Recommended Posts

Isti i kod mene. Meni je rekao ovaj sto radi auspuhe da dodjem da stavi neki dodatni nosac auspuha. E sad da li ce pomoci ne znam. Meni su Lemforder oba nosaca motora promenjeni pre par meseci i vibracije i dalje

Link to post
Share on other sites

Ajd ispocetka da napisem:

Poceo je da mi se pojavljuje neki zvuk/vibracija u kabini na 30-80km kad izbacim auto iz brzine i krecem da usporavam isto je drzao kvacilo ili ne to se pojavljuje.

Zamenuo sam prvo flexi crevo, lokalni majstor,neznam da li je original ili neko zamensko, dao je garanciju 1god i isto se desavalo.

Posto je dosao na red mali servis odradim i to, pregledana je remenica i ostali kaisevi isto ok, zamenjeni i nosaci motora stavljeni cortego,usput odradim i predihtavanje bosh pumpe i zamenim prednje mortizere, odradim anlaser i alternator, zamenim  kardan gumu i neki stabilizator.

Par majstora je pregledalo flexi crevo i svi kazu ok, nigde ne dodiruje. Zadnji majstor nadje mi da nosaci nisu za moj model i da kolevka ima malo lufta na otvoru gde dodje jedan nosac i da je nesto budzeno. Narucim drugu kolevku i nosace Lemforder i smanje se vibracije ali su i dalje prisutne...

Rece mi jedan drugar zamajac?

Jel resio neko problem?

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, StunterSM said:

Ma pretvrdo flexi crevo. Jos ako je remenica malo u debalansu eto veselja. Da napomenem da ta remenica moze lako da odjebe nosace motora za kratko vreme

Kod mene je Flexi crevo 100/60. Da li je to fabricka velicina? 
 

Link to post
Share on other sites

Bio sam danas kod majstora sto je radio auspuh, kaze da je dobro flexi crevo ugradio i da nije prvi bmw sto je radio i da se niko nije zalio.

Neka ideja sta jos da promenim?

Link to post
Share on other sites

Nesto mi sinoc puklo pod nogom tj iz kvacila i posto je bilo tvrdje sad je malo omeksalo,normalno je sve radilo posle toga.

Jel bezbedno voziti ovako, da li mogu jos nesto ostetiti vise?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ajd da pokrenem ponovo ovu temu mozda neko pomogne? :)

Nisam dopisao da sam na kraju zamenuo remenicu radilice, vodenu pumpu i visko ventilator (neko sjebo navoje...),stavio originalni neservisiran komplet auspuh a vibracije i dalje prisutne...

(Moje ugradjeno flexi crevo je malo duze od originala al nije ni to problem)

Otisao na more vratio se sve radi, lepo ide al na leru nesto podrhtava.

Jedan majstor mi rece bosh pumpa

(koja je pre svega i bila problem tj nije palio iz prve i posle predihtovanja i nekog pomeranja paljenje se popravilo al vibracija je ostala).

On mi kaze:ako na maloj brzini (20-30km) kad pocnem da stiskam kocnicu kazaljka od potrosnje goriva umesto da pada ona pocne da skace i tek kad stanem skroz ona padne na nulu, onda je bosh pumpa...

Jel moguce da je pumpa ili da dizne ( dizna curi umesto da prska,rece neko..) prave problem pa nema taj ler koji se odrazi dalje...?

Help! 

:)

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Da dopisem ovde desavanja posle provere dizni:

Skinuli dizne odneo na proveru sve su bile iste, zamenuo neka crevca i doterao mi auto.

Posto je u kabini smrdelo na dizel hteo sam malo da ga "razvucem" i isteram taj zaostali dizel iz motora i proverim jel ide bolje, ali:

Izgoreo mi je jedan klip, cilindar dobio riseve i radilica micro pukotinu, turbina se raspala.

Prvo sam trazio drugi motor pa zbog carine/domacih papira ipak odradim moj motor posto mi je i majstor ponudio drugarsku cenu za sve to.

Uradjeni cilindri, glava, karike, dihtunzi,lezajevi,ulje - novo, stavljen 1 ili 2 klipa druga, radilica,lanac,dizne -polovno, bosh pumpa ponovo poslata na proveru i prestelovana, turbina polovna orig dobra isto poslata u s. mitrovicu na proveri i uradjeno sta je vec moralo (ciscenje...),verovatno sam nesto zaboravio da dopisem.

Uglavnom sta je moralo novo to je stavljeno, ostalo polovno dobro sa drugog auta, zbog onih vibracija isli smo da sto vise drugih delova stavimo.

Prvi utisci posle razradjivanja da auto ide bolje nema onu knedlu, lepse povuce, to sam sve osetio na 3-4000 obrtaja preko toga za sada nisam vozio, jos ga razradjujem. :)

 

A sad tuzni deo, prvi problem i dalje nije resen,vibracije su i dalje prisutne, kad sam cistio sneg sa krova primetim da mi jako trese i zadnje tockove tj kad stavis nogu na gumu osetis da bas trese kao da auto vise trese u zadnjem delu nego u prednjem.

Letos je menjana guma kardana i jos nesto i nesecam se i kao tu je sve ok, jel ima tu nekih stvari/lezaja koje bi se mogle proveriti/zamenuti?

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Nazalost...

Samo bosh pumpa nije menjana vec je dva puta slata na proveru i na skali od 10 majstor je rekao 7/8.

Menjano je:

-remenica (dva puta)

-auspuh komplet proban sa drugog 520d

-nosaci motora (dva puta)

-zamajac nov stavljen

-radilica (dva puta)

-dizne sve promenjene

Ima jos stvari koje su probane, ove su bile osnovne za tu vibraciju/tresenje motora u leru.

Link to post
Share on other sites

Da dodam proban je menjac i original nosaci skinuti sa drugog 520d i opet isto.

Ostaje jos bosh pumpa.

Jel ima neko da pozajmi bosh pumpu na probu? :)

(520d ili 320d automatik)

Jel ima neko neku neispravnu za bacanje... ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odradjena i bosh pumpa, sitne vibracije i dalje prisutne, sad se vracam ponovo na auspuh da probam sa jos jednim...

Koliki ler treba da bude na 520d 2003g, kod mene je sad 850 obrtaja.

Link to post
Share on other sites