Recommended Posts

Da li je normalno da se zvuk auta automatika razlikuje od auta sa manuelnim menjacem po tome sto automatik malo zuji prilikom dodavanja gasa ne bitno da li je parkiran ili u voznji?

Ako nije, sta da se menja?

Link to post
Share on other sites

Ajd opisi malo to zujanje, odakle se cuje kako se cuje, jel se povecava kako dodajes gas ili je zvuk konstantan. Moze taj menjac da zuji, mislim ima sta da zuji u njemu kada nije sve OK, ali moze da zuji jos gomila stvari koji nemaju veze sa menjacem. Ajde malo opsirnije....

Link to post
Share on other sites

Ajd opisi malo to zujanje, odakle se cuje kako se cuje, jel se povecava kako dodajes gas ili je zvuk konstantan. Moze taj menjac da zuji, mislim ima sta da zuji u njemu kada nije sve OK, ali moze da zuji jos gomila stvari koji nemaju veze sa menjacem. Ajde malo opsirnije....

Cuje se negde oko motora, prvo sam mislio da je neki lezaj spanera/rolomat, zamenio sam, medjutim to nije to. Povecava se kada dodajem gas, do 1500 obrtaja se ne cuje.

Ne cuje se nista preterano mnogo ali postoji razlika u odnosu na isti auto sa manuelnim menjacem (ranije sam posedovao takav).

Uzgred u autu je voda pa mozda ima veze sa vodenom pumpom ako se nakupio kamenac i pravi takav zvuk pri okretanju? Primetio sam i da kada se upali visko (koji kad radi prati obrtaje motora i cuje se kao avion, kad je hladan ne radi - nije zavaren), auto malo slabije vuce...

Na menjacu nisam radio servis, ne znam za ranije, kod mene je tri meseca...proveravao sam ulje i dosuto je oko pola litra Dextron III.

Svaka pomoc je dobro dosla...

Link to post
Share on other sites

Ti mozes jedino prekontrolisati nivo ulja u menjacu i uraditi mu servis. Automatici su slabo zastupljeni kod nas i cini mi se da malo ljudi ovde moze da ti to kvalitetno odradi.

Link to post
Share on other sites

Automatik, verovatno sličan ili čak isti kao tvoj, barem kod mene ništa ne zuji.

Trebalo bi takođe na dijagnostici proveriti da li ima grešaka u automatiku. Ovo se može videti isključivo na BMW dijagnostici a ne na univerzalnim CAN/OBD dijagnostikama.

A ono što možeš da uradiš je servis automatika, tj. zamenu ulja, filtera i zaptivke. Nema puno ljudi koji ovo znaju da urade kako valja pa ako ne znaš nikog a ti pravac u Deltu... Daju i popust na starost vozila, pa na kraju očekuj da ispadne reda oko 200e ako kod njih radiš, što je tek beznačajno više nego što traže Alone, Drinjak i ostali...

Link to post
Share on other sites

Puno si rekao tim zadnjim postom, filter u menjacu zameni hitno. Ne bi bilo lose i ulje kompletno zameniti iz menjaci i i torque convertor-a. Za svaku brzinu imas po jedan ventil u menjacu i odvojeni za rikverc. Njih kontrolise ECU menjaca tako sto meri brzinu kojom se kreces, poziciju gasa broj obrtaja motora i takt dizni. ECU je najverovatnije OK ali mozda glavi neki od ventila ne zatvori za prvu brzinu pa krece iz druge. To dijagnostika tesko da moze da pokaze jer da postoji greska menjac bi sam otisao u safe mod. Pocni od ulja, vrlo je moguce da zujanje krece odatle, menjac u sebi ima svoju uljnu pumpu koja pravi pritisak za ventile, tu pumpu preko zamajca okrece torque convertor, cim se malo zaprlja filter menjaca krenuce zujanje jer pumpa se muci da napravi pritisak, od toga ti verovatno glavi i ventil za prvu brzinu. Znaci filter odmah menjaj to ti je moj savet, a mislim da sam ti pojasnio i zasto.

