Skriveni kljuc


Recommended Posts

Pravda91, gde je bio? :prankster2:

Na jednom kljucu mi ne radi taster za zakljucavanje. Svi ostali dugnici rade savrseno. Mislim da je problem u pokvarenom mikro prekidacu koji se nalazi u samom kljucu jer ne osecam "klik" kada ga stisnem.

Ima li neko ko bi mogao da resi problem?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

pre neki dan nesto chachkam po autu i u pretincu ispred suvozaca nadjem jos jedan (treci) rezervni kljuc. Gledam i ne verujem, kljuc lepo ima neko plasticno leziste koje je sastavni deo citave maske. Kljuc je malo drukciji od ovih standardnih, tj. razlika je da nema daljinsko zakljucavanje/otkljucavanje (inace, normalno funkcionise).

E sad, koliko videh na netu, pojedini proizvodjaci imaju tako sakrivene kljuceve po autima (na razlicitim mestima) pa me interesuju vasa iskustva sa slicnim stvarima.

pozdrav!

postoje ``mitovi`` o skrivenim kljucevima...zasto bi fabrika sakrila kljuc?

taj kljuc koji si ti pronasao je servisni kljuc i u kaseti ima leziste za njega.

znam dosta ljudi koji sami lijepe kljuceve pod auto za nedaj Boze sto je po meni velika glupost.

takodje jedno vrijeme je bio mit da u servisima rade duple kljuceve pa sakrivaju u auto radi kradje u sta isto licno ne vjerujem.

logika je jasna...izgubis kljuc-imas rezervni-izgubis i rezervni-platis nove kljuceve u ovlascenom servisu i programiras ih.

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao servisni kljuc na golfu koji je bio programiran da auto ima pola snage i nece preko 50, ne otkljucava kasetu i gepek, i bilo je jos nesto cega ne mogu da se setim

.

Link to post
Share on other sites

Na golfu četvorci konkretno plastični (srevisni) ključ ima ograničenje ali nisam uspeo da provalim tačno koje. Jednom sam ga vozio 15-ak minuta sa njim i posle nije hteo da upali ali u kratim varijantama je hteo više puta da pali. Na X5 mogu da ga koristim kao normalan ključ tj nema ograničenja!

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Ja napravih kljuc i otvara vrata, centralno normalno radi, kontakt takodje, jedino ne radi ono sto je najbitnije, nece da upali. Kad treba da anlasuje, mucak, nece ni da cuje, nema cip, a mudo radi preko cipa, ko li ga samo izmisli :angry: :unsure:

Link to post
Share on other sites

Ja napravih kljuc i otvara vrata, centralno normalno radi, kontakt takodje, jedino ne radi ono sto je najbitnije, nece da upali. Kad treba da anlasuje, mucak, nece ni da cuje, nema cip, a mudo radi preko cipa, ko li ga samo izmisli :angry: :unsure:

čip kosta 3-4 dolara samo sto je 10 u kesici tako da organizuje kome treba pa porucite sa ali expressa, mada imas varijantu da porucis i ceo kljuc sa cipom oko 30 dolara,ostaje samo narezivanje i programiranje, mozda i bilja varijanta jer moze samo 1 da se poruci evo link pogledaj ključ klik

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

pa pise na njemu za sta sluzi

"Samo za startovanje motora,koristiti iskljucivo sa adapterom iz pretinca za rukavice(kaseta)/ili u kutiji za alat u gepeku.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

I sta bi na kraju, gde stoji skriveni kljuc na e46, ja imam 2kom. daljinska, ali ove obicne nemam, a auto je vozila neka zenska u Nemackoj pre mene koja je inace bila prvi vlasnik, cisto sumnjam da ih je ona negde nasla, da jeste dobio bi i njih...gde da trazim te kljuceve?

Link to post
Share on other sites