Recommended Posts

Danas sam bila kod majstora zbog problema sa paljenjem, on je pregledao auto, stavio ga na dijagnostiku i ustanovio da sami kontakti na ECU nisu dobri,

pa je to procistio i auto je upalio. Taman sam krenula, i na semaforu mi se ugasi na leru i vratim se opet kod njega. On je zatim proverio ceo ECU, video da u 2 dovoda je bilo cak i vode, sve to sredio, prelemio ceo ECU kako kaze, ali je pomenuo da se ECU pregreva, da mozda treba novi, da ne moze da se nadje. Auto sada pali, ali mi nije siguran, ne znam gde ce me ostaviti i stati.

Da li je moguce zameniti ECU i ako jeste zna li neko koliko to kosta?

Hvala :)

Link to post
Share on other sites

ECU je motorni racunar, i zaduzen je za kontrolu rada motora, naravno da moze da se zameni, treba pozvati neke ljude koji imaju delove od novijih automobila

Treba ti ovako nesto, znaci proveriti koji su brojevi na tvom racunaru i kupiti isti takav

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E46-318i-VVT-Valvetronic-ECU-7-516-809-7-516-207-7-507-493-412-265-001-002-/110899227030?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item19d21be996

I utvrditi kako je voda dosla do njega, da se to ne bi ponovilo

Koliko bi kostao ne znam, treba ga prvo naci kod nas :)

Link to post
Share on other sites

ja sam malo proucila problem, ovako : ECU se pregreva kada svecice nisu dobre, pa se struja vraca preko bobina.

Sam ECU ne moze imati neki veliki kvar, vec mu crkne tranzistor koji moze da se zameni. Postoje elektricari u Bg

koji popravljaju to za 100e. Treba proveriti svecice, bobine i kablovi moraju biti dobri. Polovan ECU nikako ne uzimati jer

su na njemu greske predhodnog automobila.

e sada, sve je ovo teorija, zanima me da li je neko imao ovakav problem i kako je resio?

hvala :)

Link to post
Share on other sites

Jesi kod Bate bila? On se dosta razume u elektroniku, mozda najbolje da odes kod njega ako vec nisi

Te greske drugog automobila se mogu pobrisati skoro svakim programom za dijagnostiku

Bilo je slucajeva da crkavaju tranzistori u racunaru, Bata je to resavao, a za tvoju teoriju o "vracanju struje" ne mogu nista da ti potvrdim :)

Link to post
Share on other sites

Kod njega sam bila, videcu kako ce auto da se ponasa narednih dana, u svakom slucaju ja se ne osecam sigurno i ne smem van grada sa njim da idem.

Nadam se da je Bata popravio kvar...

Link to post
Share on other sites

kod Drinjaka iznad autokomande, ima jedan sto radi cuda s elektronikom, pa vidi tamo, ako ti se problem ponov, ako Bata ne resi...

Link to post
Share on other sites

Imao problem ne na BMW nego na polo 1.4 stavio drugi koji sam kupio za 70e otišao na dijagnostiku i rešio problem,pre toga auto se gasio i nija lepo radio na kraju nije hteo ni da upali. sad radi bez problema nismo ni pokušali popraviti odmah na zamenu. ;)

Link to post
Share on other sites

Ako ima neki elektricar, dobro bi mi dosao odgovor na pitanje, ako ne valja ECU i trazi se polovan da se zameni, da li bi auto uopste palio, posto moj auto pali recimo 3x pa cetvri nece i tako u krug. Dijagnostika koju sam radila ne pokazuje nista. Hvala

Link to post
Share on other sites

to sto ti se desava lici na los kontakt. probaj ponovo da ti neko to detaljno pregleda. sa drugim ecu sigurno da ce raditi samo nadji odgovarajuci.

Link to post
Share on other sites

to sto ti se desava lici na los kontakt. probaj ponovo da ti neko to detaljno pregleda. sa drugim ecu sigurno da ce raditi samo nadji odgovarajuci.

majstor je vec to ocistio, sprejem i produvao, i od tada bolje pali, ali i dalje nece ponekad

Link to post
Share on other sites

majstor je vec to ocistio, sprejem i produvao, i od tada bolje pali, ali i dalje nece ponekad

Majstor se potrudio ali ako je loš računar, zamena je jedino rešenje.

Link to post
Share on other sites

pretpostavila sam da je bolje, polovan se izgleda tesko nalazi, vec nekoliko dana cekam da mi se majstor javi

koja je cena polovnog, a koja novog ecu?

Link to post
Share on other sites

Ko je otkrio greske? Jesi nosila u neki specijalizovani servis za to?

Ako nisi mozda je najbolje da odneses, da das neku hiljadu ili koliko vec kosta za dijagnostiku, ali u neki ozbiljan servis, da ti kazu da li je bolja popravka ili zamena, ne kod nekog ko ce da kaze da treba da se popravlja samo da ti uzme pare

A probaj i da nadjes polovan, da vidis koje su cene, pa da mozes da odlucis

I svakako jos jednom da ponovim otkloniti uzrok ulaska vode u prostor motornog kompjutera, recimo ovako ako je to uzrok

http://www.bmwland.co.uk/forums/viewtopic.php?p=700071

Cena novog je otprilike kao sto i pise na bmw fans, malo gore ili malo dole

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Compact/Europe/316ti-N42/LHD/N/browse/engine_electrical_system/basic_control_unit_dme_ek924/

Link to post
Share on other sites

Nisam isla u ovlascene, ali u spec. servise jesam, i vec sam pukla 200e a da problem nije resen.Naravno da ne pokusavam stvar da resim preko foruma, vec hocu da cujem sta ljudi misle, mozda su imali isti problem. Do sada sam shvatila da je reinstalacija rizicna, i traze da potpises da ih oslobadjas odgovornosti, zamena polovnim je bolja, ali ga izgleda nije lako naci, a nov vidim da kosta 800e... eto, mozda ova moja tema pomogne nekom drugom

Link to post
Share on other sites

Danas slucajno pricam s caletom, imao je identican problem kao kat. nov tj polovan komp je resenje...

Link to post
Share on other sites