Link to post
Share on other sites

Puno si rekao tim zadnjim postom, filter u menjacu zameni hitno. Ne bi bilo lose i ulje kompletno zameniti iz menjaci i i torque convertor-a. Za svaku brzinu imas po jedan ventil u menjacu i odvojeni za rikverc. Njih kontrolise ECU menjaca tako sto meri brzinu kojom se kreces, poziciju gasa broj obrtaja motora i takt dizni. ECU je najverovatnije OK ali mozda glavi neki od ventila ne zatvori za prvu brzinu pa krece iz druge. To dijagnostika tesko da moze da pokaze jer da postoji greska menjac bi sam otisao u safe mod. Pocni od ulja, vrlo je moguce da zujanje krece odatle, menjac u sebi ima svoju uljnu pumpu koja pravi pritisak za ventile, tu pumpu preko zamajca okrece torque convertor, cim se malo zaprlja filter menjaca krenuce zujanje jer pumpa se muci da napravi pritisak, od toga ti verovatno glavi i ventil za prvu brzinu. Znaci filter odmah menjaj to ti je moj savet, a mislim da sam ti pojasnio i zasto.

Hvala druze! Moze li se zameniti samo filter na ovom menjacu a da se ne menja ulje?

Link to post
Share on other sites

Moze li se zameniti samo filter na ovom menjacu a da se ne menja ulje?

Nemoj biti polovican. Moze se desiti i da je ulje izgubilo viskozitet pa opet ne moze pumpa da postigne potreban pritisak. Uradi kompletan servis, ulje i filter.

Link to post
Share on other sites

Bilo bi dobro ako mozes da zamenis ulje, sto kaze Vranjin nemoj biti polovican, i vidi u menjac ti staje oko 4L ali i u torque convertor isto toliko, kada menjas menjaj sve jer je to ulje zajednicko, on centrifugalnom silom to ulje ubacuje u menjac. Pazi to ti je najjeftineije nesto i miran si posle toga. To je posao od 20-ak minuta, i nije skupo da ti odradi neko. Ne daj da ti pricaju price zato sto je automatski menjac nije nista komplikovano.

Link to post
Share on other sites

Nadam se da će to ovo biti od pomoći...

Trebalo bi da je kod tebe ili ZF 5HP18 automatski menjač (tj. BMW oznaka A5S310Z) ako tvoj model pre restajlinga (1991ccm 150KS), ili ZF 5HP19 (A5S325Z) ako je posle restajlinga (2171ccm 170KS), ali nije uvek pravilo. Zavisno od godišta i tržišta umeo je BMW i da ubacuje i druge (tj. GM) verzije.

BMW_E39_Transmission_Fluid_Information.pdf

Link to post
Share on other sites

Pitam ovo jer sam bio u jednom servisu u GM (nema nijedan da valja, sve sam fuseraj) da proverim nivo ulja u menjacu i majstor je kao dolio pola litra ali ne mogu da budem siguran (bio sam u autu) i rekao bi da je dolivao bez pumpe i creva sto je nemoguce prema ovome sto je Sigtran stavio u link.

Link to post
Share on other sites

Sipa se sa tom pumpicom, ne znam da li je drugacije nesto uradio i mozda neku drugu metodu imao, ali vidi svakako kada budes menjao ulje i ako pa ces videti, tada ces biti siguran u nivo.... hladjenje ima, ja mislim da je u sastavnom delu hladnjaka vode, vidi gde ti idu creva... ja iskreno ne mogu da se setim gde je hladnjak tog ulja.

Link to post
Share on other sites

Sipa se sa tom pumpicom, ne znam da li je drugacije nesto uradio i mozda neku drugu metodu imao, ali vidi svakako kada budes menjao ulje i ako pa ces videti, tada ces biti siguran u nivo.... hladjenje ima, ja mislim da je u sastavnom delu hladnjaka vode, vidi gde ti idu creva... ja iskreno ne mogu da se setim gde je hladnjak tog ulja.

Nije zajedno sa standardnim hladnjakom...a kako drugacije moze da ima hladjenje, ne znam, zna li neko?

Link to post
Share on other sites

Nije zajedno sa standardnim hladnjakom...a kako drugacije moze da ima hladjenje, ne znam, zna li neko?

Naravno da mora negde da bude hladnjak ulja, 1 na slici (BMW kod 17221740798).

9.png

Proprati cevi i vidi sam gde je...

w01331799068acm.jpg

Link to post
Share on other sites

On je od klime, nemoj da te buni to, resavaj ti ove probleme. Ovaj ti je verovatno tamo gde je kod dizela hladnjak ulja, vidi ispos fara desnog ili levog treba da je... iz menjaca imas samo dve cevi proprati nacices ga.

Link to post
Share on other sites