Recommended Posts

Čika Boban je u Novom Sadu, jedna uličica na onom putu "Donje Sajlovo" što ide skroz do Veternika i prelazi u Kralja Petra I, mislim da je 15-ak godina radio u BMW Raduloviću i konačno je otvorio svoj servis.

Čovek zna BMW i Mini u dušu, odrađuje neke stvari da vam uštedi dooobre pare, ali ništa kratkotrajni karabudž, sve odrađuje profi i korektno. Naročito dobro radi automatske menjače, panorama krovove, šibere i podizače.

Boban: 063/891-79-49

Svaka preporuka!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

"Auto servis Dalmatinac-Vojvodić u ulici Donje Sajlovo (ona ulica što ide iz Veternika kao Kralja Petra I - u kojoj je Renault Sekulić, pa se nastavlja u Donje Sajlovo sve do Rumenačkog puta), majstor Miloš: 064/122-74-47 (8-17h).

Čovek je doktor za 320d i sam vozi 320d, ja radim sve na autu kod njega. Neće te zajebati, neće te oderati. Samo što moraš po nedelju-dve da mu se najaviš pošto mu ljudi non-stop dolaze"

Ticomane, jel to isti servis kao i gore u postu? Samo imaju 2 majstora(Boban i Milos), pa zato 2 razlicita broja mob? Ako sam dobro skontao?! :) Ako ne, ispravi me...trazim neki dobar servis u Ns. Treba da radim dijagnostiku, veliki i mali servis ovih dana, cim mi se ocarini auto.

Link to post
Share on other sites

"Auto servis Dalmatinac-Vojvodić u ulici Donje Sajlovo (ona ulica što ide iz Veternika kao Kralja Petra I - u kojoj je Renault Sekulić, pa se nastavlja u Donje Sajlovo sve do Rumenačkog puta), majstor Miloš: 064/122-74-47 (8-17h).

Čovek je doktor za 320d i sam vozi 320d, ja radim sve na autu kod njega. Neće te zajebati, neće te oderati. Samo što moraš po nedelju-dve da mu se najaviš pošto mu ljudi non-stop dolaze"

Ticomane, jel to isti servis kao i gore u postu? Samo imaju 2 majstora(Boban i Milos), pa zato 2 razlicita broja mob? Ako sam dobro skontao?! :) Ako ne, ispravi me...trazim neki dobar servis u Ns. Treba da radim dijagnostiku, veliki i mali servis ovih dana, cim mi se ocarini auto.

Nisu druze, obojica su u istoj ulici. Boban je tek od skora krenuo privatno, pre toga je godinama radio u Raduloviću. Obojica su dobri majstori, s' tim da je Boban prvenstveno za panorama krovove, šibere, podizače i tu neku nazovi galanteriju (mada radi i zna mehaniku i što prihvati, to će uraditi k'o zmaj).

Miloš Dalmatinac (Auto servis Dalmatinac-Vojvodić) je više za mehaniku agregata, prenos, trapove itd. i je*e kevu kako dobro radi.

Link to post
Share on other sites

E hvala puno drustvo. Ma bitno mi je da ima dobru dijagnostiku, da sve pregledam, a veliki servis valjda znaju svi koji se bave Bmw-om, samo da ne deru kozu sa cenama. :) A dobro je da si mi rekao za Bobana, posto bas imam siber, ali se izgleda rasusio i pucketa kada se otvara-zatvara, pa cu taman otici do njega.

I samo da vas pitam jel vi kupujete delove, pa nosite kod tih majstora? Ili oni imaju sve?

Link to post
Share on other sites

Moj savet: kupi delove koje mozes. Ja npr, kad mi je Boban radio anlaser, on mi je nabavio novi automat, jer to svakako ne znam gde bih nasao i koji je dobar. Ali ulje, filteri, spaneri, delovi trapa, kocnice itd., ako znas sta zelis da sipas u auto i montiras na njega, bolje sve ponabavljaj, pa onda sa punim gepekom na servis. Ako nisi siguran sta je dobro i sta zelis, javi se majstoru na vreme, da ti proveri cene itd i onda mozes i preko njega, mislim da Boban ima dobavljace za delove.

Kod mene je:

Ulje - BMW LL04 5W30

Filteri - KNECHT

Spaneri - INA

Kajisevi - Continental

Viljuske i sileni - MEYLE HD (dobar i Lemforder)

Nosaci motora - SWAG i LEMFORDER

Kocnice - ATE Power Brake

Opruge - SPIDAN

Amorti - SACHS

Grejaci - BOSCH (moze i BERU)

Separator uljanih cestica - original kod Radulovica

Link to post
Share on other sites

Hvala Ticovmane. Zvao sam pre neki dan Vojvodica, i zakazao za 21.8.(posto je sada na godisnjem) pregled vozila na dijagnostici i onda sta bude potrebno da se radi,da sve bude mehanicki u najboljem redu. :)

