Registracija vozila na invalida


Recommended Posts

Kakvi su propisi sada ? Iskustva ? i Da li moze da se napravi ovlascenje u sudu da ja recimo ako hocu da registrujem kola na invalida mogu u njegovo ime da kupim prodam registruje..... taj auto

Ko zna nesto vise o tome nek napise ..

p.s. trazio sam u search nisam nasao nista..

Link to post
Share on other sites

Kao sto ti i Zlaja rece,samo jedan auto moze da se vodi na invalida,ostalo je sve isto kao i pre. A punomoc,ovlascenje,samo iz suda. Verovatno znas da ako ga uvozis nemas pravo otudjenja tri godine,osim ako bi platio razliku carine i poreza naknadno.

Link to post
Share on other sites

kako to da proverim da li samo jedan auto moze i to ne verujem da ce ograniciti zasto invalid ne bi mogao biti vlasnim aviona jahte...to mi je bezveze...

Link to post
Share on other sites

Iskreno, trebalo bi skroz revidirati sistem plaćanja registracije, počev od toga da mora da se čeka u SUP-u, umesto da se završi na tehničkom ili čak on-line preko interneta, pa do cena registracije, gde bi najpoštenije bilo, ako se već želi "socijalna verzija", da se plaća procenat od realne tj. kataloške vrednosti automobila...

Ali ne verujem da će se ovo desiti u bližoj budućnosti.

A invalidima dati neki popust, tipa 50%, ali da ako ikoga ovašćuju, to može biti samo i isključivo član uže porodice (otac, majka, sin, ćerka, brat, sestra). Tako bi jedino bilo fer. A to svi želimo, zar ne?

Link to post
Share on other sites

Iskreno, trebalo bi skroz revidirati sistem plaćanja registracije, počev od toga da mora da se čeka u SUP-u, umesto da se završi na tehničkom ili čak on-line preko interneta, pa do cena registracije, gde bi najpoštenije bilo, ako se već želi "socijalna verzija", da se plaća procenat od realne tj. kataloške vrednosti automobila...

Ali ne verujem da će se ovo desiti u bližoj budućnosti.

A invalidima dati neki popust, tipa 50%, ali da ako ikoga ovašćuju, to može biti samo i isključivo član uže porodice (otac, majka, sin, ćerka, brat, sestra). Tako bi jedino bilo fer. A to svi želimo, zar ne?

Izvinjavam se na trollovanju, ali samo i ja da dodam neshto. U Sloveniji zavrshish sve na tehnichkom, i tablice i saobracajnu, tamo sve platish takodje, plus tehnichki za novije aute vazhi 2 a za potpuno nove 4 godine. Dodjesh i obavish sve za cca 5 min i sve na jednom mjestu.

Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se na trollovanju, ali samo i ja da dodam neshto. U Sloveniji zavrshish sve na tehnichkom, i tablice i saobracajnu, tamo sve platish takodje, plus tehnichki za novije aute vazhi 2 a za potpuno nove 4 godine. Dodjesh i obavish sve za cca 5 min i sve na jednom mjestu.

Nažalost što smo mi daleko od Slovenije po tom pitanju ;)

Link to post
Share on other sites

Iskreno, trebalo bi skroz revidirati sistem plaćanja registracije, počev od toga da mora da se čeka u SUP-u, umesto da se završi na tehničkom ili čak on-line preko interneta, pa do cena registracije, gde bi najpoštenije bilo, ako se već želi "socijalna verzija", da se plaća procenat od realne tj. kataloške vrednosti automobila...

Ali ne verujem da će se ovo desiti u bližoj budućnosti.

A invalidima dati neki popust, tipa 50%, ali da ako ikoga ovašćuju, to može biti samo i isključivo član uže porodice (otac, majka, sin, ćerka, brat, sestra). Tako bi jedino bilo fer. A to svi želimo, zar ne?

Milsim da preterujes...

ono sto svi zelimo jeste siguran posao plata recimo vece od 600-700 e manju...normalnu i efikasnu birokratiju e to bi bilo fer i svi zelimo...a fer i postenim potezima necemo debatovati jer se sve svelo na pljackanje...guras..neku pricu a osnovne stvari ne postoje i ne rade u ovoj zemlji. Ako odes u Beograd recimo da prevedes kola taj posao traje cekas ovde onde,tamo ovamo gore dole banka posta i na kraju u supu kazu ...pao sistem.. ( izgoreo dabogda) nekoliko situacija sam naisao na problem na registraciji tipa sta si sad dosao da ja nemogu da pijem kafu. Bezobrazluk... a te registracije na invalida. i to 1 kola po coveku ucinile su sledece svi bogatasi iz principa ne daju 1500 e drzavi za reg. vec su oko sebe okupili krug invalida i drze// tako da su mnogima ne dostupni... a sve je pocelo iz vremena kad je dragan stojkovic piksi krenuo da uveze ferrarija a dinkic cuo odmah odrezao uredbu...

