Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6 hours ago, smg said:

Ljudi napraviše nauku od provere nivoa tečnosti :) 

Na e36 odokativno vidim da li je na "pola" i rokaj. 10 godina tako i nikada nisam imao problem. Sada na e46 ako iskoči onaj "pipak", to je to ... rokaj snimaj.

Činjenično stanje je da su nam automobili na izlaznim vratima, i da ga cinculiranje u 100-300ml rashladne tečnosti neće spasiti :) 

Pa nije bas mala razlika, napisah gore, izmerili smo da je razlika oko pola litra izmedju minimum au boci i oznake kalt, a to leti itekako znaci. Znam da se oko banalne stvari vodi prepiska, ali svi nesto odokativno, moze, ne mora, teraj i sl...Mene je zanimalo pravilo, a znam i ja da ce masina da izdrzi. I moja je do sada izdrzaala sve i svasta. Kod novijih je lako, imas plovak i on ti kaze, a ovde pored oznake KALT (nivo tecnosti hladnog motora) tvrde da je potrebno izjednaciti pritisak otvaranjem srafica da bi dobio pravu sliku. Mene je zanimala ta zackoljica. ;)

 

Link to post
Share on other sites

Ljudi mnogo seru i to je to, nivo rashladne tecnosti se na svakom automobilu gleda kada je hladan i tecnost treba da bude izmedju minimalne i maksimalne oznake hladnog nivoa iliti KALT, isto tako je i za ulje ili bilo koju drugu tecnost.

IMG_2030.jpg

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Indorile said:

Ljudi mnogo seru i to je to, nivo rashladne tecnosti se na svakom automobilu gleda kada je hladan i tecnost treba da bude izmedju minimalne i maksimalne oznake hladnog nivoa iliti KALT, isto tako je i za ulje ili bilo koju drugu tecnost.

IMG_2030.jpg

Hladan,tako je i to je svima jasno, ali na koji ancin se gleda na E34? U knjizici nije opisano kao tu. I dalje stoji otvoreno pitanje, kako ustanoviti kada je tecnost na oznaci KALT? Problem sam opisao u svom prvom postu. (ozraciti sistem ili prostim pogledom). Jer, mnogi razlictio postupaju, a razlika nije mala u te dve vrste merenja i moze prilicno da naskodi ako se ne izmeri pravilno. 

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, hermes said:

Pravilno merenje je: kad si siguran da je motor hladan, pridjes kolima, otvoris haubu i pogledas do kog nivoa je rashladna tecnost.

I nema sta vise da se prica na tu temu.

 

Slazem se, tako i radim vec 7 god, ali eto , cuh pre neki dan i to od iskusnijih majstora za drugaciju varijantu, pa me zainteresovalo sta drugi misle o tome. I meni je jedino ovako logicno. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ajde da se nadovezem na postojecu temu, da ne otvaram novu, nadam se da se kolega nece ljutiti sto upadam.:)

Radi se o M40 motoru 1.8i. Bio mi je procurio hladnjak i stalno je gubio tecnost. Neki dan stavim novi hladanjak, komplet sa bocom, naspem tecnosti do vrha, upalim auto(grijanje na max), odzracim sistem i na temostatu i na onom malom sarafcicu pored cepa od ekspanzione posude. Otvorio termostat, nivo tecnosti malo iznad oznake KALT. Super, ja zadovoljan ostavim auto, dodjem ujutro da provjerim, kad ono nivo tecnosti na prilicno ispod linije. Odvrnem onaj mali sarafcic pored cepa posude, podize se nivo iznad oznake. 

Sad sam i ja u dilemi je li to sad ok, ili nedje ima vazduha u sistemu, ili jos nedje pusta (pu, pu, daleko bilo)?

Temperatura u voznji zakucana na pola, bez obzira na rezim voznje, grijanje odlicno.

Hvala

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Oddo_mne said:

Ajde da se nadovezem na postojecu temu, da ne otvaram novu, nadam se da se kolega nece ljutiti sto upadam.:)

Radi se o M40 motoru 1.8i. Bio mi je procurio hladnjak i stalno je gubio tecnost. Neki dan stavim novi hladanjak, komplet sa bocom, naspem tecnosti do vrha, upalim auto(grijanje na max), odzracim sistem i na temostatu i na onom malom sarafcicu pored cepa od ekspanzione posude. Otvorio termostat, nivo tecnosti malo iznad oznake KALT. Super, ja zadovoljan ostavim auto, dodjem ujutro da provjerim, kad ono nivo tecnosti na prilicno ispod linije. Odvrnem onaj mali sarafcic pored cepa posude, podize se nivo iznad oznake. 

Sad sam i ja u dilemi je li to sad ok, ili nedje ima vazduha u sistemu, ili jos nedje pusta (pu, pu, daleko bilo)?

Temperatura u voznji zakucana na pola, bez obzira na rezim voznje, grijanje odlicno.

Hvala

Pozdrav!

Pa, prosto je. Ohladio se motor i novi tecnosti je sada nizi pa onda i pokazuje ispod crte. Kada je zagrejan, onda bi nivo tecnosti trebalo da bude otprilike na vrhu boce. Kada si sipao tecnost nisi sipao dovoljno. Nista strasno. Zato se i saceka nakon zamene antifriza da se motor ohladi pa se proveri ponovo i doda po potrebi do nivoa KALT. 

Kazaljka ti nista ne pokazuje jer ipak imas dovoljno tecnosti, fali malko. 

