Recommended Posts

evo i ja da se nadovezem na temu posto imam slican problem,prvo je pocela obrtaljka da me zeza kao radi ali zastajkuje iliti ne dize i spusta ravnomerno nego kao da zaglavi negde pa proradi a kilometar sat radio normalno a sad crko kilometar sat a obrtaljka radi normalno aj pomozite ako neko ima predstavu sta to moze da bude ??? da dodam ostali pokazivaci rade normalno .

davac na diferencijalu pogledaj,ocisti

Link to post
Share on other sites
Guest Sale Formulica

naso sam davac ,ocistio konektore spojio provozao se radi :D,parkiram auto ugasim upalim ponovo krenem da se vozim ponovo ne radi :(,da li je to samo do konektora ili mozda ima jos nesto

Link to post
Share on other sites

Otiđi električaru, može biti da su trule žice davača na diferencijalu meni su bile katastrofalno loše tako su tu bile intervencije oko instalacije....a možda imaš i neki spoj u tabli kod mene je tako sve bilo, bar po riječima električara :unsure: sad je sve oki-doki :preved: ali nisu mi jsne sijalice nikako, mada im je cijena 0,25 eura komad tako da nije čudo što rikavaju :acute:

Link to post
Share on other sites

Ja imao takav problem,probaj opet da procackas na diferencijalu i vidi da li radi,hoce da se razidje ta dzeksnica na davacu od starosti vode,toplote.......,ja sam recimo zaglavio parce plastike(kajlovao)i nikad vise problema.A inspection moze da bude da je vreme za zamenu ulja ili nije ponistena inspekcija prilikom sipanja

Link to post
Share on other sites
Guest Sale Formulica

ma resetovao mi majstor lampice kad sam menjao ulje nije to, j***m li ga ,a to kajlovanje nije losa ideja probam pa javim mada putujem sutra pa necu biti tu neko vreme kad se vratim sredicemo sve cakum pakum :preved:

Link to post
Share on other sites

ispravka//za ulje bi trebalo da upali oil service,a inspection je mozda vreme za veliki servis jbm ga

Meni stalno svijetli inspection otkad mi je majstor radio tablu, dotad je bio oil service, ali nije ulje prešlo ni 3000 još a polusintetika je unutra 10-40 minimalno bi trebalo da pređe 7000 da je najveći šrot.

Link to post
Share on other sites

Ne moze da se resetuje ni oil service ni inspection ako su neispravne baterije u satu, tj. moze ali ne moze da sacuva informaciju

Ne radi inspection ni oil service na osnovu toga koje je ulje sipano :)

on proracunava servisni interval na osnovu podataka o brzini auta, broju obrtaja i temperaturi motora

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest Sale Formulica

ja malo cacno nesto oko onog davaca na difu i evo sad ponovo radi kilometar sat :D ,jedino sam primetio da mi baguje merac benzina stalno nesto igra ona kazaljka a lampica za rezervu se ne pali a znam da nemam benzina u rezervoaru ,mozda se neko kradom uvuko u garazu i nalio mi 10-ak litara :lol: , da nije gremlin :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...