Klapnice - leptirici posle skidanja


Recommended Posts

Od skora sam vlasnik E46 2003.god 110kw, kontaktirao sam forum a i prijatelj mi je leon63( dugogodisnji vlasnik BMW ljubimaca), pa sam dobio predlog da kod ovog tipa motora treba zbog preventive ukloniti klapnice (leptirice) da ne bi izazvali veliku havariju, a sa druge strane njihovo postojanje odnosno nepostojanje ne menja bitno nista na motoru.

Otisao sam kod majstora i on mi ih je uklonio. Primetio sam da od tada auto za nijansu losije vuce ( npr. pre toga kada potopim gas drugom, na suvom asfaltu, primecivao sam da se pali kontrola za proklizavanje. Sada isto dobro vuce ali se to ne desava). Ali isto tako potrosnja se smanjila po gradu za oko 0,4 litre.

Da li je to normalna pojava ili bi trebao nesto dodatno da iskontrolisem na motoru?

Unapred hvala i veliki pozdrav doktorima za BMW!!! :e30:

Link to post
Share on other sites

Pa toliko o tome da se nista ne desava.:)))Sigurno si primetio i da sad ga gasis auto dosta jako zatrese....Verovatno prilikom skidanja usisa+ nije se obratila paznja na stanje creva za vakum,ispravnost elektro ventila za vakum itd....Uradi test propusnosti vakum sistema.Jako bitno da motor dise punim plucima.

Ja sam skoro promenio usisnu granu iz razloga sto je auto slabije poceo da vuce i da jako trese prilikom gasenja.Odma sam kod majstora ustanovio zaprljanost egr ventila usisne grane kao i ne funkcionisanje sistema klapnica.Razlog za sve to je poroznost creva za vakum koji barem kod mog modela ima jedno 7 metara duznih.

Egr opran,stavljen novi usis sa klapnicama,promenjena sva vakum creva kao i rezervoar vakuma.Proverena ispravnost svih elektro ventila a rezultat je sledeci.

Neverovatno miran i ugladjen rad na leru(takav nije bio ni kad sam ga kupio),vuce ko blesav iz svih obrtaja,U sport modu kad ga patosiram i sa 17-icama zavrti tockove bez problema.A da pri tome iza sebe ne ostavljam oblak crnog dima.Crni dim koji je bio vidljiv pogotovu u kickdown modu je gotovo potpuno nestao.Ah da i ono sto je mene najvise nerviralo prilikom gasenja nema vise onog podrhtavanja koja pomera kamen u bubregu.Nego kao da vozim benzinca okrenem kljuc i cao.....

Link to post
Share on other sites

...da primetio sam prilikom gasenja da trese i ja sam mislio da je to neki drzac motora :blink: :blink: i na ler gasu dok se u fulu ne zagreje jako vibrira kao golf 2 sdi. Jako si mi pomogao, cim odem kod majstora smaracu ga za ta crevca i sve ostalo,a sto se tice klapnica njih vise nemam. Imao puno troskova u poslednje vreme nekih i kojih nije moralo ali volim da sve bude besprekorno...pa reko secas li se koliko te ta "vakum" intervencija kostala,da vidim ako je pristupacno da odmah lovim majstora :preved:

Link to post
Share on other sites

Zlajo kada sam kupovao e46 puno sam se raspitivao o motorima koje nosi ovaj model...stavljao sam paralelu izmedju100kw i 110kw cuo sam sledece:taj motor od 100kw ima duzi vek trajanja jer iz 2 litra ispoljava manje snage i tesko ga je teze preopteretiti,vise je otporan na losiju naftu,zbog manje snage duze mu traje set kvacila a narocito skupi plivajuci zamajac,dakle to su otprilike prednosti...mane:bucniji rad,ako volis agresivniju voznju bolji je 110kw,nisam siguran ali mislim da ovaj od 100kw ima zupcasti kajis dok ovaj od110kw ima lanac...to je ono sto sam ja cuo ako sam negde pogresio ne zamerite onda su i meni lose rekli. inace veliki pozdrav za Somborce,tamo sam radio tri godine, pre 8 meseci sam presao da radim i zivim u Nis ali me za sombor vezuju lepe uspomene i prijateljstva..

Link to post
Share on other sites

Pa šta da kažem drago mije što te za Sombor vezuju lepe stvari, pozdrav iz SO. :) Ašto se tiče motora od 100 kw i taj ima lanac to znam ali me zanima kakav je taj motor jbg. ja prvo kupio pa se onda interesujem kakav je znam da ima običnu boš pumpu i svi su mi rekli da je taj motor jeftinije održavati, ali sad štaje tuje, molim zverka da ukratko kaže nešto o tom motoru pošto čovek zna sigurno. :) ps. ako dolaziš u SO. javi se da popijemo piće. ;)

Link to post
Share on other sites

Toliko detalja bas i ne znam, prepusticu to kompetentnijima da govore na tu temu.

Postoji mogucnost da dodjem u SO na neke pripreme, ako tako bude javicu se, a ti isto ako si u Nisu ili negde na jugu, javi se! Pozz!

Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je su kostala samo creva jel sam sve djuture platio....Mrsko mi da trazim racun ali ako me secanje dobro sluzi cene su se kretale od 7 eura za najkrace crevo pa do 11 za najduze.....E sad valjda najduze je ono sto ide prema turbini i ono ide samo jedno.Sva ostala su dosta kraca ali ih ima od svake vrste po par komada.Razliciti su i promeri otvora u samim crevima.Na to isto treba obratiti paznju jel ako vece crevo legne na manji prikljucak odmah nemas dobar vakum.Najbolje da se inforimises na BmwOem sajtu koja ti creva trebaju i koji je njihov promer.

