Svetlo instrument table i cajgera - E34


Recommended Posts

Konsultovao sam i search i google ali ovakav problem jos nije vidjen izgleda :) Imam sledeci problem:

Svetlo instrument table i svetlo u ona 3 klizaca ventilacije ne rade (oko grejanja mi je samo to radilo,ne znam postoji li i u tockicima svetlo?),svetla kabine,farovi,maglenke,stopaljke rade normalno. Kada upalim svetlo na prekidac, svetlo u ova 3 klizaca se pojavi na milisekundu i onda opet nestane. Probao sam sa drugim prekidacem za svetlo i drugim potenciometrom,ista prica se desava. Ali kada iscupam potenciometar iz dzeka i u njemu direktno spojim 2 rupice osvetljenje proradi ali se zica pushi. Zatim, skinuo sam bio tablu i skinuo dzekove sa nje,kada sam je vratio osvetljenje je radilo do kraja ulice i opet nestalo. Takodje, otkada imam ovaj problem ne cuje se vise zujanje iz table kada izvucem kljuc, a ne ugasim svetla (ranije je nekih 4-5 puta ritmicno zazujalo nesto u tabli,kao neko upozorenje,kao da se neki plasticni zupcanici navijaju...kako da objasnim... :) Osiguraci su svi ok, a par dana pre toga je sredjivana instalacija rikverc svetla- nije ni postojala...

Bio sam kod 2 elektricara, kaze sigurno je neki shlus u pitanju cim gori zica ali BMW ima tanku instalaciju bla bla,te nemaju vremena da se zajebavaju sa tim.

Moje pitanje je: zna li neko u cemu je problem ili kod koga da odem da mi to sredi,po mogucstvu neko ko se bavi BMW-om?

Link to post
Share on other sites

To sto si probao sa drugim prekidacem nemora da znaci da si ubo pravi,jer se od godine do godine i od serije do serije razlikuju prekidaci,to sto gori zicu sigurno je negde probio neki plus na masu ili neka od tih sijalica ili potenciometra pravi problem.Cudi me da ne gori osigurac.

Treba da uzmes sve to od drugog auta i sve komplet zamenis za probu,znaci druga tabla,kontrole grejanja i prekidac,pa ako sve radi ides sistemom eliminacije da bi pronasao sta je u problemu,mada to je sad sve za e34 dzabe tako da sve to nece da te izadje vise od 50e.

Link to post
Share on other sites

Bata mi je rekao da "samo zamenim potenciometar", takodje mi je i on napravio tu instalaciju rikverc svetla. Nemam nista protiv njega, isao sam par puta, ali u ovom slucaju mi nije bio od koristi.

@Bobane,Osigurac mi je pregoreo kad sam probao da premostim,ali jednom samo,i to cini mi se osigurac br. 5, 15A. Ne isplati mi se da menjam pola table, moze opet da ne bude to pa da budu bacene pare. Veliki je beograd, pokusacu u ponedeljak da nadjem nekog elektricara da mi to sredi...ako u medjuvremenu ne proradi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Stara tema, ja novi clan pa da malo ucestvujem ;).

Imao sam slican problem, menjao sam sijalice na konzoli klime i nisam lepo zalemio sredisnju sijalicu (onu kod potenciometra ventilatora). Rezultat je bio nestanak pozadinskog osvetljenja na centralnoj konzoli, prekidacu maglenki, regulatoru visine oborenog svetla, instrument tabli, potenciometru pozadinskog osvetljenja i prekidacu svetala.

Nije mi bilo tesko da opet prelemim tu jednu sijalicu i tako sam resio problem. Definitivno su redno vezane sijalice svega sto sam u predhodnom pasusu naveo tako da ako jedna od njih nije lepo postavljena nece raditi ni ostale.

Moze da bude korisno! Pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Da se odmah dopunim :-) , nisu sve te sijalice redno vezane nego si napravio kratak spoj i zato nije nijedna radila.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites