Registracija vozila na invalida


Recommended Posts

Nema olaksica pri prenosu vozila,placa punu cenu poreza.Za 2,5 je od 9-11000 zavisi od opstine i od curke na salteru koja vadi porez iz kataloga.

Placa polisu osiguranja bez bonus-malus-a jer je prva reg,svaka sledeca sa popustom.

PLaca tablice i saobracajnu.

Oslobodjen takse na upotrebu mot.vozila (najvece globe)

Oslobodjen glupavih taksi za puteve.....bla bla bla itd.

Obavezno ovlascenje,i gas.

I da,svake godine obavezna potvrda iz pio,prva se ceka 15-20 dana,svaku sleecu ako je produzenje registracije u pitanju dobijes odmah.

Link to post
Share on other sites

Nema olaksica pri prenosu vozila,placa punu cenu poreza.Za 2,5 je od 9-11000 zavisi od opstine i od curke na salteru koja vadi porez iz kataloga.

Placa polisu osiguranja bez bonus-malus-a jer je prva reg,svaka sledeca sa popustom.

PLaca tablice i saobracajnu.

Oslobodjen takse na upotrebu mot.vozila (najvece globe)

Oslobodjen glupavih taksi za puteve.....bla bla bla itd.

Obavezno ovlascenje,i gas.

I da,svake godine obavezna potvrda iz pio,prva se ceka 15-20 dana,svaku sleecu ako je produzenje registracije u pitanju dobijes odmah.

Hvala puno :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

Nije se nista promenilo. On ga prvo registruje na sebe, znaci placa samo 20ak 000 registraciju (to je u stvari samo polisa, tablice i saobracajna). Posle toga napravite ovlascenje u kome cete navesti da Pera Peric sa svojim podacima moze:

...može u moje ime i za moj račun, a bez moje dalje saglasnosti, odobrenja i prisustva, vršiti sve pravne radnje u vezi sa ovim vozilom, i to:

  • upravljati ovim motornim vozilom u zemlji i inostranstvu,
  • izvaditi međunarodna dokumenta,
  • izvršiti tehnički pregled i registrovati vozilo,
  • preuzeti nove registarske tablice i saobraćajnu dozvolu,
  • preuzeti registracionu nalepnicu,
  • prijaviti i odjaviti vozilo i tablice,
  • izvršiti prenos vlasništva na svoje ime,
  • prodati vozilo i izvršiti prenos vlasništva na ime kupca (treće lice)
  • podneti zahtev za nadoknadu štete i naplatiti novac od osiguravajućeg društva na ime nastale štete.

Počev od dana ______________ predmetno vozilo se nalazi kod gorenavedenog ovlašćenog lica. Ovlašćeno lice je saglasno sa tim da na sebe preuzima svu odgovornost za saobraćajne prekršaje, kao i svaku drugu vrstu odgovornosti koja je nastala upotrebom ovog vozila, počev od navedenog dana.

Ovo ovlašćenje važi trajno i neopozivo je.

Ovako sam ja sebi napravio i evo vec 2 godine nisam imao problema nikada, a prelazim cesto granicu. Ovlascenje je jos uvek zakonski priznata stvar. Zatim pred svaku registraciju invalid izvadi (cini mi se) 2 papira, ti sa tim odes negde polisu da produzis i zatim u MUP po nalepnicu, normalno kao i za svaki drugi auto.

Link to post
Share on other sites

Nije se nista promenilo. On ga prvo registruje na sebe, znaci placa samo 20ak 000 registraciju (to je u stvari samo polisa, tablice i saobracajna). Posle toga napravite ovlascenje u kome cete navesti da Pera Peric sa svojim podacima moze:

...može u moje ime i za moj račun, a bez moje dalje saglasnosti, odobrenja i prisustva, vršiti sve pravne radnje u vezi sa ovim vozilom, i to:

  • upravljati ovim motornim vozilom u zemlji i inostranstvu,
  • izvaditi međunarodna dokumenta,
  • izvršiti tehnički pregled i registrovati vozilo,
  • preuzeti nove registarske tablice i saobraćajnu dozvolu,
  • preuzeti registracionu nalepnicu,
  • prijaviti i odjaviti vozilo i tablice,
  • izvršiti prenos vlasništva na svoje ime,
  • prodati vozilo i izvršiti prenos vlasništva na ime kupca (treće lice)
  • podneti zahtev za nadoknadu štete i naplatiti novac od osiguravajućeg društva na ime nastale štete.

Počev od dana ______________ predmetno vozilo se nalazi kod gorenavedenog ovlašćenog lica. Ovlašćeno lice je saglasno sa tim da na sebe preuzima svu odgovornost za saobraćajne prekršaje, kao i svaku drugu vrstu odgovornosti koja je nastala upotrebom ovog vozila, počev od navedenog dana.

Ovo ovlašćenje važi trajno i neopozivo je.

Ovako sam ja sebi napravio i evo vec 2 godine nisam imao problema nikada, a prelazim cesto granicu. Ovlascenje je jos uvek zakonski priznata stvar. Zatim pred svaku registraciju invalid izvadi (cini mi se) 2 papira, ti sa tim odes negde polisu da produzis i zatim u MUP po nalepnicu, normalno kao i za svaki drugi auto.

Odlicno sastavljeno ovlascenje... Hvala... :wink2:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Sve ok ali ne postoji ovlascenje sa kojim moze da se odjavi vozilo,samo licno vlasnik

Ovo nije tacno! Jedino ako se svodi na licnu procenu salteruse. Mada kad su one u pitanju izgleda da nista ne vazi...

Sve ovo sto sam gore napisao je iz licnog iskustva! Vozio sam auto na invalida 2 i nesto godine (3 registracije). Na kraju sam ga prodao jednom liku (u januaru 2016.), on je hteo na svog invalida da registruje i zajedno smo otisli u MUP "Bela kuca" da odjavimo auto, bez prisustva "vlasnika (invalida)". Ja sam, kao ovlasceno lice, odjavio taj auto bez najmanjeg problema. Upravo mi je ova stavka u ovlascenju "prodati vozilo i izvršiti prenos vlasništva na ime kupca (treće lice)" to omogucila, ALI sam ovom liku kojem sam prodao auto MORAO DA DAM ORIGINAL OVLASCENJE koje sam ja imao zbog toga sto je odjava izvrsena na osnovu tog ovlascenja. OVO JE VRLO BITNA STAVKA U OVOM SLUCAJU!

I da, invalid nema nikakve povlastice pri placanju poreza kad je ovakav klasican prenos vlasnistva u pitanju, znaci placa kao sto bi svako drugi platio. Imaju samo povlasticu pri uvozu.

Link to post
Share on other sites