zamena diferencijala na 525e


Recommended Posts

pozdrav majstori i BMW hirurzi ;). treba mi pomoc. zamenio big diferencijal kod mene na bmw-u trenutno je na njemu 2.93 a u garazi imam 3.25. dali je to pametno. sta bi dobio pri toj operaciji?

usput na plocici pise ovo s 2.93 6611 a na drugom s3.25 2841......... interesuje me sta znace ova cetiri zadnja broja. HVALA UNAPRED

Link to post
Share on other sites

Pa tebi bi ja mislim i trebalo da ide 3.25, ne znam zasto je 2.9 na njemu. Jel lenj sada? Skratio bi mu malo brzine, laknulo bi mu. Nije tesko zameniti, zovni jos jednu osobu i za sat-dva ga zamenis, ako nije nista mnogo zapeklo ili se pojeo neki od imbusa na poluosovinama.

Link to post
Share on other sites

ma ide lepo i meni sa ovim. samo sto u petoj preko 3000 uopste ne ubrzava ili mu treba sto godina da ubrza malo. pa fabricki je takav. a ovo je od 2.8 a moj je 2.7eta. imam malo snage ali feliki obrtni moment. sad ga totalno stedjujem. pa me zanima dali da menjam kad vec imam taj

Link to post
Share on other sites

lakse ce da ubrzava pa ces manje da ga stiskas,moze malo da ti spadne potrosnja po gradu,a na otvorenom moze malo da poveca ako ides vecim brzinama,ali sve je to skoro neprimetno sto se tice potrosnje...

Link to post
Share on other sites

hvala na obavestenu evo upravo skinut zadnji trap. pa kad ga budem sklapao stavljam 3.25. dobro ce mi doci jer auto nosi gume 235/45 r17. pa cemo videti kad ga totalno zavrsim kako se ponasa

Link to post
Share on other sites