Bio sam kod Bobana(skroz ok lik) juce direkt sa carine da mi vidi siber, ali mi rekao da bi morao da skine ceo tapacirung plafona i da budem bez auta bar 2 dana, sto mi sada ne odgovara...i pritom samo delovi oko 100e+ruke ne znam koliko. A pitao i za zadnje podizace, posto imam one kurble :) kaze oko 800e bi to bilo, sto mi je sada puno, dobri su onda i ovi sa kurblama. :D Sada cu mehaniku da pregledam i ako nesto slucajno ne valja da zamenim, a ovo moze i da ceka. :)

Link to post
Share on other sites

Mnogo para brate to za podizace, po meni je bolje pogledati Šabac varijantu, tj. polovni delovi, pa ako je neki podizač neispravan, a naročito ako mu je sajla neispravna (da ti daju za male pare ako su sajle s*ebane, to se zavrsava kod lika u NS-u veoma povoljno i to preko Bobana). Ne bih uzimao nove delove, mnogo para bre. Malo je nezgodno sto bi morao i tapacirung zadnjih vrata zajedno sa rukohvatom menjati (na rukohvatu je prekidac podizaca, a na tvom tapacirungu ce ostati rupa od kurble ako se ne varam), pa onda centralna konzola napred za podizace tj. za sva 4 prozora (ako je kod tebe paket samo sa prednjim podizacima). Ma druze ostavi tako, ja ne pamtim kada sam poslednji put spustio jedan od zadnjih prozora.

Za siber OK, to je veoma odgovorna popravka, a ne bih davao svakom da mi cacka oko sibera, da ne bude zimi ili po kisi da drzis lonac u autu posto siber curi.

Link to post
Share on other sites

I ja kazem, ali ne znam da li je u opste i mislio na nove delove za podizace ili polovne, uglavnom puno za tako nesto. Treba druga konzola za podizace, tapacirung se ne menja nego se samo stave cepovi na rupe za kurblu, za instalaciju ne znam, trebalo bi da ima vec u sebi pripremu za podizace. Uglavnom, cekace neku drugu priliku, ako ih u opste budem i menjao. :)

A sto se sibera tice uradicu ga sigurno, ali ne prokisnjava, vec se teze otvara i pucketa, kao da se rasusio, mozda se treba samo podmazati.

Danas sam ga registrovao..pa idemo polako dalje, jedno po jedno... :)

Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je mislio na nove delove, on nije u fazonu da ti nabavi polovno osim ako drugo rešenje ne postoji.

Vozaj ga matori, uživaj u autu, ako treba sredi šiber, servisiraj i piči. Ostavi neki štek sa strane, obično nešto u prva 2-3 meseca dođe na red da se sređuje, to je ono kada kupuješ auto, sedneš u njega, ono kao da si seo u avion, sve ekstra. Posle nekog vremena vožnje počneš primećivati da neke stvari nisu skroz kako Bog zapoveda (često bude nešto oko trapa, gume, felne bi se mogle malo ispravljati i sl.), pa onda hoće da bude troškarenja.

Link to post
Share on other sites

Moguce, ali mi je bas puno sada, a nije nista sto mora da se radi. :)

Ma da, tako sam i mislio...idem 21. kod Vojvodica na pregled, pa ce mi on covek reci kakvo je stanje, i sta treba da se menja. Za sada ja znam da treba levi nosac motora(samo je popustio, nije pukao, a ne znam jel se to doteze ili se menja) ali onda bi menjao oba u kompletu da sam miran. Kazu da im je to boljka. I menjacu ulje i sve filtere sigurno...a za ostalo ce reci majstor, ako bude trebalo jos ista da se radi. :) A sto se felni tice, znaci kao nove su, ne znam da li imaju u opste i koju ogrebotinu malu, a ne verujem da bi onda mogle biti iskrivljene. :) Uglavnom, u utorak cu znati detaljnije stanje, pa javljam. :)

Link to post
Share on other sites

hvala za savet

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ljudi, napravio sam mali lapsus pre jedno tri meseca. Naime tek sad sam skontao da sam prekrstio majstor Bogdana u Bobana (i ja sam mislio da je pravo ime Boban dok se nisam danas čuo sa njim), pa me čovek zamolio, poto ga sad i ostali već tri meseca krste kao Boban, da promenim to (valjda se čovek stvarno smorio). :D

Zamolio bih administratore da, ukoliko postoji mogućnost, promene naziv teme u "Majstor Bogdan - Novi Sad" umesto "Majstor Boban - Novi Sad". A takođe izgleda da postoji i neki mehaničar koji se zove ba Boban u blizini, a nisam nikad ni bio kod njega niti čuo neku preporuku, pa da ne ispadne da neko od članova zaluta kod pogrenog majstora.

No u svakom slučaju:

Bogdan: 063/891-79-49 (ima sada jo jedan br. 065/891-79-49)

Svaka preporuka!

Link to post
Share on other sites