Recommended Posts

Moje iskreno misljenje ciscenje dpf je cisto da te neko odere kao ovcu,na ovaj nas kvalitet nafte ti traje od 3mjeseca do godinu dana. U auspuh servis mn 10e uzeli za skidanje,softverski je vec bio ugasen auto malo bolje ide u nize obrtaje i masu bolji zvuk kod nas tehnicki ne jebe toliko za dpf

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Problem sa dpf-om je u 90% slucajeva neispravan termostat. A hvala bogu ova nova vozila namenski nemaju pokazivac temperature. Temperatura moze da se vidi tek kad se cacka po meniju itd. Iskreno mislim i znam da moze da se vozi bez da se zacepi dpf. Ali prvo treba naci razlog zacepljenja, neispravnost na vozilu, a ne kao ocistio sam i sad je full. Kao debili sto zamene go motor a dizne ostavi pa mu sjebu jos dva motora i onda je auto k***c itd. Uglavnom problem je u ljudima jer voze matore nakaze a ponasanje prema autu kao da su kupili iz salona i rade servis na 30.000km

Link to post
Share on other sites

 

Ma sve je to dobro do 200k, posle krece lagano, skoro sam radio na F seriji gde je zbog dpf-a za malo unisten motor, iz nepoznatih razloga nije ulazio u regeneracije, brzo je izgubio snagu zbog zacepljenosti i poceo je da se pregreva turbo u nemogucnosti da izduva, stradao je on i par gluposti okolo, ukljucujuci granu i dihtunge...

onaj ko nije video sta sve moze da se nakupi u tom sacu, ne moze ni da shvati o cemu pricam, pogotovo kad ljudi misle da sve moze da se ocisti, regenerise itd, moze u pocetnoj fazi, ali kad se nahvata koks, mora da radi cekic i shtemajz...

a scenario je prost i plastican, ako se nakrljas za slavu, moras i da se istovaris, e sad zamisli da te neko i nesto zatvori, negde mora da se desi problem, da ne opisujem previse...

Krang koga sam spominjao svakodnevno radi mape za Evropu, tuning i dpf off vecinski ( sve sem Holandije jer se to tamo tereti kao krivicno delo ) ali svuda ostalo radi, uklanjanje dpf-a nece znaciti da auto nece proci tehnicki, to su gluposti, bitno je da se uradi kvalitetno bez tragova, da se napravi prigusnica unutar dpf-a, da se ne promeni zvuk, i sve ostaje besprekorno, ako prolazi u Nemackoj, prolazi i ovde. .

tri razloga su tu krucijalna, gorivo naravno, drugi je poznatiji u narodu kao iber, uljne pare, koje se vracaju preko usisa u komoru, i tu sagorevaju i puf kroz turbo u dpf, ( postoji separator ali nije svemoguc ) treci je sama smesa koja prolazi pored karika, mix ulja i nafte, garezi, sve to ide kroz iduvnu i turbo ka dpf-u pa napolje, sto je motor bolji, svega toga ima manje, i dpf-u treba duze da akumulira te otpadke, ali kad motor predje kilometrazu i otpadaka ima daleko vise, dpf se puni, moze da se cisti, ali je bacanje para. . . , drzava nece platiti popravke nego mi, katalizator je dovoljna prepreka, njega ne treba dirati, tu ljudi prave problem jer znaju da vredi koju kintu i skidaju, ali on je ok, on nece praviti problem, on se nece kontaminirati, i ima delimicno ulogu dpf-a, takodje akumulira i sagoreva cadj..

moj auto nema dpf, ukinuo sam egr koji je takodje nesto sto je stetno, zaboravih da napomenem iznad, klpane izbacene, voleo bih da stavim i oil catch can pre separatora da eliminisem sve mogucnosti da na usis vraca ta go*na, to je recept za dugovecnost motora. . .

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Da te pitam, dok si raspolozen za razgovor.. Da li da probam da otvorim neki "breather" na N42, da mi ne vraća taj sagoreli vazduh i lom u usisnu granu?..pokusavao sam nesto, nisam nasao odgovarajući čep za usisnu granu.. da probam? Motor radi lepo kad se otkaci i zapusi rupa na usisu..nisam vozio tako, samo lerka

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, TOKYO said:

 

Ma sve je to dobro do 200k, posle krece lagano, skoro sam radio na F seriji gde je zbog dpf-a za malo unisten motor, iz nepoznatih razloga nije ulazio u regeneracije, brzo je izgubio snagu zbog zacepljenosti i poceo je da se pregreva turbo u nemogucnosti da izduva, stradao je on i par gluposti okolo, ukljucujuci granu i dihtunge...

onaj ko nije video sta sve moze da se nakupi u tom sacu, ne moze ni da shvati o cemu pricam, pogotovo kad ljudi misle da sve moze da se ocisti, regenerise itd, moze u pocetnoj fazi, ali kad se nahvata koks, mora da radi cekic i shtemajz...

a scenario je prost i plastican, ako se nakrljas za slavu, moras i da se istovaris, e sad zamisli da te neko i nesto zatvori, negde mora da se desi problem, da ne opisujem previse...