Link to post
Share on other sites

ono sto svi zelimo jeste siguran posao plata recimo vece od 600-700 e manju...normalnu i efikasnu birokratiju e to bi bilo fer i svi zelimo...a

Naravno da želimo sve što ti pominješ, ali za to ćemo se malo načekati tih minimalnih 600-700e i da nezaposlenost bude na nivou od nekoliko procenata. Za sve to treba da se naprave mnoge nove fabrike, nova radna mesta, da velika većina posluje profitabilno, da bude mnoooogo manje korupcije itd itd. Tek kada toga bude, biće osetno manje i birokratije u suprotnom otpustiti ogroman broj prekobrojnih u državnom aparatu inače bi bili veliki socijalni nemiri.

Link to post
Share on other sites

trebaju mi linkovi ka odredbama u zakonu gde jasno pise sta i kako moze... ne mogu da nadjem...

Link to post
Share on other sites

brate sta ti nije jasno. invalid moze da ima samo jedan auto na sebi registrovan. ne bitna kubikaza... zna se da je cascenje oko 100e za registraciju. napravite neki ugovor izmedju vas gde pise da je on samo fiktivni vlasnik a da je auto tvoj kod advokata i overis to u opstini. cisto da budes siguran. svake reg produzavas noralno. castis ga 100e. i to ti je sva mudrolija... posle kad prodas auto to je briga onoga ko ga kupi. a ne tvoja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

u CH barem sam uskracen tih problema .za starija vozila reg traje 2 god. npr ako kupim danas auto treba samo da pozovem osiguranje telefonom dam im broj sasije auta i posle 5 minuta kad se pojavim mogu da podignem novu saobracajnu na moje ime i predam staru :preved: .ako je istekla registracija obaveste te pismenim putem kad imas zakazan tehnicki i to je to.

inace invalidi i invalidska kola ovde se drugacije tretiraju tj po kategoriji invalidnosti , ako je auto opremljen invalidskim pomagalima za upravljanje placa se samo administrativne takse a ostale troskove snosi invalidsko osiguranje ,a ako laksi invalid moze normalno da vozi obican (stock) auto procedura je kao i za sve, a ako se na stock auto radi tuning sa invalidskim pomagalima naknadno se rambusira novac ili to placa osiguranje.

nema sanse da registrujes auto ako nije na tvoje ime nikakva ovlascenja i bakraci ne vaze i tu je najveca rupa u nasem zakonu kojom se neki sluze ... kada se ukinu ta ovlascenja bice valjda nekog reda. :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

trebalo bi da sam se snasao.. invalid 95% i nemas zajebanciju oko registracije mislim ne placas drzavi porez

Link to post
Share on other sites

ja licno nebih nikada vozio auto od invalida !

ili na tu neku foru rupu u zakonu pa cap na invalida...

najbolja rupa je otvoris firmu sljakas nesto reg.auto na firmu kao sluzbeno,namensko itd

jos ako ti uspe sljaka ... :dance3:

i ti invalidi su bolesni ljudi ;) kad prodaju svoju boles :blink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

resio sam sve overio ovlacenje sa invalida na mene u sdu i preveo kola na njega registrovao najnormalnije i sad samo vatva..

sto se mene tice problem solved

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Posto ja uzimam uskoro drugi auto od 2.5 interesuje me da li se nesto promenilo sto se tice reg na invalida. Bezobrazno je i nenormalno i necu ga registrovati na sebe da platim 500E registraciju ovim lopovima ...

Kada bih prevodio auto direktno bi ga preveo na invalida i on bi ga registrovao i dao meni ovlascenje.

Kako ide sa prenosom? Placa li invalid punu cenu prenosa ili ima i tu neka olaksica?

Molim sve koji imaju iskustva da napisu...

Hvala unapred...

Link to post
Share on other sites

Invalid je moj kum sa 100% invaliditeta.

Samo me interesuje da li mogu da vozim auto bez njegovog prisustva i da li mogu u inostranstvo sa njim.

Takodje da li kad uzimam auto odmah odem sa njim i napravim prenos na njega...?

Link to post
Share on other sites

Da, da i da. Bilo bi dobro da napravis i ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom kao i isto to ali medjunardno ako ides preko. Pre nego sto neki pametnjakovic napise da to ne treba, imaj na umu da uvek ima dokonih policajaca a to u zakonu pise da treba.

Link to post
Share on other sites