Svi nosaci motora barem kod mog modela su prikljuceni na vakum......i vakum ima direktne veze sa tim treskanjem prilikom gasenja.

Link to post
Share on other sites

Nikolaus, a taj gore pomenuti problem s klapnicama da hoce da se otkace i naprave havariju u motoru, jel to problem samo kod 2.0d od 110kw? ili je to i problem kod ovog 530d e39? I jel tacno sto je decko rekao da nece da vuce kao pre, jel uticu te klapnice na nesto? kapiram da nisu za dzabe stavljene prvobitno...

Link to post
Share on other sites

Nikolaus, a taj gore pomenuti problem s klapnicama da hoce da se otkace i naprave havariju u motoru, jel to problem samo kod 2.0d od 110kw? ili je to i problem kod ovog 530d e39? I jel tacno sto je decko rekao da nece da vuce kao pre, jel uticu te klapnice na nesto? kapiram da nisu za dzabe stavljene prvobitno...

Skidaju ljudi masovno to, ne samo kod nas nego i vani. Mislim da su stavljene da smanje emisiju co2 na nizhim obrtajima.

Link to post
Share on other sites

Skidaju ljudi masovno to, ne samo kod nas nego i vani. Mislim da su stavljene da smanje emisiju co2 na nizhim obrtajima.

ja sam cuo da stoje tu da bi auto imao veci obrtni momenat ili nesto tako kad se otvore...?... znam da skidaju, al meni se ne skida ako ce sporije da povuce..

Link to post
Share on other sites

Mislim da treba da prestanemo da filozofiramo, namena klapnica je iskljucivo da smanji emisiju stetnih gasova u gradskim sredinama kada auto stoji na leru, tj. radi u mestu. Skidanjem istih nemozemo smanjiti ili povecati obtni moment, snagu i potrosnju, vec samo preduprediti da nemamo havariju, kakvu su imali ljudi sa foruma (Pak76 itd.).

Proizvodjac BMW, predvidja na svakih 50.000 km da se izvrsi zemena komplet usisne grane na kojoj se nalaze isti leptirici-klapne, ali posto to nije ni malo jeftin poduhvat u celom svetu primenjuju varijantu skidanja istih.

Link to post
Share on other sites

Mislim da treba da prestanemo da filozofiramo, namena klapnica je iskljucivo da smanji emisiju stetnih gasova u gradskim sredinama kada auto stoji na leru, tj. radi u mestu. Skidanjem istih nemozemo smanjiti ili povecati obtni moment, snagu i potrosnju, vec samo preduprediti da nemamo havariju, kakvu su imali ljudi sa foruma (Pak76 itd.).

Proizvodjac BMW, predvidja na svakih 50.000 km da se izvrsi zemena komplet usisne grane na kojoj se nalaze isti leptirici-klapne, ali posto to nije ni malo jeftin poduhvat u celom svetu primenjuju varijantu skidanja istih.

amin

Link to post
Share on other sites

Upravo Leon je objasnio...Svakih 50.000 km treba zameniti usis po bmw uputstvu o odrzavanju.E sad to je teorija a u praksi ta grana potraje i 200.000 ako se auto redovno odrzava ne vozi samo po gradu na kratkim relacijama itd.Cela zajebancija oko skidanja usisa budzenja tamo nekih cepova je mene izlazila skoro isto kao i kupiti novi usis i staviti.Tako da sam prelomio i kupio sve orginalno.Sad sam miran opet 200.000km.

Sto se tice tvog pitanja dali se to odnosi i na e39 modele reci cu da...Ali odnosi se samo na e39 od 2001-2003 svi sa automackim menjacem i obican manuelni e39 sa oznakom motora TU.

Znaci ako tvoj motor ima oznaku recimo M57TU sigurno je da imas ove klapnice.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Ne znam koliko je su kostala samo creva jel sam sve djuture platio....Mrsko mi da trazim racun ali ako me secanje dobro sluzi cene su se kretale od 7 eura za najkrace crevo pa do 11 za najduze.....E sad valjda najduze je ono sto ide prema turbini i ono ide samo jedno.Sva ostala su dosta kraca ali ih ima od svake vrste po par komada.Razliciti su i promeri otvora u samim crevima.Na to isto treba obratiti paznju jel ako vece crevo legne na manji prikljucak odmah nemas dobar vakum.Najbolje da se inforimises na BmwOem sajtu koja ti creva trebaju i koji je njihov promer.

Svi nosaci motora barem kod mog modela su prikljuceni na vakum......i vakum ima direktne veze sa tim treskanjem prilikom gasenja.

da aktiviram temu sa jednom pitanjem:

vakum creva koja se iz vakum ventila zavrsavaju preko krstica na obe strane u nosace motora, vrlo se tesko menjanju, gotovo da se ne mogu zameniti dok se nosac ne skine. jel moguce skinuti to sa nosaca motora i zatvoriti crevo ranije ili bas mora da ide na nosac.

ne razumem svrhu jos tih metar creva jel to potrebno ili mogu jednostavno zatvoriti sistem ranije , recimo da zavrnem sraf u crevo ili bislo sta sto ce da glumi sisice na nosacima

Link to post
Share on other sites