Link to post
Share on other sites
On 11/19/2017 at 10:05 PM, cokanovic said:

Pa, prosto je. Ohladio se motor i novi tecnosti je sada nizi pa onda i pokazuje ispod crte. Kada je zagrejan, onda bi nivo tecnosti trebalo da bude otprilike na vrhu boce. Kada si sipao tecnost nisi sipao dovoljno. Nista strasno. Zato se i saceka nakon zamene antifriza da se motor ohladi pa se proveri ponovo i doda po potrebi do nivoa KALT. 

Kazaljka ti nista ne pokazuje jer ipak imas dovoljno tecnosti, fali malko. 

Uradio juce prema uputstvu i vozio. Jutros da prekontrolisem, opet prilicno ispod  crte, odvrnem cep za odzracivanje, nivo se popne skoro do vrha boce.

Sto se mene tice, smatracu da ima tecnosti i da sam odradio sto je do mene.:D:D

 

Link to post
Share on other sites
Malo mi nije jasno na e39 m54b22,jwl se sipa da plovak izadje skroz ili se sipa da se plovak poravna sa cepom tj tamo gde se srafi cep
Treba skoro do kraja da izadje, imas oznaku pri dnu plovka.

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Oddo_mne said:

Odzracio sam sistem koliko sam mogao, i na termostatu i na hladnjaku(izlazila je samo tečnost, bez ijednog mjehurica vazduha).

Postoji li jos neko mjesto za ispustanje zraka?:/

Ma, to je kod tebe ok. Proveravaj ovih dana. Gledaj da je na ravnom i da je hladan. Prati kazaljku temp, ali ako stoji na pola i ako ne preduvava sreva, onda je sve ok. Ne mora bas ni da bude idealno na crti KALT, moze i malko ispod, manji je pritisak u sistemu onda, a ipak ima dovoljno vode. Tako da, samo proveravaj par dana i dolij malo ako bude potrebe. 

Link to post
Share on other sites
On 21/11/2017 at 7:07 PM, cokanovic said:

Ma, to je kod tebe ok. Proveravaj ovih dana. Gledaj da je na ravnom i da je hladan. Prati kazaljku temp, ali ako stoji na pola i ako ne preduvava sreva, onda je sve ok. Ne mora bas ni da bude idealno na crti KALT, moze i malko ispod, manji je pritisak u sistemu onda, a ipak ima dovoljno vode. Tako da, samo proveravaj par dana i dolij malo ako bude potrebe. 

Pratio stanje par dana, nivo je konstantno prilicno ispod linije, temperatura zakucana na pola, grijanje odlicno, crijeva ne naduvava. Kad odvrnem cep za odzracivanje popne se do nivoa koji je bio kad sam dosuo tecnost zadnji put. Ne znam u cemu je fora, ali cu da vozim ovako i da pratim temperaturu, mada mislim da nema potrebe i da je sve u redu.:)

 

Link to post
Share on other sites

Jel se na cepu za ozracivanje proverava nivo antifirza :) ? Drugar kad odvrnes cep za ozracivanje pustas mu vazduh u sistem.. Zato se izbacivanje vazduha vrsi kada ja auto topao, da bi pritisak u sistemu  izbacio vazduh na taj cep, kad to uradis vise NE DIRAS taj cep :) Lepo su ljudi objasnili :) Ne znam zasto nisi dopunio antifriz do linije kada si proveravao, dok je hladan naravno, i ne bi te vise zezalo :)

Link to post
Share on other sites

Jbt napraviste nauku od provere rashladne tečnosti...

Evo najplastičnije objašnjenje.

Posmatraj hladnjak i ekspanzionu posudu kao dva suda sa zatvaračima (dve flaše recimo) koja su na dnu spojene crevom.

Šraf za ozračivanje ti je šraf jedne flaše a čep za dolivanje ti je zatvarač druge flaše.

Jedna flaša mora da bude non stop puna (hladnjak) a druga do pola (do oznake kalt).

Znači kad se odzrači sistem (tj pored ostalog da hladnjak bude pun i bez vazduha) ne diraš više taj čep već samo čep za dolivanje.

Jer kada otvoriš oba čepa ili zatvarača na flašama nivo će težiti da se izjednači i biće vazduha u oba suda, što nikako nije dobro.

Ako i sad ne razumeš onda oteraj kod krštenog majstora da ti proveri nivo....

Link to post
Share on other sites

Zato u ozracivanju sipas do vrha i radi se dok auto radi i postize radnu temperaturu, cak i kad postigne dosipa se do vrha tecnost dok se na sraf ispusta dok ne prestanu baloncici da idu. Tad se zavrne mali sraf, dospe ako fali u posudi, cak i do vrha se sme dosuti. Sledeca obavezna stvar je to da se dospe ako fali tecnosti bez odvrtanja srafa nakon sto se auto potpuno ohladi, najbolje da prenoci

Link to post
Share on other sites

Dosuo sam tecnost do linije, kad je bio hladan, medjutim, kad se nakon voznje ohladi, ponovo bude nivo nizi nego treba. Zakljucak je onda da i dalje nedje gubi tecnost, samo jos da nadjem dje.:)

 Hvala svima na preciznim i obimnim objasnjenjima. Javljam ako bude nekih novosti.

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Oddo_mne said:

Dosuo sam tecnost do linije, kad je bio hladan, medjutim, kad se nakon voznje ohladi, ponovo bude nivo nizi nego treba. Zakljucak je onda da i dalje nedje gubi tecnost, samo jos da nadjem dje.:)

 Hvala svima na preciznim i obimnim objasnjenjima. Javljam ako bude nekih novosti.

Pozdrav!

Imas li mozda plinsku instalciju u autu? 

Link to post
Share on other sites