Krang koga sam spominjao svakodnevno radi mape za Evropu, tuning i dpf off vecinski ( sve sem Holandije jer se to tamo tereti kao krivicno delo ) ali svuda ostalo radi, uklanjanje dpf-a nece znaciti da auto nece proci tehnicki, to su gluposti, bitno je da se uradi kvalitetno bez tragova, da se napravi prigusnica unutar dpf-a, da se ne promeni zvuk, i sve ostaje besprekorno, ako prolazi u Nemackoj, prolazi i ovde. .

tri razloga su tu krucijalna, gorivo naravno, drugi je poznatiji u narodu kao iber, uljne pare, koje se vracaju preko usisa u komoru, i tu sagorevaju i puf kroz turbo u dpf, ( postoji separator ali nije svemoguc ) treci je sama smesa koja prolazi pored karika, mix ulja i nafte, garezi, sve to ide kroz iduvnu i turbo ka dpf-u pa napolje, sto je motor bolji, svega toga ima manje, i dpf-u treba duze da akumulira te otpadke, ali kad motor predje kilometrazu i otpadaka ima daleko vise, dpf se puni, moze da se cisti, ali je bacanje para. . . , drzava nece platiti popravke nego mi, katalizator je dovoljna prepreka, njega ne treba dirati, tu ljudi prave problem jer znaju da vredi koju kintu i skidaju, ali on je ok, on nece praviti problem, on se nece kontaminirati, i ima delimicno ulogu dpf-a, takodje akumulira i sagoreva cadj..

moj auto nema dpf, ukinuo sam egr koji je takodje nesto sto je stetno, zaboravih da napomenem iznad, klpane izbacene, voleo bih da stavim i oil catch can pre separatora da eliminisem sve mogucnosti da na usis vraca ta go*na, to je recept za dugovecnost motora. . .

 

 

 

 

 

Tebi brate moram da skinem kapu. Na forumu sam bar 5 godina, niko nikad nije imao volje da lepo objasni kad je neki problem oko auta. Lazem, Stunter uvek hoce da pomogne i Vranjin je stvarno tu za muke sa strujom. A puno majstora je bilo. I uglavnom se prica svodila na "dodji da resimo".  Svaka vam cast. 

Link to post
Share on other sites

@Shy

Naravno da je pozeljno, na ccv-u kod n42 ne bi trebalo da ima dzek, ventil radi mehanicki, koliko se secam, nisam imao puno kontakta sa tim agregatom, a i tada kada sam imao, uvek muke neke sa njim...

Dzek ima na ventilu benzinskih para iz rezervoara koje preko ugljenog filtera takodje vraca na usis, mozda si pomesao ta dva, mozes i to da ukines... ;)

 

Link to post
Share on other sites

Tacno se secam kada su presli sa E36 na E46 a u njima isti motor M43 samo su u E46 poceli da guraju gimilu tih gluposti za ekologiju.

Od tada je sve otislo dodjavola. Samo brdo delova koje se kvare. Vrte ta govna u krug. Ne znaju gde ce sa njima. Samo jos da sprovedu da vozacu ide u dupe ?

Link to post
Share on other sites

Druga vremena, zakon sve ostriji i jebiga. Od tada su krenuli i da furaju temperature mapped termostate pa motori rade na 100-105 stepeni. Termalno su efikasniji te manje trose i zagadjuju, ali plasticni i gumeni delovi stradaju brze, pa kad dotraju ljudi krenu da menjaju polovicno i ode sve u tri lepe.

Link to post
Share on other sites

Skinuo sam idiotluk od DPFa. Umalo sve zivo da mi strada od njega. Al, po onome sto cam citao po stranim forumima  (na engleskom), zbog njega hoce da crkne klapna gasa ako je zacepljen i turbina dobija manji pritisak.

Dzaba ciscenja, aditivi, na vecim kilometrazama, kao sto neko gore rece, nema sta da se trazi. Ili nov ili aut.

Link to post
Share on other sites