E46 320D turbina radi, ali slabije vuce


Recommended Posts

Pozdrav svima,

Naisao sam na jedan malo problem, koji je u mojoj glavi mozda veci nego sto izgleda, no,

U pitanju je BMW E46 320D 2002, dakle model sa 150ks. Pre neka dva meseca sam primetio da mi zviždi turbina pri promeni brzine, odnosno kada iz prve u drugu, druge u trecu itd, dam malo jaci gas, kako stisnem kvacilo, jos pre nego sto prebacim brzinu ona onako zapišti, ili "huče" nesto kao sova :) Bio sam kod nekog lokalnog majstora koji mi je rekao da je to 100% turbina, i posto on ima isti takav model, probao je mog i rekao da slabije vuce nego njegov, tj, da trenutno nema tu snagu od 150ks. I ja sam to primetio moram priznati, ali sem toga auto nema nikakvih problema, znaci meni ta turbina radi, ali jednostavno slabije vuce i čuje se.

Pa me interesuje da li je remont neophodna stvar u mojoj situaciji, posto mi je to trenutno jedan trosak koji mi nije bas potreban, a taj zvuk me uzasno iritira? Sta preporucujete?

Hvala puno.

Rodic

Link to post
Share on other sites

Iznenadio bi se koliko stvar moze da bude trivijalna i prosta ako odes kod krstenog mojstora da to pogleda....Odokativna metoda moj bolje vuce nego tvoj i to je 100% turbina po zvuku nevaze za auto kakav je Bmw.Znaci krsten majstor pa onda dalje.Ako bas oskudevas sa krstenim majstorima onda pogledaj Egr pogledaj sva vakum creva verovatno nikad nisu menjana...Ako su porozna dosta stvari na autu ne radi kako treba narocito turbina .....

Link to post
Share on other sites

Iznenadio bi se koliko stvar moze da bude trivijalna i prosta ako odes kod krstenog mojstora da to pogleda....Odokativna metoda moj bolje vuce nego tvoj i to je 100% turbina po zvuku nevaze za auto kakav je Bmw.Znaci krsten majstor pa onda dalje.Ako bas oskudevas sa krstenim majstorima onda pogledaj Egr pogledaj sva vakum creva verovatno nikad nisu menjana...Ako su porozna dosta stvari na autu ne radi kako treba narocito turbina .....

Ne dovodim ja sada u pitanje to da li je turbina. Turbina jeste sigurno, to sam proverio. Ono sto mene interesuje je da li moram da je nosim na reparaciju, posto ona radi i dalje, ili postoji neko alternativno resenje?

Link to post
Share on other sites

Iznenadjem sam losim feedbackom na ovom forumu.

Sve u svemu puklo mi je crevo interkulera i bio je zapusen katalizator.

Hvala u svakom slucaju.

Link to post
Share on other sites

i mi smo iznenadjeni sto ti ne popravismo auto pa te slali kod majstora i na dijagnostiku , a ako nastavim da pisem iznenadio bi se ti jos vise !

Link to post
Share on other sites

Zar ti ne reche "turbina jeste sigurno", a sad ispade napuklo crijevo interkulera i katalizator?

Prijatelju nema tu shta da se nagadja, prvi korak je odvesti auto na dijagnostiku.

Link to post
Share on other sites

Iznenadjem sam losim feedbackom na ovom forumu.

Sve u svemu puklo mi je crevo interkulera i bio je zapusen katalizator.

Hvala u svakom slucaju.

Prijatelju sta si polupan nesto. Skodi ti ova vrucina izgleda :)

Lepo si pitao, i Nikolaus ti jos lepse odgovori sledece:" Iznenadio bi se koliko stvar moze da bude trivijalna i prosta ako odes kod krstenog mojstora da to pogleda...."

A ti onda kazes: "Ne dovodim ja sada u pitanje to da li je turbina. Turbina jeste sigurno, to sam proverio..."

I na kraju ispade da je problem sto ti je puklo crevo interkulera i bio je zapusen katalizator...

I sta sad nije jasno? :huh:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

malo kasnim, ali se na dijagnostici vidi koliko motor "trazi" vazduha a koliko stvarno dobija. Moze da se desi da je zaprljan MAP senzor do koga se lako dolazi, pa daje mnogo niza ocitavanja pritiska vazduha nego sto zapravo jesu. Odrazi se i na losu vucu i na povecanu potrosnju, ovako izgleda

100_0666.jpg

a ovo je ocitavanje u INPA-i

engin2400rpm.jpg

sa leve strane je ono sto treba, sa desne je "realnost"

MAP belezi prvu vrednost "current charge-air pressure"

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...
  • 3 weeks later...

kod tvog motora mislim da inpa ne prikazuje kao na ovom od 150ks lepo skines map senzor naprskas u ovu rupicu wd sprelom i onda cackalicom za zube lagano procepis rupicu ili na kompresor vazdugom lagano...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Gde se ta opcija nalazi na Inpi nisam mogo da je nadjem jel imam isti problem u pitanju je e46 320d 99 god

Mora da se u inpu ubaci fajl za motor 136ks i citanja su na nemackom jeziku, mada je raspored isti kao i na 150ks pa je lako snaci se i ako se ne zna njemacki
Link to post
Share on other sites

moze neko samo da objasni ili zakaci neku sliku gde se nalazi MAP senzor (bojle slika)??? Ja imao neku INPu koja je vec imala u sebi taj fajl za ocitavanje na motoru od 136hp ...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Poz :) bio sam kod majstora ovih dana da vidim zasto auto nece lepo da mi vuce. kaze zaprljana turbina odnesm da se oocisti mjstor vrati turbinu auto isto vuce samo sto se sad turbina cuje nenormalno :/ na mali gas se cuje cak ni na 3000obrtaja  cim dodam malo jaci gas vise od pola ona zvizdi nenormalnoo.. sta to moze da bude?
Da li moze da bude neko crevo kod turbine naprimer on sto ide do prtokomera ili neko drugoo? na koje crevo da obraitim paznju??

Link to post
Share on other sites