koji motor u e30 *kockicu


Recommended Posts

pozdrav

dobio sam od tasta na poklon 316 ( karburator ) `87god ( posle 2 godine kukanjakockicu u eextra stanju, limarijski nema ni jednu tackicu. Nove gume, atest plina , nova 4 amorta , trap sredjen. Dato oko 400e za sve , u zaista je u top stanju. NIkad udaram dugo je kod njega uzet od prvog kupca u Srbiji dakle nije uvoz i muckanje neko...

E jedino sto mu fali je motor, njemu blokirao posle 280 000km i otisao u vecna lovista. Generalno da se sredjuje mislim da se ne isplati, pa rekoh da vas priupitam sta staviti u njega, a da pasuje bez velikih prepravki. Kad vec menjam nebih stavljao opet ovu mrcinu koju molis dok ne krene...

pa ako je neko raspolozan da mi da savet sta da jurim da kupim polovno. ( dal mogu i menjac i ostalo da koristim ili bi kad bi kupovao motor morao i sve to da menjam ? )

hvala

p.s. nekako mislim da bi najbolje lego m20b20 :) al sta cu onda sa plinom ? i ostalim sto imam... a nisam bas pri parama tj budzet je bas bas ogranicen

Link to post
Share on other sites

Ako hoces BMW motor onda, m42b18 iz e30 (ako mozes da nadjes dobar), ili nesto malo ozbiljnije m50b25 ali moras da prepravis neke stvari. Ako je budzet problem onda uvek moze m40b18 ili nesto tako mada je to takodje slab motor. Imam m20 i nisam neki veliki ljibitelj (postao skup)

Ako neces BMW motor (znazi prepravke) mozes da biras ali mozda prodjes jeftinije.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

m50b25 je vise od 2000cc , sta mislis o M50B20 ? Kolke su prepravke? on bi najbolje lego 150ks je i previse za kockciu za moje potrebe ( mada tad bi moro i deo plinske instalacije da menjam )

vidi ne mora da leti, bilo bi lepo da ide bolje od ove mrcine a da pritom mi sve pasuje sto vec imam pa i plin ma m42b18 jedan majstor mi rece ide sekvent ? a gde jos i to da kupujem

sta moze da stane jos pored bmw motora ? moze i ta opcija nije iskljuceno ako je povoljno

Link to post
Share on other sites

pa stojim sa max 300e za sve... m10 vec imam motor i za njega plin i ostalo ... al se ne isplati raditi generalnu jer je klip sa sve klipnjacom izleteo i narpavio haos

nego reko kad menjam da menjam , posto su cene veoma sline, vidim cak i polovne strance za male pare, skinem sto mi treba motor sedista i jos po nesto i taman ostatak moze da se proda po oglasima za cenu samo motora dakle da budem i u plus mozda mada dosta je na pozitivnu 0 ... motor ako treba i ocarinis al ako treba ?

razmisljanja?

Link to post
Share on other sites

Sa 3 glave jedva da ces moci ruke da platis nekom ozbiljnom majstoru!

Ako mislis da to sve radi kako treba i da bude pouzdano,moras malo vise da se otvoris!

Link to post
Share on other sites

Pa motor je oko 200-250 a ugradnju rade na 3 mesta za 50e pitao sam , doduse rekli su ako nema velikih prepravki i da nadjem sa karburatorom motor.

E sad sta se uklapa u to da nema velikih prepravki koji motor da jurim ? m40 ? m42?

vise od 300e nemam i ovo cu jedva da skrpim na pozajmice sa strane a kad cu ga registrujet.

Link to post
Share on other sites

taman sam imao neke prijedloge ali sam onda citajuci temu dalje kroz postove shvatio da se i ovaj put radi samo o krpljacini da auto bode mobilan sa sto manje ulaganja.

ako je tako dobar primjerak kao sto kazes, zao mi je sto je dosao u takve ruke.

LP

Link to post
Share on other sites

Pa jeste dobar zaista extra stanje zato se i trudim da ga osposobim, a dobijam 300e kesh odmah da ga dam u ovom stanju a vidi i da dam 300e za motor vec mogu da kupim za te pare i da biram kockice po oglasima u voznom stanju. Rado bih ja ulozio i 1000e al nemam ih ! I ovih 300e ima dobro da istpim, ako ti zao ti dodji kupi ga pa ga sredi meni bi i poly jos bolje zavrsio posao. Jer ne uzimam ovaj bmw da ga lickam vec da ga koristim za sve sto mi treba.

Link to post
Share on other sites

Pa motor je oko 200-250 a ugradnju rade na 3 mesta za 50e pitao sam , doduse rekli su ako nema velikih prepravki i da nadjem sa karburatorom motor.

E sad sta se uklapa u to da nema velikih prepravki koji motor da jurim ? m40 ? m42?

vise od 300e nemam i ovo cu jedva da skrpim na pozajmice sa strane a kad cu ga registrujet.

M42 zaboravi sa tim budzetom... Jer on ti u autu nece izaci ispod 500-700e. Bolje da juris M40 njih ima koliko hoces i moze da se uzme u male pare kompletan!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

naso sam m10b18 ali sa injectionom iz 318i

nebi trebao da bude problem sa ubacivanjem ? ovaj majstor sto je kod njega sad auto nesto gundja sto nisam nasao isti model sa karburatorom :)

sta mi je sve potrebno osim motora ? instalacija ? detaljno da znam sta da trazim pri kupovini.

hvala

Link to post
Share on other sites

naso sam m10b18 ali sa injectionom iz 318i

nebi trebao da bude problem sa ubacivanjem ? ovaj majstor sto je kod njega sad auto nesto gundja sto nisam nasao isti model sa karburatorom :)

sta mi je sve potrebno osim motora ? instalacija ? detaljno da znam sta da trazim pri kupovini.

hvala

Pa nek skine tvoju usisnu granu sa karburatorom pa nek prebaci na taj drugi motor. Mali će problem imati jer usisni kanali na glavi nisu isti, to mora da reši. Inače galve motora i usisne grane kod 1.8 i 1.6 M10 su iste.

Link to post
Share on other sites

Gundja zato sto ce morati da provuce instalaciju i creva za pumpu za gorivo ;)

Osim toga instalacija i kompjuter svakako, protokomer

A pumpa i ispravan protokomer kostaju stotinak evra, verovatno je bolja opcija kao sto rece alexxx da pakujes opet karburator

Link to post
Share on other sites