Recommended Posts

Pre nekoliko dana sam promenio flexi crevo na 320d, i onda je auto poceo da trese u leru (dok je u pokretu sve dok nestane na 0) i osecaju se vece vibracije na volanu i menjacu. Jel je moguce da je od flexi cevke zajeban neki nosac motora? Dobio sam dobru cenu za TOPRAN nosace, oba za 60-tak evra. Jel ima neko iskustva sa ovom markom?

Link to post
Share on other sites

menjao sam ih u februaru i od tada sam presao 7000km..

stari nosacu su mi se raspali totalno bili, svek kao zamenicu, zamenicu i kad sam zamenio druga prica...nosace sam platio po 15 komad kod nas u beogradu

Link to post
Share on other sites

tek treba da idem da ih uzmem, nisam siguran za marku. Jedino sto sam pitao coveka je koliko mogu da mi potraju ti nosaci, i sam je rekao da ne zna jer su putevi u Beogradu katastrofa i da mogu brzo i oni da odu. Kad saznam marku javicu. poz

Link to post
Share on other sites

Ako je podrhtavanje pocelo da se oseca posle izmene Flexi creva na auspuhu onda to nema nikakve veze sa nosacima motora.Radi se o nestrucno ugradjenom flex crevu.Sad sve zavisi kako je ugradjeno flexi crevo i dali mu ima spasa ili ne.U najvecem broju slucajeva ceka te kupovina novog flexi creva ako ne i celog pocetka auspuha ako je majstor bio totalni fus kao sto to odavde izgleda....Ako jos napred imas katalizator onda je veselje jos vece....

U svakom slucaju ja bih prvo posetio nekog ko zna sta radi pogotovu kada su flex creva i auspusi u pitanju na Bmw dizelu......

Link to post
Share on other sites

Najbolji u Skoplju je, oficijalni uvoznik asso auspuha, bas zato sam otisao kod njega, platio 30 evra a mogo sam i jeftinije da prodjem. Sad sam se vratio od majstora kaze da je jedan drzac motora popustio i sa novom flexi cevkom se osecaju vibracije.

Link to post
Share on other sites

Ma nema nikad kraja kolima, gledao je i drzace menjaca kaze da nisu original jel nemaju zig. A vibracije su garant zbog krutije flexi cevke, bem mu ... Kad pocne nema kraja :))Jedno pravis drugo se kvari...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Promenio sam i drzace motora, vibracije su ostale. Idem sutra u servis gde sam menjao flexi crvo, probacu jos jedanput fino. Vozio sam i do BG i nazad nije se smirilo ili omeksalo crevo.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jel je moguce da sa CO2 aparatom kad je vario flexi crevo da je zagrejao remenicu i da sad ona vibrira? Bio sam kod 3-4 majstora kazu da je flexi crevo ok. Ali vibracije u mestu su mirne, cim posnem da vozim naglo se povecavaju, pa se u voznji (dok je u brzini) smire, kad izbacim u ler eto opet jake vibracije. Sta mislite jel remenica gotova?

Link to post
Share on other sites

Interesantno je to sto vibracije pocinju cim malo podjem pa se posle izgube dok vozim (u brzini dok ubrzavam ili motorno kocenje nema vibracija) sve dok nepustim auto u ler- kad je u pokretu u leru trese, sve do totalnog zaustavljanja gde se smiri.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Interesantno je to sto vibracije pocinju cim malo podjem pa se posle izgube dok vozim (u brzini dok ubrzavam ili motorno kocenje nema vibracija) sve dok nepustim auto u ler- kad je u pokretu u leru trese, sve do totalnog zaustavljanja gde se smiri.

meni se isto ovo desava... ima li neko resenje...? :o

Link to post
Share on other sites

- ja kupio pre 3-4 meseca lamforder drzace motora za moju 320D M47 takodje i drzace menjaca iste marke reko kad menjam nek bude sve novo i prvih par dana sve bilo ko san nakon toga su pocele da se osecaju blage vibracije, sve sumnjam da drzaci nisu bili originalm, platio 45e kom, pitao kod radulovica kad sam nabavljao i tamo su kostali original BMW oko 90e dakle duplo skuplje.... bolje da sam kupio dva original nego sad da ponovo menjam drzace i otkosta me 100e skuplje nego da sam kupio original...

- nego primetio u zadnje vreme kad malo izvucem auto npr u drugu brzinu i u trenutku kad pritisnem kvacilo da promenim cuje se nazad u trapu (verovatno) neki tup udarac i to onako prilicno jako , nisam siguran sta bi moglo da bude dali je diferencijal ili vesanje, takodje se cuje isti zvuk kad idem u rikverc pa ubacim u prvu i krenem ... imao neko slican problem ???

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

eto potrajase Lamforder nosaci motora 14 meseci i zreli za zamenu, primetio prvo da mi motor poskoci kad upalim auto i cuje se tup udarac, u medjuvremenu je bilo sve teze i teze krenuti iz mesta a da se ne zatrese motor, bio na kanal i to je to...

razocaran san da su nosaci motora koji su placeni zbirno 110e izdrzali jedva nesto vise od godinu dana ili sam moguce dobio neke kopije ... :) nisam siguran gde da se obratim za nove a da nije u delti i radulovicu jer su tamo 90e komad???

Link to post
Share on other sites

uzoa preko nekog lika koji valja BMW delove al izgleda da je bila pusiona, naso ga na oglasima milim Kupujem Prodajem da je u pitanju.. Opeko sam se :punish: izdrazli su oko 10k Km... Razmisljam da obidjem neki od otpada u Nisu da pogledam polovnjake ako na nekom ima original i da su u dobrom stanju izdrzace vise nego ovi Lemforder (kobajagi) ...

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
On 8/23/2012 at 1:32 AM, VladeBimer said:

Jel je moguce da sa CO2 aparatom kad je vario flexi crevo da je zagrejao remenicu i da sad ona vibrira? Bio sam kod 3-4 majstora kazu da je flexi crevo ok. Ali vibracije u mestu su mirne, cim posnem da vozim naglo se povecavaju, pa se u voznji (dok je u brzini) smire, kad izbacim u ler eto opet jake vibracije. Sta mislite jel remenica gotova?

Kako si resio proble,, kod mene isti slucaj?

Link to post
Share on other sites