Black Out Grill DIY


Recommended Posts

danas se malo radilo na mom autu i uradjen gril u crno

rastavljanje grila nije uopste neka mustra ... dovoljno je odvoji ti ga od haube tako sto cete razdvoiti ga sa dolnja dva klika srafcigerom i jednim sa strane (inace ima 2 gore 2 dole i po jedan sa strane)

IMG_4188.jpg

i tako polurazdvojen'' gril izlazi napolje

IMG_4189.jpg

potom ga lepo rastaviti ,hromirani okvir od unutrasnjih resetki

IMG_4190.jpg

zatim matirati hromirani deo i lepo ocistiti odmasniti od prljavstine u ovom slucaju sam koristio vodenu 400 i nema potrebe za nekom sitnijom

IMG_4191.jpg

posle matiranja i ciscenja gril preci prajmerom

IMG_4192.jpg

za to vreme dok se prajem susi pozelno je ocistiti delove gde je gril nekada isao jer ko zna kada ce vam se ukazati prilika

da ocistite de delove.

IMG_4194.jpg

takodje sam resetkicu ocistio preparatom za plastiku i dao joj novi zivot

IMG_4199.jpg

i dok sam to sredjivao stiglo je vreme za farbanje okvira grila

IMG_4195.jpg

posle ovog zahvata mozete gril matirati vodenom ili ispolirati ,lakirati kako je kome drago

i zavrsni rezultat trebalo bi da izgleda ovako

IMG_4202.jpg

IMG_4207.jpg

IMG_4206.jpg

Link to post
Share on other sites

Sjajno, baš opako izgleda... sviđa mi se.

I ja sam o tako nečemu u početku razmišljao da uradim sa mojim E39, ali na kraju ipak odustao i odlučio da zadržim fabrički izgled prvenstveno pošto je u mom slučaju u pitanju ipak porodični a ne momački auto...

Link to post
Share on other sites

Sigtran ja sam se odlucio na ovaj rad zato sto je to bio jedini deo koji je bio hromiran.. naravno i moj je porodican auto touring ali sada malo ''ljut'' kao sto kaze nestorbad :angry:

na ovaj korak se sigurno ne bi odlucio da imam hromirane lajsne oko prozora i dr.regionima auta :kiss3:

hvala svima na komentarima

Link to post
Share on other sites

http://www.modifiedcars.com/pix/cars_large/18012_11318.jpg

http://www.lincah.com/wp-content/uploads/2010/09/2011-JMS-BMW-E46-3-Series-Front-Angle-View.jpg

prosudi sam mislim da bi izgledalo ekstra pogotovu jedino ako ti nisu hrtomirane lajsne oko prozora

crnim detaljima na sivoj boji bas bi mu izvukao kontrast u bojama jos ako imas tamna stakla bilo bi extra

stvar ukusa

Link to post
Share on other sites

bice uskoro za koji dan...nikako da se nakanim da ga islikam, pa cu da ga islikam, nemam zatamnjena stakla ali imam u planu i to da odradim i hvala Bogu nemam hrom lajsne, licno ih i ne gotivim a ovo mi se bas svidelo :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...