39 nemaju rezervu (nigde nema crveno polje na cajgeru gde pokazuje kolicinu goriva) ima samo zutu lapmpicu koju pali na preostalih 99km "range-a", zavisno od autonomije voznje, ako smiris voznju i on poveca "range" automatski ti gasi zutu lampicu, a kolicina goriva je ista u rezervoaru. Nisam neki majstor i doktor nauka, ali mislim da bmw to radi po drugacijem principu od ostalih a i boljem. I definitivno, nikako voziti na rezervi, uvek da bude bar 15 l u rezervoaru zbog pumpi. :e30:

Link to post
Share on other sites

sve zavisi od modela do modela,ali te crtice nisu uopste pouzdan pokazatelj...npr.auto vozis stedljivim rezimom voznje i na bordu ti pokazuje autonomiju od 20km sa preostalim gorivom,stisnes ga 2-3 puta u vece obrtaje i on ce ti izbaciti crtice jer tim rezimom voznje ti kaze da neces pregurati tih 20km,ali da nastavis opet normalno da vozis,precices sigurno jos 50km,iako su ti crtice na bordu...

ovo pricam iz licnog iskustva,godinu dana sam vozio 328i e46 i desavalo mi se to x puta....

ali sve u svemu,nije pametno voziti auto konstantno pod teskom rezervom...

Ima istine, jer meni su se crtice pojavile na 25km od pumpe, i tu razdaljinu sam presao upravo na vrh gasa bez problema...

Link to post
Share on other sites

sve zavisi od modela do modela,ali te crtice nisu uopste pouzdan pokazatelj...npr.auto vozis stedljivim rezimom voznje i na bordu ti pokazuje autonomiju od 20km sa preostalim gorivom,stisnes ga 2-3 puta u vece obrtaje i on ce ti izbaciti crtice jer tim rezimom voznje ti kaze da neces pregurati tih 20km,ali da nastavis opet normalno da vozis,precices sigurno jos 50km,iako su ti crtice na bordu...

ovo pricam iz licnog iskustva,godinu dana sam vozio 328i e46 i desavalo mi se to x puta....

ali sve u svemu,nije pametno voziti auto konstantno pod teskom rezervom...

Ma znaju ovi iz BMW-a ko će sve voziti ove automobile :pilot: , pa moraju malo da misle i za njih.

(ostave više rezerve :lol: :lol: )

Mada stvarno nije pametno voziti na rezervi prvenstveno zbog pumpe, ali i stvarno može da povuče talog

sa dna.

Link to post
Share on other sites

ja znam da u rezervu stane ladno 10€ i da stim nemozes da dođes ni do sljedece pumpe :lol:

Link to post
Share on other sites

ja znam da u rezervu stane ladno 10€ i da stim nemozes da dođes ni do sljedece pumpe :lol:

:lol: Ma ne troši on mnogo, nego su ti pumpe daleko jedna od druge ... ;) :lol:

Link to post
Share on other sites