Recommended Posts

imam problem sa ovim mojim sokocalom pa bih molio za savet. auto upali normalno krenem da vozim i odjednom u voznji prc ugasi se. pocnem da verglam ponovo malo duze i on upali, pa opet isto vozim malo on se opet ugasi. Krenuo sam sa sumnjom da mi gubi struju na el.ventilu bosh pumpe pa povezem sialicu na nju i krenem da vozim kad opet isto a sialica gori. proverio sam dali ima nafte u crevu za dovod goriva do bosh pumpe i kad sam utvrdio da nema stavio providno crevo da vidim sta se desava, i evo u cemu je problem, napominjem da sam morao da skinem haubu i da vozim da bih video o cemu je rec, posto mi se ovo u mestu ne desava:

auto krene normalno da vuce naftu iz rezervoara i u nekom trenutku pojavi se vazduh u crevu za dovod nafte i on se ugasi nakon duzeg verglanja bez obzirana to sto nafta brzo opet dodje do bosh pumpe on upali i radi normalno. Moje pitanje glasi gde moze da udje vazduh u sistem i na koja mesta da obrati paznju kad budem proveravao dovodna creva od rezervoara. Da vas nebi bunilo u rezervoaru sam imao oko 15-ak litara nafte sto mu nebi trebalo stvarati problem. hvala unapred ;)

Link to post
Share on other sites

Jesi li gledao pumpu u rezervoaru, imas i sito na njoj mozda ti glavi, mozda te zeza ta pumpa ili sama instalacija do pumpe...jer na leru ce ti mnogo manje traziti goriva i onda radi...ako je to ok sve onda bosh pumpa. A vidi mozes da uzmes u jednu flasu nafte i i crevo iz bosh pumpe mu rokni u flasu direktno vidi kako ce da radi da ne vuce iz rezervoara....kreni ovim redosledom nacices resenje.

Link to post
Share on other sites

kod mene nema pumpa u rezervoaru, sama bosh pumpa ima ac pumpu koja vuce iz rezervoara a pumpa je skoro reglirana i filter za naftu skoro promenjen a pumpa lepo vuce jer sam probao sa flasom i funkcionise, izgleda da je crevna instalacija iz rezervoara <_< vracam se u kanal pa cu da javim sta je bio uzrok

Link to post
Share on other sites

evo sta mislim da je bio problem, jos uvek nisam uspeo da skinem rezervoar posto sam danas skidao auspuh kardan neke sus plehove da bi mogo da ga oslobodim ali prvo sto sam uradio skinuo sam plovak da vidim ide li tu gorivo i imam sta da vidim

2706121534.th.jpg

2706121534003.th.jpg

2706121534002.th.jpg

2706121534001.th.jpg

rezervoar mi je pun nekog sranja koje je zapusilo sito i prljavstina pravi vakum pa nafta nemoze da dodje do bosh pumpe ili ide ali povremeno stane i ugasi mi auto, sutra skidam rezervoar pa kad ga operem javljam rezultate, a filter sam menjao proletos tako da sad mislim da ga malo samo izduvam i vratim ipak sam stavio champion koji nije tako los, e i interesuje me od cega je ono crno sta bi to moglo da bude, ja kontam jedino moze da bude parafin ali mozda je i nesto drugo <_< u svakom slucaju javljam dali je do toga, pozdrav

Link to post
Share on other sites

e ovako sve ocisceno rezervoar opran proverena sva creva do rezervoara i prvi utisak auto ide bolje izvlaci u obrtaje bez problema lakse prima gas itd, .... ali krenem do pumpe da kupim cigare i auto mi se ponovo ugasi :scare: :o :blink: :shout: neznam sta da mislim, podignem haubu opet u crevu nema nafte, zaverglam kratko i odma upali i nije se vise gasio, sta bi sad moglo da mu pravi problem :help:

Link to post
Share on other sites

Pazi kad dodje taj vazduh do pumpe on ne bi trebalo bas tako lako da upali...bas mi je cudno to sve, e sad verovatno si pogledao ali da ti skrenem paznju, ako je crevo negde napuklo ili ti neka selna popustila pa vuce vazduh eto ti bas tog problema, pretpostavljam da si pogledao ali da ti skrenem paznju da bi trebalo to da bude sve utegnuto...opet mozda lose odradjena pumpa....

Link to post
Share on other sites

creva su bila u pitanju sva su bila suva ali ono sto vuce od rezervoara do metalnog creva nije imalo masnoce od nafte ali kad sam ga savio malo primetio sam da je ispucalo, kad sam ga zamenio nema vise da se gasi. Hvala momci veliko nista bez vas :preved: :dance3:

Link to post
Share on other sites