Recommended Posts

Kilometraza do "servisa" (ili cega vec) za filter cestica je otisla u crveno na kompjuteru, tj. u minus, ima li iko ideju sta sada? Zamena filtera je preko 1.000 eura, ne verujem da je to jedina opcija. Takodje, skidanje filtera bih izbegao. Zahvaljujem na svakom proverenom i konstruktivnom savetu!

Link to post
Share on other sites

Imaš opciju da skineš filter ali moraš da reprogramiraš računar. To ti je najbezbolnija opcija. Mislim da Bata iz Mirjeva to radi.

Link to post
Share on other sites

Imaš opciju da skineš filter ali moraš da reprogramiraš računar. To ti je najbezbolnija opcija. Mislim da Bata iz Mirjeva to radi.

Ne bih skidao, zasto da bacam nesto sto kosta 1.000 eura? Uostalom, nikad ne znas sta moze ovim nasim zakonodavcima da padne na pamet i da li ce smisliti nesto da klasifikuju kola po izduvnim gasovima... Dalje, to skidanje povlaci za sobom niz mnogo ozbiljnih operacija, a ne samo "varanje" kompjutera i brisanje greske... Nisam siguran da to neko radi onako kako treba.

Dakle, skidanje nikako.

Link to post
Share on other sites

Ne bih skidao, zasto da bacam nesto sto kosta 1.000 eura? Uostalom, nikad ne znas sta moze ovim nasim zakonodavcima da padne na pamet i da li ce smisliti nesto da klasifikuju kola po izduvnim gasovima... Dalje, to skidanje povlaci za sobom niz mnogo ozbiljnih operacija, a ne samo "varanje" kompjutera i brisanje greske... Nisam siguran da to neko radi onako kako treba.

Dakle, skidanje nikako.

Inace, danas sam od jednog cuvenog beogradskog servisa dobio ponudu da mi za 150 eura skinu filter i operu ga vodom pod visokim pritiskom :) Necu da ih imenujem, jer sam ranije bio par puta kod njih i bili su korektni :)

Link to post
Share on other sites

Ne bih skidao, zasto da bacam nesto sto kosta 1.000 eura? Uostalom, nikad ne znas sta moze ovim nasim zakonodavcima da padne na pamet i da li ce smisliti nesto da klasifikuju kola po izduvnim gasovima... Dalje, to skidanje povlaci za sobom niz mnogo ozbiljnih operacija, a ne samo "varanje" kompjutera i brisanje greske... Nisam siguran da to neko radi onako kako treba.

Dakle, skidanje nikako.

Ako je pun onda ne vredi uopšte a kamoli 1000e, probaj da ga opereš ali mislim da je sve to kratkotrajno rešenje. Po meni ili zamena ili skidanje a ako radiš zamenu dobro proveri da li je 1000e dovoljno.

Link to post
Share on other sites

Svojevremeno, dok sam vozio Pežo 2004 307 2.0HDI FAP, zapuši se taj famozni FAP. Novi (reciklirani) u Veranu bio 600e, ali skidanje i detaljno pranje bilo 100e u Tedri u Zemunu i još 40-ak za dopunu aditiva (zbog čega se on i zapušio, nije bilo aditiva, prethodni vlasnik "uštedeo" 40e a meni uvalio kosku, pa se nakupljalo i nakupljalo u filteru, a ta glupa 307-mica nema senzor aditiva)... Naravno oprali mi i dodali aditiv (traje 4 servisa, dakle 80.000km), i barem dok ga nisam prodao (narednih 15000km) problema više nikad nije bilo...

Link to post
Share on other sites

dok sam radio u citroen ovlascenom servisu desavali se cesto da se filter zapusi na c5, ali da bi se regenereisao mora da se provoza odredjeno vreme pod jacim gasom dok ne dostigne temeperaturu 400 stepeeni..desavalo nam se to cesto jel su auta vozena u gradskim sredinama gde se vozi stani-kreni

Link to post
Share on other sites

To sto ti komp prijavljuje da je vreme za pregled PDF-a ne znaci i da on nije ispravan.

U sustini, auto te opominje da proveris izduvne gasove da ne bi pao na tehnickom (na zapadu naravno).

To se samo resetuje pomocu dijagnostike, http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f3/bmws-condition-based-service-cbs-t8509/ , a PDF teras dalje takvog kakav je. Ako ti prijavi da je PDF zapusen, "PDF failure", onda se javi pa cu da ti objasnim kako se regenerise PDF kod BMW-a :rolleyes: . Slicno kao sto je Crni82 objsnio.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To sto ti komp prijavljuje da je vreme za pregled PDF-a ne znaci i da on nije ispravan.

U sustini, auto te opominje da proveris izduvne gasove da ne bi pao na tehnickom (na zapadu naravno).

