Recommended Posts

Pozdrav svima...imam na e34 524td problem.

Da li moze neko da mi objasni kako je moguce da kada zakljucavam-otkljucavam auto daljinskim,blicnu mi zmigavci samo leve(vozaceve) strane a desne ne??? Trazio sam kvar,sve zice i konektori su na svojim mestima.Zmigavci zasebno rade bilo,kada ukljucujem sa volana (levi-desni) ili kada uljucim sva cetiri.Malo mi glupo,pa ako neko zna,molim da mi pomogne.

I kako da povezem senzor radilice,jer ga nemam,treba da ga stavim,ali ne znam gde da povezem,pa ako imate neku semu bilo bi odlicna pomoc.

Hvala...

Link to post
Share on other sites

Da li ti je daljinski fabricki ili aftermarket?

Stvarno ne znam,daljinac u kutijici od kljuca(skakavca)...a pored sam dobio kljuc zasebno.Da li to ima veze?Da li ce mozda proraditi ako odem i napravim drugi kljuc,onaj sto ima prekidace na sebi?

Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je problem u izvodima koje imas sa alarma nisu lepo spojeni gde treba, vidi prvo ovo sto te je vranjin pitao koji je alarm, pa ce time mnogo da ti se kaze. Sa kljucem nema veze. Ko ti je rekao da ti fali senzor radilice, jel ti motor radi?

Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je problem u izvodima koje imas sa alarma nisu lepo spojeni gde treba, vidi prvo ovo sto te je vranjin pitao koji je alarm, pa ce time mnogo da ti se kaze. Sa kljucem nema veze. Ko ti je rekao da ti fali senzor radilice, jel ti motor radi?

Evo ovako...nemam alarm,na autu je samo centralna brava,njegova originalna sa daljincem koji sam dobio uz kljuc.Neka sema,ili tacnije gde bi mogao da postoji neki prekid me zanima.Nemoguce je da jedna strana odradi zmigavce,a druga ne...nesvakidasnje stvarno!!!

Senzor sam nasao drugi,treba da ga ugradim.

Link to post
Share on other sites

Najverovatnije neka konekcija.

Senzor je na dzek tako da stari samo otkacis i zakacis novi.

Prijatelju,imam problem u vezi te konekcije senzora.Neko je pre mene pokidao konektor tako da vidim samo dve zice.Danas nabavim drugi senzor sa prikljuckom,ali imam samo dve zice,umesto tri koliko ima na njemu??? Pokusavao sam to da resim ali nisam uspeo.Radi li to na tri ili dva pina? Neka sema bi mi stvarno pomogla?

Link to post
Share on other sites

Nema sanse da nadjem bilo kakvu semu za dizela. Za benzince ima ali za dizela ne mogu da nadjem. Vidi kod nekog ko ima kao tvoj motor. Ako naletim na nesto javim.

Link to post
Share on other sites

Nema sanse da nadjem bilo kakvu semu za dizela. Za benzince ima ali za dizela ne mogu da nadjem. Vidi kod nekog ko ima kao tvoj motor. Ako naletim na nesto javim.

Danas sam bio kod elektricara.Ne moze bez sheme ni on,mada se drzi iskustva ali ga buni kako da poveze.Samo zelim da kazem koliko moze neozbiljnost (biveseg vlasnika da pokida konektor) da napravi problem.Neko i ne zasluzuje da vozi BMW..

Link to post
Share on other sites

Danas sam bio kod elektricara.Ne moze bez sheme ni on,mada se drzi iskustva ali ga buni kako da poveze.Samo zelim da kazem koliko moze neozbiljnost (biveseg vlasnika da pokida konektor) da napravi problem.Neko i ne zasluzuje da vozi BMW..

Molim za pomoc!!! Pronasao sam ispod inst.table ugradjen modul centralne brave.Znaci nije original...a problem je isti.Sva vrata rade da napomenem,samo zmigavci NE.Predhodni amater je zicu za signal za zmigavce povezao kod prekidaca za sva cetiri zmigavca,ali to nije uradjeno dobro jer mi se pale samo levi zmigavci...a desni NE..

ZNA LI NEKO GDE DA POVEZEM TAJ SIGNAL...ocigledno da je pogresno to mesto,prekidac za sva cetiri kod menjaca..hvala!

Link to post
Share on other sites

ZZa dizela i benzinca je verovatno isto vezano, deo oko zmigavaca, pa za pocetak u rubrici uradi sam, korisni linkovi nadji i skini semu za e34.

Link to post
Share on other sites

Mesto je donekle pravo, na prekidacu za sva 4 migavca, imas plavo-zelenu zicu za levu stranu i braon-plavu za desnu

E sad tvoj problem je sto se za levu stranu prekida plus za migavce i relej a za desnu minus koji ide preko N17 (crash control modula) na relej migavaca, pa je onaj ko je doveo tu kablic sa centralne to video i povezao samo levu stranu

Jedno od resenja je da se taj kablic odvede i na deo za desnu stranu, odnosno iza releja K16 na plavo-braon zicu, sa diodom ako je potrebno

Link to post
Share on other sites

Mesto je donekle pravo, na prekidacu za sva 4 migavca, imas plavo-zelenu zicu za levu stranu i braon-plavu za desnu

E sad tvoj problem je sto se za levu stranu prekida plus za migavce i relej a za desnu minus koji ide preko N17 (crash control modula) na relej migavaca, pa je onaj ko je doveo tu kablic sa centralne to video i povezao samo levu stranu

Jedno od resenja je da se taj kablic odvede i na deo za desnu stranu, odnosno iza releja K16 na plavo-braon zicu, sa diodom ako je potrebno

Tako sam i uradio,da ti javim doveo sam signal do zmigavaca na palici za zmigavce i diodama odvojio levu i desni stranu.Radi!!! Sada sam u akciji da nadjam oroginalni i ispravni modul,da zamenim moj(ovaj budzen) i da sve radi kako treba,znas..prozori,zatvaranje i otvaranje...sve..Ako ima neko.neka se javi kupujem..pozdrav i hvala ti B)

Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je problem u izvodima koje imas sa alarma nisu lepo spojeni gde treba, vidi prvo ovo sto te je vranjin pitao koji je alarm, pa ce time mnogo da ti se kaze. Sa kljucem nema veze. Ko ti je rekao da ti fali senzor radilice, jel ti motor radi?

Motor radi,uradio sam generalnu,nisam zalio da bude sve...ali eto nije ni postojao senzor ranije,nabavio sam drugi postavio sam ga,ali ne umem da povezem jer je neko pokidao zice konektora.Ako je potrebno mogu da slikam i stavim sliku da mi neko pomogne da taj signal usmerim ka satu.

Unapred zahvaljujem :prankster2:

Link to post
Share on other sites