Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa do nivoa gde pise kalt-cold. . .

Ne pise na posudi nista...ima crte celom duzinom i tesko se moze videti da neka od njih oznacava potrebni nivo, po duzini su sve iste koliko sam primetio...

Link to post
Share on other sites

ako ne pise nista na posudi a trebalo bi da pise onda sipaj 3/4 te expanzione boce,nivo se proverava na hladan motor,zato i treba da pise cold na toj boci,to je potreban nivo u hladnom stanju

Link to post
Share on other sites

ako ne mozes da nadjes crticu, onda kad je motor zagrejan i dok radi, kad otvoris cep, tecnost treba da bude do vrha, ali samo kad je motor dobro zagrejan i kad je termostat otvoren

Link to post
Share on other sites

imas ovde na forumu vise tema o tome kako se ozracuje sistem, ali generalno, ispusti tecnost, nalij do vrha novi antifriz, dobro zagrej motor, za to vreme neka ti je otvoren cep i dolivaj kad povuce motor, i normalno, ispustaj vazduh na mestu predvidjenom za to, kad sve zavrsis i ispustis vazduh kako treba, tecnost neka ti bude do vrha napunjena, zatvori cep pa onda ugasi auto, kad se auto ohladi rashladna tecnost ce biti na onom nivou gde treba da stoji kad je hladan auto

ne zaboravi samo da motor sve vreme treba da radi

ja sam ovo radio na motoru m50, a mislim da je i kod tebe isto

tako su radili i u ovlascenom bmw servisu, da ih ne reklamiram sada

ako neko zna kako bolje to da odradis nek se javi

Link to post
Share on other sites

imas ovde na forumu vise tema o tome kako se ozracuje sistem, ali generalno, ispusti tecnost, nalij do vrha novi antifriz, dobro zagrej motor, za to vreme neka ti je otvoren cep i dolivaj kad povuce motor, i normalno, ispustaj vazduh na mestu predvidjenom za to, kad sve zavrsis i ispustis vazduh kako treba, tecnost neka ti bude do vrha napunjena, zatvori cep pa onda ugasi auto, kad se auto ohladi rashladna tecnost ce biti na onom nivou gde treba da stoji kad je hladan auto

ne zaboravi samo da motor sve vreme treba da radi

ja sam ovo radio na motoru m50, a mislim da je i kod tebe isto

tako su radili i u ovlascenom bmw servisu, da ih ne reklamiram sada

ako neko zna kako bolje to da odradis nek se javi

Hvala druze.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Možda jeste malo "bajata" tema, ali danas us ervisu nekoliko majstora, poznavaoca, ljubitelja i vlasnika BMWa E34... Vodi se polemika o tome kako proveriti nivo rashldne tečnsoti u sistemu. U pitanju je M50 motor, sa prelivnim sudom do hladnjaka. Uglavnom, podeli smo se u dve strane. Nesto iskusnije ekipa tvrdi da je potrebno odvrnuti šrafić sa strane koji sluzi za ozracivanje i potom pratiti nivo tecnosti koji treba da se popne do oznake KALT, a druga strnaa tvrdi da nivo tecnosti treba da stoji na oznaci KALT kad je hladan motor. Dakle, bez rethodnog odvrtanja srafa. Ispada da je razlika negde oko 0,6 lit tečnosti, nije bas malo. Sta vi mislite? U Servisnoj knjizici za taj model stoji da nivo tecnosti treba da bude na oznaci KALT, ali nista ne pise o prethodnom ispustanju vazduha na šrafiću? B|

Link to post
Share on other sites

Da treba da pise nesto o tom sraficu, pisalo bi:)

Kad odvrnes srafic, tada izjednacis pritisak u rashladnom sistemu sa atmosferskim pritiskom.

Isto bi dobio i da skines cep na hladnjaku ili prelivnoj posudi.

Ukoliko je motor vruc, rashladna tecnost vruca, ako smanjis pritisak na taj nacin, normalno je da se podigne nivo tecnosti. Zato se i navodi u uputstvima ( a i zdrav razum kaze) da nikada ne treba odvrtati poklopac na jako zagrejanom motoru, jer moze doci do ozbiljnih opekotina od vrele vode.

Sve u svemu, ne diras nista i gledas da se tecnost nalazi do oznake, kada je hladan motor.

 

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, hermes said:

Da treba da pise nesto o tom sraficu, pisalo bi:)

Kad odvrnes srafic, tada izjednacis pritisak u rashladnom sistemu sa atmosferskim pritiskom.

Isto bi dobio i da skines cep na hladnjaku ili prelivnoj posudi.

Ukoliko je motor vruc, rashladna tecnost vruca, ako smanjis pritisak na taj nacin, normalno je da se podigne nivo tecnosti. Zato se i navodi u uputstvima ( a i zdrav razum kaze) da nikada ne treba odvrtati poklopac na jako zagrejanom motoru, jer moze doci do ozbiljnih opekotina od vrele vode.

Sve u svemu, ne diras nista i gledas da se tecnost nalazi do oznake, kada je hladan motor.

 

Da, to je sve jasno, medjutim, kada odvrnes cep na potpuno haldnom motoru, ne dogadja se ama bas nista. Promena se desava tek kad odvrnes srafic pored, jer se nivo vode tek onda podigne. Jasno je da je zbog pritiska, ali neki kazu da ako je nivo tecnosti na KALT i ako se motor zagreje, da ce nivo biti prilicno visoko sto ce pojacati pritisak u sistemu i creva ce biti naduvana i samim tim moze ugroziti rad rashladnog sistema. E sad, navodno, neki odvrnu srafic i sacekaju da se nivo popne na nivo KALT, tada, navodno, je na pravoj i optimalnoj kolicini. To mi nekako i ima smisla, a opet, rekao bih da taj sraf sluzi samo za ozracivanje sistema, da to nije potrebno odvrtati pri proveri nivoa tečnosti. Eto, i posle nekoliko god, neki "majstori" i dalje tvrde da nije potrebno, a neki pak da jeste. Ja sam probao i ejdnu i drugu varijantu, nisam imao probelm nikada,  s tim sto nekad primetim da su creva blago tvrdja , ako se pridrzvam provere da je na nivou KALT, bez odvrtanja srafica. Ranije sam  proveravao takos to sam odvrtao srafic, pa je prakticno uvek bilo pola litra manje vode u sistemu, ili manje od pola litra, ali temp je uvek bila ok. Reklo bi se prosta stvar, ali posle ovih pričica, sad mi nista nije jasno. :/

Link to post
Share on other sites

Ljudi napraviše nauku od provere nivoa tečnosti :) 

Na e36 odokativno vidim da li je na "pola" i rokaj. 10 godina tako i nikada nisam imao problem. Sada na e46 ako iskoči onaj "pipak", to je to ... rokaj snimaj.

Činjenično stanje je da su nam automobili na izlaznim vratima, i da ga cinculiranje u 100-300ml rashladne tečnosti neće spasiti :) 

Link to post
Share on other sites