To se samo resetuje pomocu dijagnostike, http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f3/bmws-condition-based-service-cbs-t8509/ , a PDF teras dalje takvog kakav je. Ako ti prijavi da je PDF zapusen, "PDF failure", onda se javi pa cu da ti objasnim kako se regenerise PDF kod BMW-a :rolleyes: . Slicno kao sto je Crni82 objsnio.

Cika Simo, radosne vesti si doneo :)

Hvala!!!

Link to post
Share on other sites

Cika Simo, radosne vesti si doneo :)

Hvala!!!

ako ti je zapusen vilter cestica onda ga softverski ugasi i razbusi ga kakva regeneracija to ce uvek da se vraca.jedino je ovo trajno resenje.javi se ako budes hteo da ti to uradim

Link to post
Share on other sites

Kad se BMW vozi u gradskoim uslovima, cesto dolazi do zapusenja dpf-a. Cak na svakih 5000km.

BMW je naravno mislio o tome i predvideo je da se PDF moze regenerisati (produvati).

Znaci kome se zapusi PDF lepo na auto put ili neki prav napusten put i onda pri radnoj temperaturi motora uredite sledece.

Stanete. Onda prva, druga, treca do 100-120 Km/h, i to tako da obrtaljka ide u crveno, pa opet stanete, pa onda ponovo po gasu, i tako nekoliko puta. Kao kad pokusavate da za sto krace vreme postignete 120 na sat. Nakon 5-6 puta tako, trebalo bi da se na auspuhu pojavi tirkizno plavicasta dimna zavesa :). E onda to znaci da je cadj sagorela i da je regeneracija odradjena. Zaustavite auto, sacekajte minut dva (zbog turbine) pa ugasite auto. Zakljuceate ga, otkljucate, gurnete kljuc u kontakt i upalite. Sada ne bi trebalo da se pojavljuje signal za PDF. Ili taj dim znaci da je motor crko! Hahahaha :D

Provereno funkcionise jer sam to odradio nekoliko puta do sada. Inace savet mi je dao BMW Bata, i hvala mu na tome.

Softversko gasenje i razbusivanje PDF-a dolazi u obzir tek kad se PDF toliko zapusi da se ne moze na ovaj nacin ocistiti, ili kad se raspadne iznutra pa delovi zapuse cev.

A za gasenje podsetnika na servis imas uputstvo na jutubu. Samo da znas da ces onda resetovati i podsetnik na redovan servis pa pre toga upisi negde stanje preostale kilometraze do servisa.

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Da li se nesto promenilo na ovom pitanju? Jesu li koga upozoravali na tehnickom? Ko najbolje skida DPF od servisera?

Ide mi na zivce, pojavila mi se zuta dpf oznaka, dodao sam aditiv i gazio 3. brzinom oko 100km/h, oko 3000 obrtaja. Posle toga sam vozio jedno 700km kroz Beograd i opet se pojavilo -_- 

 

Link to post
Share on other sites

Kad je motor perfektan, isplati se ciscenje, kada je vec na solidnoj kilometrazi, u kombinaciji sa nasim gorivom, onda je to samo bacanje para...

Ljudi se nekad prave pametni dok ne napravi kurshlus od motora, dok ne izgori dihtung, grana, turbo, pa i glava..., onda ipak skinu, predhodno se vode sa onom tupavom izjavom, nije to fabrika dzabe tu stavila. .

Link to post
Share on other sites

Ima tu drugi problem. Sto ce ovi debili vrlo skoro poceti i to da traze pa ne mozes da registrujes bez toga. Sta onda?

Inace imam i ja to cudo, nisam primetio nista lose barem za sada. Ali sam hteo da skinem samo ne znam kod koga bih to uradio niti sta se stavlja umesto DPF-a niti kako se resi onda softverski??

@TOKYOimas neku ideju? Preporuku? Pominjao si da si skidao, sta si radio itd?? Ako mozes ti da odradis sve od mogli bi se dogovoriti oko toga.

Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, marko13 said:

Ima tu drugi problem. Sto ce ovi debili vrlo skoro poceti i to da traze pa ne mozes da registrujes bez toga. Sta onda?

Inace imam i ja to cudo, nisam primetio nista lose barem za sada. Ali sam hteo da skinem samo ne znam kod koga bih to uradio niti sta se stavlja umesto DPF-a niti kako se resi onda softverski??

@TOKYOimas neku ideju? Preporuku? Pominjao si da si skidao, sta si radio itd?? Ako mozes ti da odradis sve od mogli bi se dogovoriti oko toga.

Kolegi je na E60 odradio chishcenje u nekoj firmi u Bgu, ne znam tachno kojoj. 

Skinuo DPF, ostavio im na jedan dan, oni ga raseku, potpuno ochiste sa nechim, bude bukvalno kao nov, zavare opet, sve u svemu, bude opet dobar.

Mislim da je platio 250EUR, nisam siguran.

Link to post
Share on other sites