Recommended Posts

ne znam da li je ovo prvo gore tacno ili ne, ali, sa zaljenjem zakljucujem da od ovog kolege ne treba kupovati ni delove ni auto.....cudo jedno na koji nacin pisete po javnom forumu....

.........

a na temu provere km ovde>

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=13550&st=0

Ne prodajem delove ni automobile, nisam trgovac. Imao sam mogućnosti da upišem šta hoću i to sam uradio. Poenta cele priče je da ako neko hoće profesionalno da vrati kilometražu to i može i da ovlašćeni servis to ne može da provali. Meni je žao samo to što sebi dozvoljavate da osudjujete nekoga koga ne poznajete dovoljno dobro. Koliko automobila ima u Srbiji sa pravom kilometražom? Da se ne bi rasprava proširila obrišite sve moje postove iz ove teme (moj zahtev), i onako ste ih iz drugih tema brisali prema svom nahodjenju.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

sto se tice provere km u kljucu dovoljno je da odes u deltu oni stave kljuc u neku ljubicastu kuticu i procitaju ti kilometrazu, broj sasije, i jos neke stvari ( nije me intresovalo pa nisam gledao) to traje 30 sec. Ja sam bio za moj auto pre mesec dana. U pitanju je e39 2ooo god.

nadam se da je pomoglo

pozz

Link to post
Share on other sites

Poenta je da se kilometraža može promeniti bez da iko, pa i iskusan i ovlašćeni serviser sa svom mogućom opremom može sa sigurnošču da kaže da li je promenjeno ili ne. Takođe, nije svejedno gde je kilometraža napravaljna, da li na nemačkom autobanu sa nemačkim gorivom i auto redovno servisiran u nemačkom ovlašćenom servisu, ili je kilometraža nabijena po Beogradu i putevima Srbije, sa gorivom srpskog kvaliteta a servisiran po sistemu "kada se nađe para"...

Dakle da ne bi kupio mačku u džaku a posle se kajao, batali šta piše na cajgeru i gledaj u kakvom je zaista stanju auto, a za to:

1) Isprobaj dobro auto, ne samo 1-2km već jedno 10-20km i to negde i gde možeš da nagaziš papučicu gasa

2) pravac kod dobrog majstora da ga dobro pogleda sa svih strana, i odozdo, i da pogleda motor i izmeri kompresiju itd... Unutrašnjost auta već sam možeš da vidiš. Na svakom polovnjaku su neka ulaganja neminovna, ako ne odmah utvrdićeš u prvih mesec-dva nakon kupovine, ali to je normalno, ne kupuješ nov auto!

3) Dobro proveri papire da li je auto skroz legalan, kako ne bi nagrabusio kao ovi: oduzeta vozila

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

sto se tice provere km u kljucu dovoljno je da odes u deltu oni stave kljuc u neku ljubicastu kuticu i procitaju ti kilometrazu, broj sasije, i jos neke stvari ( nije me intresovalo pa nisam gledao) to traje 30 sec. Ja sam bio za moj auto pre mesec dana. U pitanju je e39 2ooo god.

nadam se da je pomoglo

pozz

A koliko te kostalo to zadovoljstvo provere kilometraze???

Link to post
Share on other sites

U kljucu se ne moze menjati kilometraza i on je jedini reper za proveru originalnosti !

u klucu itekako moze da se promeni, problem je alat i isplatljivost procedure.

inace proveravali smo ovo kod mog servisera (nabavio ovo postolje za proveru kljuca), kod mene (e46 00') funkcionise bez problema, ubacis kljuc i za nekoliko sekundi izbaci km i br.sasije.

za to vreme dok sam bio tamo, desilo se da dodje e46 sa 130k km na satu i 380k km na kljucu, onda e90 sa 150k km na satu i nista na kljucu ni km ni sasija sto podrazumeva neko cackanje u kompu u vracana km, na trecem opet e46 izbaci samo sasiju a ne km i opet znaci da je nesto cackano, na cetvrtom izbaci km ali ne sasiju.

svakog puta smo posle neke provere ubacivali opet moj kljuc, cisto da vidimo da nije problem u aparatu, i svakog puta na mom izbaci sve korektno i km i sasiju, ali kod ove druge opet isto kao sto reko.

Link to post
Share on other sites

U principu iskusan serviser može sve da promeni na svim potrebnim mestima i nema trika da budeš siguran da nije menjano.

Naravno, ako neko promeni sa 380.000 na 180.000km ima mnogo drugih pokazatelja na osnovu kojih se može posumnjati u tu kilometražu, ali da se sa pouzanošću može pročititi i biti 100% siguran u tu kilometražu, to ne postoji.

Link to post
Share on other sites

A koliko te kostalo to zadovoljstvo provere kilometraze???

Platio sam 3500din ali je auto bio prikljucen kod njih na celokupnu dijagnostiku. Cena nije ista za sva vozila zavisi od godista tako da ukoliko se neko odluci da ide obavezno proverite cenu za vas auto.

pozz

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Evo recimo jednog saveta, a vi vidite ima li logike...

Potrazite broj sasije i motora od prodavca, probajte da okrenete neki BMW ovlasceni servis i dajte im podatak - ako su ok i ako nije rec o njihovoj musteriji u tom trenutku, dace vam podatak kada je taj auto bio poslednji put servisiran u mrezi BMW ovlascenih servisa.

Primer i to informacija iz BMW ovlascenog servisa koji i prodaju nova BMW vozila(da ne imenujem)

Auto je imao 100000 km posle 3 godine voznje, sto znaci da je prelazio oko 33000km godisnje...

Takodje, isti auto je imao na poslednjem servisu pre uvoza, posle 9 godina, 169000km, sto znaci da je u drugih 6 godina prelazio malo vise od 10000 km godisnje. Godinu dana posle toga je uvezen u Srbiju gde treba da budes opasno dugo na putu sa tim kolima da bi presao 30000km. Auto na cajgeru ima 189000km, godinu i po dana posle poslednjeg servisa u BMWu, sto je 20000km za 1.5 godinu, sto nije nerealno, jer mu je tempo voznje poslednjih 6 bio i slabiji od toga.

Osim toga, postoje prilozeni i originalni racuni tih istih servisa satim kilometrazama i tim brojem sasije i motora.

Mislim da je ovo sigurnije od bilo koje provere lektronskim putem.

Link to post
Share on other sites