Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tapika ko ti je menjao ulje u menjacu na Autu?Bmw za ove nase menjace neradi izmenu ulja u menjacu.Cak je i ne preporucuju!Kod svih ostalih se cuje da ulje treba menjati tek kad auto predje daleko vise od 150.000 km.Onda na red dolazi zamena ulja u menjacu i diferencijalu!

Radi se o tome da je procedura izmene ulja komplikovana...Znaci ne radi se samo ispusti ulje i naspi drugo!Postoji posebna masina za izmenu ulja u automackim menjacima!Izmena ulja se radi sa upaljenim motorom...Na jedan kraj masina usisava staro ulje a na drugi kraj sipa novo ulje u menjac!I tako ta procedura traje dok god se potpuno ne ispere kuciste menjaca od starog ulja.Kad sam ja menjao potroseno je skoro 22 litre ulja.

Fora je u tome da se pri promeni ulja ispere menjacka kutija od raznih opiljaka koji se tu vremenom skupe.......

Ja bih na tvom mestu posle 1.000 km sa tim uljem ponovo promenio ulje cisto da budes siguran!

Link to post
Share on other sites

Nikola,

Ne sekiram se. Sve je radjeno u servisu za BMW vozila. Vodili su racuna o svemu i zamena je trajala nekoliko sati. Inace, ulje je bilo dosta zaprljano i sa dosta opiljaka. Skidao se karter, generalno je opran i ubacen je novi filter ulja...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kada neko kaze za svoje vozilo;" auto mi je extra' mora prvo da pogleda tapikin auto pa tek onda da pise kakav mu je auto.Odavno nisam video toliko ocuvan auto!

Link to post
Share on other sites

Nidzo, od tebe covek moze da ocekuje samo reci hvale.

Pa da pohvalim i ja tebe - ne znam sta je lepse, tvoj novi auto ili jagnjetina u Dashcari...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 11 months later...
  • 5 months later...

Proletos sam nabavio nove felne pa mi je profesionalni fotograf napravio nekoliko fotografija :

img6572v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6586p.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6588wd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6591p.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6596h.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6597s.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6599r.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6603u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6604qd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6609sn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6613v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6622r.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6624i.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6629r.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6633u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6650d.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6667v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites